Co to są Hastagi na Twitterze i dlaczego warto z nich korzystać?

Co to jest — znak „#” robi wiele wpisów na Twitterze? Dlaczego większość webmasterów i blogerów używa tego symbolu skrótu w swoich tweetach?

To jest pytanie, które znalazłem dziś rano w mojej skrzynce pocztowej z tym tematem „### każdy używa ###”. Więc jeśli jesteś także wśród tych użytkowników Twittera lub Twittera, którzy nie wiedzą o tajemniczym znaku „#”, ten post jest dla Ciebie!

Co to są HashTagi na Twitterze?

Krótko mówiąc — po prostu kategoryzujesz lub grupujesz tweety, tak jak kategoryzujesz / grupujesz posty na blogach w kategoriach.

Oto, jak definiuje to Twitter: „Ponieważ Twitter nie zapewnił łatwego sposobu grupowania tweetów ani dodawania dodatkowych danych, społeczność Twittera opracowała własny sposób: hashtagi. Hashtag jest podobny do innych tagów internetowych i pomaga dodawać tweety do kategorii. Hashtagi mają symbol „skrótu” lub „funta” (#) przed tagiem, tak: #traffic, #followfriday, #hashtag. ”

Hashtagi mogą być używane w dowolnym miejscu pomiędzy tweetami, na końcu lub na początku, patrz przykład poniżej:

Ważniejszym zastosowaniem Hashtagu jest śledzenie, pomaga ono śledzić najnowsze trendy, a nawet pomaga wyszukiwać w tweetach. Aby to trochę wyjaśnić, weźmy przykład —

Jeśli szukasz #Heroes będziesz mieć długą listę tweetów związanych z Program telewizyjny Heroes ale nie uzyskasz żadnego wyniku, gdy tweet powie „Amerykańscy żołnierze są prawdziwymi Bohaterami”, ponieważ Heroes nie jest poprzedzony hashem (#).

Innym prostym przykładem jest Lokalne trendy:


To najlepszy przykład usługi, która wykorzystuje popularne hashtagi do generowania listy trendów (to, co ludzie tweetują najczęściej z danym hashtagiem).

Jak korzystać z hashtagów?

Nie zdefiniowano żadnych reguł używania hashtagów, możesz używać ich tak, jak chcesz, możesz tworzyć je według własnego wyboru. Możesz dodać 1-3 tweety do swoich tweetów, choć możesz użyć ich więcej, ale daj spokój… Twoim głównym celem jest najpierw tweetowanie (a następnie śledzenie tweetów i kategoryzowanie za pomocą Hashtagów).

Jako bloger, co to dla mnie jest?

Ponieważ hashtagi rozprzestrzeniają się dość intensywnie i mogą znajdować się w lokalnych trendach oraz w większości drobiazgów wyszukiwania i używać lokalnych trendów do wyszukiwania najnowszych treści ich interesujących tematów, dlatego jest to dobry sposób na dotarcie do odbiorców i szansę na zwiększ też liczbę obserwujących. Być może teraz zrozumiałeś, że nie tylko tworzenie nowych hashtagów pomoże, ale nawet tweetowanie z niektórymi popularnymi hashtagami rozkwitnie również twoich obserwujących.

Zalecamy:

  1. Spróbuj dodać 1 tweeta dziennie z hashtagami na temat popularnych tematów, które można łatwo znaleźć na podstawie lokalnych trendów.
  2. Zawsze używaj hashtagów z ważnymi tweetami, które chcesz śledzić, na przykład jeśli organizujesz konkurs lub wydarzenie, z pewnością chcesz śledzić aktualizacje. Znaczniki skrótu mogą być bardzo pomocne.
  3. Spróbuj utworzyć hashtag, używając nie więcej niż 10 słów.
  4. Nie tylko zalewaj tweetów hashtagami.
  5. Możesz użyć wyszukiwania TweetGrid lub Twittera do wyszukiwania hashtagów w czasie rzeczywistym.

Czy używasz hashtagów? A może jesteś zbyt leniwy, aby z nich korzystać!

Spójrz także na te przydatne wskazówki i porady dotyczące wyszukiwania na Twitterze!

Link do głównej publikacji