Skorzystaj z 5 najlepszych programów do planowania biznesowego, aby wprowadzić swoje pomysły biznesowe

Jeśli planujesz założyć własny biznes lub spełnić swoje marzenie o niezależności finansowej poprzez ustalenie wymarzonego lub biznesowego pomysłu, zdecydowanie musisz to zaplanować.

Biznesplan jest idealnym narzędziem do nakreślenia twojej misji, unikalnym punktem sprzedaży i wyznaczenia prognoz na przyszłość, które wykorzystasz jako cele do osiągnięcia swoich celów.

Napisanie biznesplanu może być trudnym zadaniem, ale jeśli musisz uzyskać pożyczkę lub sfinansować swój pomysł, nie można uniknąć tego procesu.

Na szczęście jest tyle pomocy, z którą można uzyskać dostęp do Internetu oprogramowanie do planowania biznesu, które mają konfigurowalne szablony dla różnych rodzajów działalności, dzięki czemu można utworzyć ustrukturyzowany dokument, który można zabrać do banku lub potencjalnych inwestorów w celu uzyskania kapitału zalążkowego.

W tym artykule przeanalizowano pięć najlepszych rozwiązań oprogramowania do planowania biznesowego, których możesz użyć, aby rozpocząć swoją wymarzoną przedsiębiorczość.

Najlepsze oprogramowanie do planowania biznesowego na rok 2018

1

LivePlan

oprogramowanie do planowania biznesu

LivePlan to wiodące na świecie oprogramowanie do planowania biznesowego, które pomaga w realizacji pomysłów biznesowych niezależnie od lokalizacji w branży.

Dzięki niemu możesz rozstawiać, planować i śledzić swoją działalność z dowolnego miejsca, korzystając z jednostronicowego biznesplanu, który można szybko, łatwo i przyjemnie stworzyć.

Funkcje obejmują instrukcje krok po kroku z wbudowanymi monitami, definicjami, filmami, przykładami i samouczkami tekstowymi, ponad 500 próbek planów i przykładów, bezbłędne finanse, pulpity nawigacyjne do monitorowania kondycji firmy oraz śledzenia postępów i wydajności.

Możesz także zobaczyć, w jaki sposób Twoje przychody i inne ważne wskaźniki mierzą się z Twoimi celami i standardami branżowymi, jednocześnie dostosowując swój plan w miarę ewolucji, ponieważ jest to plan na żywo.

LivePlan synchronizuje się również z QuickBooks, a ponadto nie musisz męczyć się z formułami. Automatycznie tworzy tabele finansowe, wykresy i raporty, a także możesz wyeksportować swój ostateczny plan do Worda lub PDF, lub wyeksportować swoją ofertę do programu PowerPoint, aby uzyskać piękną prezentację pokazu slajdów.

Twój plan pozostaje bezpieczny i poufny, ponieważ LivePlan działa w dedykowanej sieci z zabezpieczeniami na poziomie banku, zablokowanej zaporami ogniowymi i monitorowaniem 24/7. Otrzymasz również bezpłatne porady ekspertów i szybką obsługę klienta przez telefon, e-mail lub czat online.

Uzyskaj LivePlan

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do finansowania dla małych firm

2)

Ultimate Business Planner

oprogramowanie do planowania biznesu

To oprogramowanie do planowania biznesowego firmy Atlas Business Solutions to najszybszy i najłatwiejszy sposób na napisanie biznesplanu.

Funkcje obejmują łatwy krok po kroku tworzenie biznesplanu w kilka minut wraz z prognozami finansowymi, proste instrukcje w języku angielskim, porady i wskazówki, jak postępować.

Inne funkcje to ponad 1000 zindeksowanych próbek biznesplanów, z 25 kompletnymi przykładowymi planami na początek, setki zasobów na rozpoczęcie działalności gospodarczej i działa z programami Word, Excel, PDF i QuickBooks.

Ultimate Business Planner obsługuje wszelkiego rodzaju firmy, od jednoosobowych firm, przez spółki osobowe, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, organizacje non-profit, firmy internetowe i wiele innych.

Występuje w zalecanym formacie dla banków i inwestorów, dzięki czemu możesz łatwo ubiegać się o pożyczki lub finansowanie od potencjalnych inwestorów.

Najnowsze funkcje obejmują nowy interfejs, pięcioletnią prognozę finansową, ulepszone wykresy i raportowanie, ulepszone zasoby na rozpoczęcie działalności oraz zaktualizowane programy pożyczek dla małych firm i wiele więcej.

Uzyskaj Ultimate Business Planner

3)

Enloop

oprogramowanie do planowania biznesu

Enloop to bezpłatne oprogramowanie do planowania biznesowego, które umożliwia automatyczne pisanie biznesplanu i prognozowanie sukcesu na łatwej i prostej platformie online.

Wystarczy wprowadzić informacje o firmie w każdej sekcji, a następnie wybrać spośród ponad 100 symboli walut i formatów, aby skonfigurować raporty finansowe.

Możesz zaprosić swój zespół do współpracy przy tworzeniu planu.

Funkcje obejmują generator tekstu, który generuje podstawowy tekst dla każdej sekcji planu, a także można edytować lub dodawać obrazy, tabele i dane prognozy finansowej, które są automatycznie aktualizowane.

Możesz także automatycznie generować prognozy finansowe jako raporty przygotowane przez bank w biznesplanie i obserwować, jak poprawia się twój wynik w czasie rzeczywistym, gdy dostosowujesz każdą sekcję swojego planu.

Enloop generuje również krytyczne wskaźniki finansowe w celu analizy wydajności, porównując je ze średnimi wartościami w branży i odkrywając kosztowne problemy, zanim pojawią się w Twojej firmie.

Możesz edytować, poprawiać i pobierać swój plan regularnie lub co kwartał, aby zidentyfikować i naprawić przyszłe problematyczne obszary, zanim się pojawią.

Zdobądź Enloop

  • PRZECZYTAJ TAKŻE: 6 najlepszych programów antywirusowych do użytku korporacyjnego w celu ochrony danych biznesowych

4

iPlanner

oprogramowanie do planowania biznesu

To oprogramowanie do planowania biznesowego jest odpowiednie dla istniejącej lub nowej firmy, jeśli planujesz pozyskać kapitał na rozpoczęcie lub rozwój, rozumiesz ryzyko i zarządzasz nim, lub komunikujesz swojemu zespołowi strategię i model biznesowy.

Funkcje obejmują potężną platformę modelowania biznesowego, która działa w czasie rzeczywistym i online, dzięki czemu możesz zbudować swój model ze swoim zespołem, profesjonalne i łatwe w użyciu szablony do organizowania i prezentacji swojej strategii, obszerną bibliotekę online przykładów i artykułów instruktażowych.

Możesz udostępniać, zapisywać i powracać do swojego planu w dowolnym momencie podczas pracy nad nim, i uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca za pomocą przeglądarki internetowej, w dowolnym momencie.

Każdy projekt opracowany w iPlanner ma swój unikalny i bezpieczny identyfikator URI lub adres sieciowy, dzięki czemu możesz bezpiecznie udostępniać swój plan online i w czasie rzeczywistym autoryzowanym użytkownikom.

Uzyskaj iPlanner

  • PRZECZYTAJ TAKŻE: 6 najlepszych programów do e-mail marketingu, aby tworzyć wspaniałe kampanie

5

PlanGuru

oprogramowanie do planowania biznesu

Jak sama nazwa wskazuje, to oprogramowanie do planowania biznesowego jest ekspertem w tworzeniu najlepszych biznesplanów dla każdej branży lub rodzaju działalności.

Pomaga podejmować lepsze decyzje, zwiększać zysk i osiągać cele poprzez sprawdzone procesy.

Funkcje obejmują budżetowanie i analitykę finansową, kroczące prognozy, planowanie strategiczne, zintegrowany pakiet aplikacji PlanGuru, które tworzą inteligentną analizę w krótszym czasie dzięki bezpłatnym zasobom edukacyjnym, PlanGuru Launch, który pomaga rozpocząć działalność i wdrażać w oparciu o horyzont czasowy i ograniczenia kosztów , a także Analityk PlanGuru, który buduje i utrzymuje budżet / prognozę na podstawie bieżących raportów do podejmowania decyzji.

Możesz także importować z QuickBooks i Excel, budżetować lub prognozować na okres do 10 lat dzięki ponad 20 standardowym metodom prognozowania, eksportować raporty do plików PDF, Word lub Excel, a także korzystać z narzędzi takich jak Narzędzie płac, wskaźniki finansowe, wycena biznesowa, noty do zapłaty, i skonsolidować nieograniczoną liczbę prognoz, wśród wielu innych narzędzi.

Uzyskaj PlanGuru

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego oprogramowania do planowania biznesu

  • Łatwa w użyciu struktura z różnymi elementami dla Twojego rodzaju działalności
  • Plan finansowy z zyskami i stratami, bilanse oraz prognozy miesięczne lub roczne
  • Plan marketingowy z porównaniami branżowymi i danymi rynkowymi
  • Przykładowe dane z objaśnieniami i / lub samouczkami
  • Piękna, ale szczegółowa prezentacja Twojego planu
  • Znaczenie dla Twojej firmy, bez względu na to, czy jest to jednoosobowa firma, mała firma czy firma

Które z tych pięciu najlepszych programów do planowania biznesowego jest dla Ciebie najlepszą opcją? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji