6 najlepszych narzędzi antywirusowych o nieograniczonej ważności [Lista 2019]

Czy chcesz program antywirusowy o nieograniczonej ważności? A może wolisz program antywirusowy, który jest bezpłatny na całe życie? Czytaj! Ten post jest przeznaczony tylko dla Ciebie.

Antywirus stał się niezbędnym narzędziem dla każdego komputera, ponieważ złośliwe oprogramowanie i zagrożenia wirusowe rosną każdego dnia. Każdy ma priorytet, aby chronić swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Większość zagrożeń złośliwym oprogramowaniem przedostaje się na komputer z Internetu podczas odwiedzania zainfekowanych stron internetowych lub pobierania zainfekowanych programów.

Konieczne jest jednak posiadanie programu antywirusowego na komputerze. Na szczęście niektóre rozwiązania antywirusowe są bezpłatne i mają ważność dożywotnią. Najpopularniejsze narzędzia antywirusowe oferują bezpłatne wersje do użytku osobistego, oferując wersje premium z dodatkowymi funkcjami dla użytkowników profesjonalnych i biznesowych.

Oprogramowanie antywirusowe o nieograniczonej ważności dla systemu Windows 10

1

Bitdefender Antivirus darmowa edycja 2017 (zalecane)

antywirus z blokadą stron internetowychBitdefender Darmowy zawiera podstawowe komponenty wykrywające złośliwe oprogramowanie w wersji premium, ale brakuje niektórych dodatkowych funkcji bezpieczeństwa. Mimo to jest to jeden z najlepszych darmowych programów antywirusowych na rynku. Ta edycja Bitdefender 2018 jest kompatybilna z Windows 10.

 • Instalacja i interfejs użytkownika

Proces instalacji jest szybki i łatwy. Podczas tego procesu skanowane jest w poszukiwaniu istniejącego złośliwego oprogramowania na komputerze. Po instalacji musisz zarejestrować konto Bitdefender, aby je aktywować, co jest łatwe do zrobienia.

Darmowa edycja Bitdefender ma bardzo prosty interfejs użytkownika z odpowiednio rozmieszczonym menu. Możesz uruchomić pełne skanowanie systemu, skanować określone pliki i foldery. Możesz również uzyskać dostęp do osi czasu ostatnich działań. Po uruchomieniu skanowania na osi czasu wydarzenia pojawia się raport postępu.

 • Ochrona przeglądarki i funkcje antyphishingowe

Bitdefender chroni przed atakami phishingowymi oraz wykrywa oszustwa i oszustwa internetowe ze stron phishingowych. Strony wyłudzające informacje naśladują banki, strony z transakcjami online i witryny z grami, zachęcając użytkowników do podania danych logowania do banku, które służą do oszukiwania niczego niepodejrzewających użytkowników. Daje również raporty, że zablokował próby phishingu lub próby oszustwa na twoim komputerze.

Bitdefender ma również bezpieczny tryb gry, w którym przerywa przerwy bez poświęcania bezpieczeństwa, gdy użytkownicy grają w gry wideo lub w trybie pełnoekranowym do prezentacji.

 • Plusy:

  • Dobra ochrona antywirusowa
  • Doskonałe funkcje antyphishingowe
  • Łatwy w instalacji i obsłudze

  Cons:

  • Brakuje wielu funkcji widocznych w wersji premium

  Bitdefender Free edycja 2018 zapewnia dobrą podstawową ochronę antywirusową z doskonałymi wynikami wykrywania i phishingu, ale brakuje większości funkcji, które są dostępne w wersji premium. Jest to dobry program antywirusowy do zainstalowania, aby zapewnić komputerowi przyzwoitą ochronę.

  Przeczytaj więcej o Bitdefender tutaj.

  Możesz także kupić Bitdefender 2018 w celu stałej aktualizacji swoich danych.

  • Pobierz Bitdefender Antivirus 2018

  2)

  Kaspersky Free

  Microsoft Security Essentials vs Kaspersky

  Kaspersky to popularny program antywirusowy, który zapewnia zaawansowaną technologię walki ze złośliwym oprogramowaniem antywirusowym, wszystko za darmo. Posiada certyfikat AV-Test z wysokimi niezależnymi wynikami badań laboratoryjnych w wykrywaniu i eliminowaniu zagrożeń złośliwym oprogramowaniem. Nowy darmowy program Kaspersky daje najwyższą moc antywirusa minus kilka dodatkowych funkcji dostępnych w wersji płatnej.

  • Instalacja i interfejs użytkownika

  Zgodnie ze zwyczajem większości darmowych programów antywirusowych, Kaspersky free jest bezpłatny tylko do użytku osobistego. Po zainstalowaniu musisz utworzyć konto Kaspersky, aby w pełni aktywować program antywirusowy.

  Instaluje również pasek narzędzi w przeglądarkach takich jak Firefox, Chrome i Internet Explorer. Antywirus automatycznie aktualizuje sygnatury antywirusowej bazy danych podczas instalacji.

  Menu główne interfejsu użytkownika wygląda jak wersja premium, ponieważ wyświetla wszystkie sześć ikon dostępnych w pakiecie premium, którym jest (skanowanie, aktualizacja bazy danych, bezpieczne pieniądze, ochrona prywatności, kontrola rodzicielska i ochrona wszystkich urządzeń).

  Główną różnicą między dwiema wersjami (tj. Wersją bezpłatną i premium) jest to, że tylko aktualizacja bazy danych i skanowanie są włączone w wersji darmowej, a pozostałe dostępne tylko w wersji premium.

  Czytaj także: 8 najlepszych programów antywirusowych z szyfrowaniem do zabezpieczenia danych w 2018 roku

  • Funkcje ochrony sieci i komputera

  Kaspersky free skanuje pliki w czasie rzeczywistym, gdy dostęp do nich ma inny proces. Posiada funkcje ochrony witryny, które filtrują adresy URL podczas sprawdzania niebezpiecznych stron internetowych i plików do pobrania. Antywirus monitoruje również wiadomości błyskawiczne i e-maile pod kątem złośliwych załączników i wiadomości phishingowych. Karta ochrony umożliwia włączanie i wyłączanie tej funkcji, ale zaleca się pozostawienie jej dla maksymalnej ochrony.

  Kaspersky ma również funkcje antyphishingowe, które blokują strony phishingowe. Ostrzega również o witrynach phishingowych i niebezpiecznych adresach URL. W przypadku witryn hostujących złośliwe oprogramowanie strona ostrzegawcza informuje o „niebezpiecznym adresie URL”. W przypadku stron phishingowych informuje o „zagrożeniu utratą danych”.

  Plusy:

  • Doskonałe funkcje wykrywania.
  • Skanowanie zajmuje niewiele czasu
  • Doskonała funkcja antyphishingowa.

  Cons:

  • Brak bezpośredniego wsparcia technicznego

  Pobierz tutaj

  3)

  Avira Antivirus Free

  program antywirusowy o nieograniczonej ważnościAvira to znany na całym świecie gigant antywirusowy, który bardzo skutecznie chroni urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, a także zwiększa pamięć systemową. Wersja Avira Free ma świetne funkcje dzięki skanowaniu na żądanie i ochronie w czasie rzeczywistym.

  Z Avira Free korzystają miliony ludzi na całym świecie. Avira Free ma doskonałe wyniki testów laboratoryjnych w wykrywaniu i eliminowaniu złośliwego oprogramowania.

  • Instalacja i interfejs użytkownika

  Okno interfejsu użytkownika Avira Free ma białe tło z menu po lewej stronie i rozmieszczonymi panelami, które zapewniają informacje i dostęp do funkcji. Po kliknięciu menu ochrony komputera można uruchomić skanowanie, przełączyć ochronę w czasie rzeczywistym i dostosować ustawienia konfiguracji.

  Jedną z głównych wad bezpłatnego programu Avira Antivirus jest to, że większość menu w panelu ochrony Internetu jest niedostępna, chyba że przejdziesz na premium. Przydatne funkcje, takie jak Ochrona sieci, Ochrona poczty i Tryb gry są wyłączone w darmowej wersji.

  • Funkcje ochrony sieci i ochrony przed phishingiem

  Avira free ma dobrą ochronę przeglądarki, która obsługuje tylko Chrome i Firefox. Antywirus skutecznie filtruje podejrzany adres URL i zatrzymuje to zagrożenie, b uniemożliwiając dostęp do aplikacji przeglądarki. Odcina również pobieranie z podejrzanych stron internetowych i zapewnia ogólnie dobry poziom ochrony.

  Ponadto ten program antywirusowy ma rozszerzenie bezpieczeństwa przeglądarki antyphishingowej, które sprawdza złośliwy ruch, który wabi użytkowników do stron phishingowych, które próbują ukraść dane logowania, udając legalne strony internetowe. Zapewnia dobrą ochronę przed tym zagrożeniem, blokując takie strony internetowe.

  Avira Free skanuje również system użytkownika w poszukiwaniu oprogramowania z brakującą poprawką bezpieczeństwa i zapobiega atakom wykorzystującym zalety niezrównanej luki w zabezpieczeniach systemu.

  • Przeczytaj także: 7 najlepszych darmowych programów antywirusowych na rok: skorzystaj z jednego z nich w 2018 roku

  Plusy:

  • Doskonały w wykrywaniu i eliminowaniu złośliwego oprogramowania
  • Dobre funkcje ochrony przed atakami typu „phishing” i ochrony przeglądarki internetowej

  Cons:

  • Niezwykle wolne pełne skanowanie
  • Ochrona przeglądarki ograniczona jest tylko do przeglądarki Firefox i Chrome

  Wreszcie, Avira free to idealny program antywirusowy, który zapewnia przyzwoitą ochronę, chociaż ochrona przeglądarki internetowej jest ograniczona tylko do przeglądarki Chrome i Firefox. Istnieje mnóstwo funkcji, które wyróżniają go spośród innych programów antywirusowych. Ale jedynym poważnym problemem jest powolne pełne skanowanie.

  Pobierz tutaj

  • Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie antywirusowe do użycia w 2018 roku na komputerze z systemem Windows 10

  4

  Avast Antivirus

  program antywirusowy o nieograniczonej ważnościJeśli szukasz bezpłatnego programu antywirusowego, który oferuje podstawową ochronę i daje wiele produktów premium, takich jak skaner bezpieczeństwa sieci, menedżer haseł i bezpieczna przeglądarka; to Avast Free Antivirus jest dla Ciebie.

  Avast Free oferuje wiele funkcji, które są doskonałymi funkcjami konkurencyjnego oprogramowania, co czyni go unikalnym oprogramowaniem antywirusowym.

  • Instalacja i interfejs użytkownika

  Podczas instalowania Avast oferuje instalację Google Chrome jako części przeglądarki, z której możesz zrezygnować. Instalator otwiera także stronę opisującą, w jaki sposób Avast wykorzystuje dane nieosobowe i jak zrezygnować.

  Interfejs użytkownika programu antywirusowego Avast otwiera się na ciemnoszare okno, które składa się z menu po lewej stronie. Po kliknięciu menu otwiera się strona, na której możesz wybrać Ochrona, Prywatność lub Wydajność. Te trzy strony zawierają wszystkie ikony funkcji dostępnych w programie antywirusowym. Ikony ze znakiem kłódki nie są dostępne w wersji darmowej.

  • Funkcje ochrony sieci i ochrony przed phishingiem

  Funkcje ochrony sieci Avast są doskonałe, filtrują adresy URL i blokują oskarżenia przeglądarki. Avast usuwa również pliki do pobrania z podejrzanych witryn. Antywirus ma funkcję CyberCapture, która korzysta z ogromnej bazy danych dobrych i złych plików od milionów użytkowników na całym świecie.

  Ten program antywirusowy wykrywa i blokuje również strony phishingowe w kształcie strony bankowej lub PayPal, aby zebrać dane logowania użytkowników. Avast doskonale sprawdza się w wykrywaniu i blokowaniu tych witryn. Narzędzie blokuje je, zakrywając stronę internetową ostrzeżeniem, a także wydaje dźwięk wyskakujący z ostrzeżeniem określanym jako phishing.

  Avast free ma inspektora Wi-Fi, który skanuje sieć Wi-Fi w poszukiwaniu problemów bezpieczeństwa, a także zgłasza stan bezpieczeństwa na wszystkich urządzeniach wykrytych w sieci.

  • Zarządzanie hasłami

  Zarządzanie hasłami to nieoczekiwana funkcja bezpłatnego programu antywirusowego. Ten program obsługuje wszystkie podstawowe funkcje i wykonuje je dobrze, ale to wszystko.

  Antywirus oferuje także zarządzanie hasłami, co jest rzadką funkcją darmowego programu antywirusowego. Użytkownicy mogą utworzyć główne hasło, które chroni wszystkie hasła do witryny. Avast udziela porad, jak utworzyć silne hasło i akceptuje bardzo silne hasło, które jest całkiem dobre.

  Avast zarządza również danymi logowania, gdy wchodzisz na bezpieczne witryny po ponownym odwiedzeniu tej witryny, aby wypełnić zapisane dane logowania. Umożliwia także zapisywanie informacji o wielu kontach w jednej witrynie, klikając ikonę i ikonę w sekcji nazwy użytkownika, aby uzyskać listę wszystkich wybranych opcji.

  Plusy:

  • Doskonałe wykrywanie złośliwego oprogramowania i wirusów
  • Dobre funkcje ochrony przed atakami typu „phishing” i ochrony przeglądarki internetowej
  • Dodatkowe funkcje, takie jak Inspektor Wi-Fi i zarządzanie hasłami

  Cons:

  • Niektóre funkcje należy zakupić osobno

  Pobierz tutaj

  • Przeczytaj także: Co zrobić, gdy antywirus blokuje VPN

  5

  Darmowy program antywirusowy AVG

  program antywirusowy o nieograniczonej ważnościAVG jest popularnym programem antywirusowym używanym przez ponad 400 milionów ludzi, a niedawno został przejęty przez Antivirus Giant Avast. AVG jest dobrze znane z bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, które zapewnia dobrą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami wirusowymi.

  • Instalacja i interfejs użytkownika

  Program antywirusowy Avast jest dostarczany z programem AVG Zen, który jest narzędziem do zarządzania i uruchamiania, które zapewnia przegląd programu antywirusowego na komputerze. Główne okna Zen mają cztery panele, które są używane jako antywirus, VPN, dostrojenie komputera i Web Tuneup.

  Każdy z tych paneli jest całkowicie wypełniony lub częściowo wypełniony, w zależności od tego, czy zainstalujesz w nim wszelkie możliwe zabezpieczenia. Każdy panel wskazuje zielony, jeśli wszystko jest poprawnie zainstalowane, a zmienia kolor, jeśli nie jest dobrze zainstalowany.

  Po zainstalowaniu bezpłatnego programu antywirusowego otwiera się ono w głównym oknie z dwoma panelami. The Podstawowy panel ochronny zawiera ikony dla sieci, ochrony poczty e-mail i ochrony komputera, które są włączone. Podczas Pełny panel ochronny obejmują ochronę danych prywatnych, ochronę przed atakami hakerów oraz ochronę podczas płatności online, które są dostępne tylko po przejściu na wersję premium.

  Przeczytaj także: 5 programów antywirusowych o najwyższym wskaźniku wykrycia w celu wykrycia złośliwego złośliwego oprogramowania

  • Ochrona przeglądarki internetowej i funkcja antyphishingowa

  AVG blokuje złośliwe oprogramowanie i zagrożenia przed zainfekowaniem komputera i usuwa pobrania złośliwego oprogramowania przed jego zakończeniem. Po wykryciu nowego pliku przez AVG, wysyła go do centrali AVG w celu analizy i sprawdza, czy jest to złośliwe oprogramowanie lub legalny plik. AVG ma przyzwoitą funkcję antyphishingową, która wykrywa i blokuje strony phishingowe, chociaż nie jest tak skuteczna jak inne konkurencyjne oprogramowanie, takie jak Bitdefender i Kaspersky

  Plusy:

  • Dobre wykrywanie złośliwego oprogramowania i wirusów
  • Dobra funkcja ochrony przeglądarki internetowej

  Cons:

  • Średnia funkcja antyphishingowa

  Pobierz tutaj.

  6

  Panda Antivirus

  panda antywirusowy nieograniczona ważność

  Innym całkowicie darmowym programem antywirusowym, który warto rozważyć, jest Panda Antivirus. Ten program antywirusowy zapewnia solidną ochronę przy 100% wykrywalności, dzięki czemu Twój komputer powinien pozostać chroniony przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami.

  Ten program antywirusowy jest prosty w użyciu, a po jego skonfigurowaniu nie musisz zajmować się konfiguracją ani aktualizacjami, oprogramowanie wykona większość konfiguracji za Ciebie. Oprócz programu antywirusowego dostępna jest także zapora ogniowa, dzięki której możesz kontrolować, które aplikacje mają dostęp do Internetu.

  Kolejną funkcją dostępną w Panda Antivirus jest wbudowana sieć VPN. VPN jest dość skromny pod względem funkcjonalności i oferuje jedną wirtualną lokalizację i dzienną przepustowość 150 MB. Jak widać, darmowa wersja oferuje tylko najbardziej podstawowe funkcje, które powinny wystarczyć większości przeciętnym użytkownikom.

  Dostępnych jest kilka płatnych wersji, które oferują takie funkcje, jak ochrona Wi-Fi, kontrola rodzicielska, ochrona tożsamości, ochrona przed oprogramowaniem ransomware, szyfrowanie plików i menedżer haseł. Ogólnie rzecz biorąc, Panda Antivirus to solidny darmowy program antywirusowy, więc jeśli potrzebujesz podstawowej ochrony komputera, wypróbuj ją.

  Przegląd:

  • Całkowicie za darmo
  • 100% współczynnik wykrywania wirusów
  • Antywirus i zapora ogniowa
  • VPN

      — Pobierz teraz Panda Antivirus Pro za darmo

  Jeśli chcesz mieć program antywirusowy o nieograniczonej ważności, wypróbuj dowolny program antywirusowy wymieniony w tym poście. Skomentuj poniżej.

Link do głównej publikacji