Skopiuj kody błędów i wiadomości z okien dialogowych w systemie Windows 10/8/7

Być może zauważyłeś, że istnieją niektóre okna dialogowe Windows, takie jak okna komunikatów o błędach, które nie pozwalają na skopiowanie na nich tekstu. Czasami chcesz skopiować te kody błędów i komunikaty o błędach, abyś mógł je wyszukać w Internecie w poszukiwaniu potencjalnych rozwiązań.

Pisanie wiadomości jest zarówno czasochłonne, jak i podatne na literówki. Poza tym kłopoty, które możesz podjąć, aby przełączyć się między przeglądarką a oknami wiadomości, na wypadek, gdyby okno było ukryte.

Skopiowanie komunikatu o błędzie i wklejenie go w dowolnym polu wyszukiwania w wyszukiwarkach to najlepszy sposób, aby upewnić się, że szukasz dokładnego komunikatu. Niestety, większości tych wiadomości nie można wybrać ani skopiować w normalny sposób.

Kopiuj kody błędów Wiadomości z okien dialogowych

Znam dwa bezpłatne programy, które pozwalają kopiować kody błędów i komunikaty z okien dialogowych. Za pomocą tych narzędzi można łatwo wyodrębniać lub kopiować tekst z obrazów.

GTText to darmowy program, który pozwala pobierać i przechwytywać tekst z takich okien komunikatów o błędach. Jest to pojedynczy plik exe, więc instalacja nie jest wymagana. Możesz po prostu uruchomić plik i zacząć z niego korzystać.
gttext

GTText pomaga w tworzeniu szybkich i wysokiej jakości zestawów danych z naziemnymi ścieżkami z kolorowych obrazów tekstowych. Wykonuje szybkie rozpoznawanie tekstu OCR i kopiuje tekst obrazu do schowka. Może ładować dane z migawek ekranu, plików obrazów i skanuje dokumenty.

Podświetlony tekst można następnie wykorzystać podczas wyszukiwania online. Program może być przydatny, jeśli musisz skopiować komunikat o błędzie dla raportu o błędzie lub chcesz znaleźć dodatkowe informacje za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych bez konieczności ręcznego wpisywania tekstu. Możesz pobrać GTText tutaj.

JOCR pozwala Ci kopiuj tekst z obrazów. JOCR pozwala przechwycić obraz na ekranie i przekonwertować przechwycony obraz na tekst. Umożliwia także kopiowanie tekstu z dowolnych plików i obrazów na ekranie, takich jak chronione strony internetowe, pliki PDF, komunikaty o błędach.

Kopiuj kody błędów i komunikaty z okien dialogowych

Program oferuje kilka trybów przechwytywania. Ale JOCR wymaga zainstalowania pakietu Microsoft Office, aby mógł działać.

Spójrz też na Textify.

Możesz także zajrzeć do tych postów:

  1. SkyDrive zapewnia obsługę OCR; może teraz wyodrębniać tekst z obrazów
  2. Jak skopiować lub wyodrębnić tekst z obrazów
  3. Freeware do wyodrębniania obrazów z plików PDF
  4. Skopiuj tekst z otwartych okien za pomocą GetWindowText
  5. Wyodrębnij tekst z obrazu za pomocą OneNote 2013.

Jeśli znasz jakieś inne bezpłatne lub bezpłatne narzędzia online, które pozwalają kopiować kody błędów Wiadomości z okien dialogowych, daj nam znać poniżej w sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji