Są to najlepsze programy antywirusowe dla systemu Windows 10 Enterprise

Jeśli jest coś, na czym rynek firmowy dba bardziej niż cokolwiek innego, musiałoby to być bezpieczeństwo. W przeważającej części system Windows 10 jest dobrze chroniony przed niebezpieczeństwem, ale użytkownicy nadal muszą instalować oprogramowanie antywirusowe, aby uzyskać jeszcze lepszą ochronę.

Teraz system Windows 10 jest fabrycznie zainstalowany w programie Windows Defender, domyślnej ochronie antywirusowej i złośliwego oprogramowania oferowanej przez firmę Microsoft. Kilka szybkich zapytań w Internecie okaże wiele pogardy dla Windows Defender, ale szczerze mówiąc, oprogramowanie nie jest takie złe. Z czasem stało się znacznie lepiej. Mimo to nie należy do tej samej ligi, co inne, najlepiej płatne programy, a nawet niektóre darmowe. Ostatecznie Windows Defender nie jest najlepszy, więc pozostaje pytanie: który program antywirusowy jest najlepszy dla użytkowników korporacyjnych?

Niemiecki instytut antywirusowy AV-TEST dokonał przeglądu, aby dowiedzieć się, które oprogramowanie antywirusowe najlepiej chroni komputery firmowe. Każdy z nich uzyskał ocenę w zakresie ochrony, wydajności i użyteczności. Odkrycia nie powinny być zaskoczeniem poza obecnością Windows Defender — nawet jeśli jest to znacznie trudniejsze.

Na samym szczycie stosu znajduje się Bitdefender z 6 punktami we wszystkich trzech testach, maksymalna liczba punktów, jaką program antywirusowy może zdobyć w tym teście. Na drugim miejscu znajduje się Kaspersky z 6 punktami w Ochronie, 5,5 w Wydajności i 6 w Użyteczności. Symantec jest w trzeciej koronce, z 6 punktami w ochronie, 6 punktami w wydajności i 5,5 punktu w użyteczności.

Jeśli chodzi o system Windows Defender firmy Microsoft, udało mu się zająć tylko jedenaste miejsce, z 3 punktami w ochronie, 5 punktami w wydajności i 6 punktami w użyteczności. Chociaż nie jest źle, musi być znacznie lepiej, jeśli gigant oprogramowania chce, aby Windows Defender był traktowany poważniej. Zaledwie 3 w ochronie jest w porządku, ale nie jest wystarczająco dobre, gdy weźmiemy pod uwagę rodzaj zagrożeń, przed którymi obecnie stoi przedsiębiorstwo. Mimo to Windows Defender jest teraz znacznie lepszy dzięki nowo dodanemu zaawansowanemu wykrywaniu zagrożeń.

Oto pełna lista:

 1. Bitdefender
 2. Norton firmy Symantec
 3. Kaspersky SO
 4. AVG
 5. F-Secure
 6. G-Data
 7. Kaspersky ES
 8. Trend Micro
 9. Sophos
 10. Intel / McAfee
 11. Windows Defender
 12. Seqrite

Aktualizacja: Od czasu napisania tego artykułu na rynku pojawiło się nowe narzędzie bezpieczeństwa: Emsisoft Anti-malware. To narzędzie można łatwo dodać do pierwszej 5 tej listy. Specjalizuje się w zwalczaniu oprogramowania ransomware (deszyfrowanie i kradzież danych), trojanów bankowych, PUP, botów i backdoorów pozostawionych na komputerze przez różne złośliwe oprogramowanie. Jest lekki i można go łatwo zainstalować na komputerze o niskiej specyfikacji.

 • Sprawdź teraz Emsisoft Anti-malware

Czy zgadzasz się z ustaleniami? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Link do głównej publikacji