10 najlepszych programów antywirusowych do przeglądania

Wielu użytkowników systemu Windows uważa, że ​​nie musi płacić za oprogramowanie antywirusowe, ponieważ program Windows Defender jest bezpłatny. Oczywiście, jest bezpłatny i bezpieczny w użyciu, ale niezależne testy pokazują, że jego poziom ochrony spada poniżej 90% w porównaniu z 99% najlepiej opłacanych programów. Poza tym niektóre złośliwe programy rozwijają się wraz z postępem technologii, a większość dostępnych bezpłatnych programów antywirusowych może nie wytrzymać takich zagrożeń.

Niezależnie od tego, czy jest to najnowsze oprogramowanie ransomware szyfrujące wszystkie pliki, czy porywacze przeglądarki przechwytujące stronę wyszukiwania, potrzebujesz pierwszorzędnego pakietu antywirusowego, aby powstrzymać zagrożenia. W tym artykule przedstawiamy dziesięć najlepszych programów antywirusowych z 2016 roku, które zapewnią wszechstronną ochronę.

Top 10 najlepszych programów antywirusowych do przeglądania

Panda Antivirus Pro (zalecany)

najlepsza panda antywirusowa

Panda Antivirus Pro rozszerza zadziwiające funkcje dostępne w darmowej edycji o szereg nowych dodatkowych funkcji, w tym ochronę zapory ogniowej i bezpłatną licencję na pakiet zabezpieczeń Android firmy. Pod względem wydajności i ochrony Panda Antivirus Pro należy do najlepszych programów antywirusowych.

To oprogramowanie antywirusowe skanuje wiadomości błyskawiczne, pliki na dyskach i przeglądarki internetowe w poszukiwaniu znanych zagrożeń. Daje także kontrolę nad tym, co chcesz skanować, np. wirusy, oprogramowanie szpiegujące, narzędzia hakerskie, dialery itp. Inne przydatne dodatkowe funkcje obejmują wbudowaną zaporę ogniową, narzędzie dysku ratunkowego i skanowanie USB. Panda Antivirus Pro jest również wyposażony w wirtualną klawiaturę chroniącą przed keyloggerami.

  • Pobierz teraz Panda Antivirus Pro za darmo

Bitdefender Antivirus Plus 2018

program antywirusowy Bitdefender Plus 2018Jeśli szukasz najlepszego oprogramowania antywirusowego, Bitdefender Antivirus Plus ma wszystko, czego potrzebujesz, aby powstrzymać zagrożenia. Ma nie tylko doskonałą ochronę, ale także zestaw funkcji zapewniających najwyższą wydajność. Znajdziesz wbudowaną niszczarkę plików, menedżer haseł, prawie idealną ochronę przed oprogramowaniem szyfrującym, bezpieczną przeglądarkę i automatyczny plik, który maksymalizuje wpływ Bitdefender na twój system.

Jeśli chodzi o ochronę, żadne inne oprogramowanie antywirusowe na rynku nie jest w stanie pokonać Bitdefender. Chroni przed oszustwami typu phishing, schematami sieci społecznościowych, kradzieżą tożsamości, a także zabezpiecza płatności internetowe.

  • Pobierz Bitdefender Antivirus w specjalnej 50% obniżonej cenie

Avast Pro Antivirus 2016 (sugerowany)

Avast proZaprojektowany przez firmę działającą od ponad 20 lat, Avast Pro Antivirus 2016 zapewnia idealną równowagę między usuwaniem wirusów a ochroną w czasie rzeczywistym. Utrzymanie równowagi między tymi dwoma komponentami jest obecnie dużym problemem dla wielu produktów antywirusowych. Jest wyposażony w najlepsze funkcje, które inne marki rezerwują dla pakietów premium. Obejmuje to menedżera haseł i ochronę DNS, która zapobiega przejęciu DNS i chroni przed przekierowaniami strony.

  • Pobierz Avast teraz z oficjalnej strony internetowej

Przejęcie DNS odsuwa Cię od legalnej witryny do fałszywej. Możesz więc myśleć, że znajdujesz się na legalnej stronie swojego banku, ale ktoś nieuczciwie kradnie twoje dane uwierzytelniające. Jest to jedna z najlepszych funkcji, dzięki której Avast Pro jest niezawodnym produktem. Analizuje również, czy Twoje aplikacje są nieaktualne i aktualizuje je dla Ciebie. Jest to przydatne narzędzie, zwłaszcza jeśli masz tendencję do opóźniania aktualizacji oprogramowania.

Bitdefender Internet security 2016

najlepszy program antywirusowy-bitdefender

Bitdefender Internet Security 2016 łączy niemal bezbłędną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, komponenty antyspamowe i antyphishingowe z bogactwem innych zintegrowanych funkcji bezpieczeństwa, a jednak doskonale sobie radzi. Podobnie jak jego brat bliźniak Bitdefender Antivirus Plus 2016, program ten oferuje również ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, atakami e-mail, phishingiem, a także zawiera niszczarkę plików i menedżera haseł.

Bitdefender Internet Security zapewnia pełną ochronę i skanuje wszystko, w tym załączniki wiadomości e-mail i adresy URL stron w poszukiwaniu złośliwych stron internetowych. Może również blokować osobom postronnym skanowanie portów twojego systemu. Bitdefender Internet Security 2016 kosztuje 40 USD i nie obsługuje systemów Windows XP i Windows Vista.

  • Zdobądź go tutaj z 50% rabatem

Kaspersky Total Security

Kaspersky

Kaspersky Total Security zasługuje na swoją nazwę, oferując więcej funkcji ochrony przed złośliwym oprogramowaniem niż jakikolwiek inny program antywirusowy na rynku. Program jest wyposażony w szereg dodatkowych funkcji ochronnych. Jest wyposażony w ochronę przeglądarki, która chroni cię przed dotarciem do złośliwych stron.

Kaspersky Total Security zawiera również potężną zaporę ogniową, która blokuje ataki sieciowe, wirtualną klawiaturę, która chroni twoje poufne dane, kontrolę rodzicielską, która chroni twoje dzieci, w tym filtr witryn dla dorosłych, oraz antyspam, który utrzymuje czystość skrzynki odbiorczej. Inne dodatkowe funkcje obejmują przydatne narzędzia diagnostyczne, które pokazują użycie procesora i pamięci RAM oraz menedżera haseł, który integruje się z Mozilla Firefox, Google Chrome i Internet Explorer.

  • Pobierz teraz Kaspersky Total Security 2018 z oficjalnej strony

McAfee Antivirus Plus

najlepszy program antywirusowy mcafee plus

McAfee Antivirus Plus jest bogaty w funkcje i bardzo skuteczny w zapobieganiu próbom phishingu i zwalczaniu złośliwego oprogramowania. W poszukiwaniu najlepszych programów antywirusowych nie natkniesz się na wiele, które pokonają McAfee Antivirus Plus. Po pierwsze, oferuje nieograniczoną liczbę licencji na wszystkie Twoje urządzenia za 59,99 USD. Oznacza to, że możesz chronić wszystkie urządzenia z systemem Windows, Android, Mac i iOS bez płacenia za dodatkową licencję.

McAfee Antivirus Plus jest również wyposażony we własną zaporę ogniową, która decyduje o tym, jakie treści trafiają do komputera, oraz niszczarkę plików, która całkowicie usuwa pliki. Ma również ochronę przed phishingiem i daje pełną kontrolę nad jego skanowaniem.

Norton Security Deluxe firmy Symantec

najlepszy program antywirusowy-Norton

Doskonała ochrona i wiele innych funkcji bezpieczeństwa Norton Security pomagają mu konkurować z innymi programami antywirusowymi najwyższej klasy. Podczas gdy jego główni konkurenci stosują złożoną architekturę rodziny produktów, Norton łączy wiele produktów rodzinnych w jedną subskrypcję ochrony antywirusowej. Jego funkcje ochronne są doskonałe i przyniosły wspaniałe wyniki, gdy AV-Test przeprowadził na nim serię testów wraz z innymi 21 produktami antywirusowymi.

Norton Security Deluxe łączy funkcje antyphishingowe i antyspamowe z tradycyjną ochroną antyspyware i antymalware, bezpiecznym sejfem online i menedżerem haseł w kompleksowy pakiet zabezpieczeń. Ponadto pozwala chronić trzy urządzenia za pomocą jednej licencji i zarządzać wszystkimi instalacjami online.

Avira Antivirus Pro

najlepszy program antywirusowyAvira Antivirus Pro to jeden z najlepszych produktów antywirusowych pod względem wykrywania złośliwego oprogramowania. Oferuje niemal idealną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem w cenie 44,99 USD. Blokuje znane złośliwe strony internetowe, stale aktualizuje bazę sygnatur złośliwego oprogramowania, skanuje wszystkie załączniki wiadomości e-mail, oferuje bezpieczną przeglądarkę internetową i oferuje nieograniczone wsparcie techniczne.

Proces instalacji jest szybki i prosty. Oprócz ochrony naprawia szkody spowodowane przez złośliwe oprogramowanie plików, a także zabezpiecza finanse i inne prywatne dane. Jednak Avira Antivirus Pro jest droższy niż inne produkty antywirusowe, które oceniliśmy. Koszt 44,99 USD dotyczy jednego komputera. Jeśli chcesz używać go na 3 komputerach, będziesz musiał zapłacić 135 USD i 225 USD za 10 systemów.

F-Secure Antivirus

F-Secure

F-Secure Antivirus jest jednym z najlepszych programów antywirusowych, które mogą chronić Twój komputer przed cyberprzestępcami. F-Secure nie jest tani, ponieważ otrzymasz go za 55,99 USD, ale nie ma sobie równych w wykrywaniu zagrożeń bezpieczeństwa. Wykorzystuje dwa silniki anty-malware w celu zwiększenia zasięgu zagrożenia, dzięki czemu oferuje prawie bezbłędne wykrywanie złośliwego oprogramowania.

F-Secure Antivirus jest jednym z najszybszych skanerów w poszukiwaniu zagrożeń, a jego interfejs jest czysty i jasny. Firma oferuje dwa produkty antywirusowe; zabezpieczenia internetowe F-Secure i F-Secure Safe Antivirus. F-Secure Internet Security dodaje ochronę przeglądarki, skaner sieciowy, skaner adresów URL i kontrolę rodzicielską. F-Secure Safe idzie o krok dalej dzięki dodatkowej ochronie komputerów Mac i urządzeń mobilnych, a także ma konto internetowe.

ESET NOD32 Antivirus 9

Najlepszy program antywirusowy ESET

Program ESET NOD32 Antivirus 9 stosuje podejście nonsensowne, jeśli chodzi o zapobieganie zagrożeniom. To oprogramowanie antywirusowe, opracowane w celu ochrony komputera przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami, oferuje ochronę przed atakami typu „phishing”, ochronę poczty e-mail, ochronę przeglądarki, zaawansowaną heurystykę wstępnie skonfigurowane ustawienia konfiguracji niestandardowe pliki skanowania oraz bogactwo dodatkowych narzędzi bezpieczeństwa.

Możesz także dostosować ustawienia, aby powiedzieć programowi, które typy zagrożeń mają być skanowane, co jest szybsze i bardziej szczegółowe. Ponadto oprogramowanie oferuje również narzędzie antykradzieżowe, które można aktywować na wszystkich urządzeniach, które są licencjonowane do uruchamiania ESET. Po zalogowaniu się na konto antykradzieżowe na każdym urządzeniu można je śledzić za pośrednictwem interfejsu internetowego. ESET NOD32 pozostaje jednym z najlepszych programów antywirusowych i ma czysty i przejrzysty interfejs.

Jeśli szukasz najlepszego oprogramowania antywirusowego na rynku, masz je. Wszystkie programy z tej listy mają spektakularne funkcje zaprojektowane w celu zapewnienia ochrony przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, oferując jednocześnie niezrównaną wydajność. Czy korzystałeś z któregoś z tych programów? Pozwól nam usłyszeć twoje wrażenia w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji