6 najlepszych programów antywirusowych Microsoft Word do ochrony dokumentów

Przestrzeń cyfrowa przyniosła niezliczoną ilość korzyści i wyzwań w równym stopniu, ale jednym z głównych wyzwań na świecie jest cyberprzestępczość.

Większość ofiar cyberprzestępczości i powiązanych zagrożeń zgłasza, że ​​albo pobrali plik lub dokument, albo kliknęli link lub po prostu odwiedzili witrynę, którą później odkryli, że nie był bezpieczny.

Użytkownicy programu Microsoft Word mogą kiedyś doświadczyć zagrożeń, które przeniknęły do ​​ich systemów komputerowych poprzez proste otwarcie załącznika pliku lub pobranie go z nieznanego źródła.

Ogólny stopień zagrożenia dla takich podatności zależy od łatwości wykorzystania, rozpowszechnienia takich programów, możliwych konsekwencji ataku oraz dostępności przygotowanych środków zaradczych.

Konsekwencje takich ataków są poważne, ponieważ gdy atakujący ma dostęp, otrzymuje te same uprawnienia, które Ty, użytkownik, masz w systemie komputerowym, w tym pliki i dokumenty.

W tym artykule omówiono najlepsze oprogramowanie antywirusowe Microsoft Word, które chroni Ciebie i Twoje dokumenty przed wykorzystaniem i zagrożeniami.

  • Przeczytaj także: Poprawka: Błąd „Microsoft Word przestał działać”

Najlepszy program antywirusowy Microsoft Word na rok 2018

1

Bitdefender (zalecany)

Program antywirusowy Microsoft Word

Ten program antywirusowy zapewnia ciągłą, potężną ochronę przed zagrożeniami, które mogą wykorzystywać Microsoft Word lub inne programy pakietu Office, oraz innymi zaawansowanymi zagrożeniami.

Bitdefender Labs publikuje aktualizacje sygnatur w celu ochrony przed niezabezpieczonymi exploitami Word, ponieważ luki wpływają na program Word, który z kolei może zostać wykorzystany przez atakujących w celu uzyskania dostępu do twoich systemów i dokumentów.

Dobrym przykładem jest Backdoor.PoisonIvy, który po zainstalowaniu zapewnia atakującemu pełną kontrolę nad komputerem, którego dotyczy problem. Antywirus Bitdefender wykrył to zagrożenie backdoora.

Inne złośliwe pliki zawierające exploity są wykrywane przez Bitdefender i publikowane na ich stronie internetowej po zakończeniu analiz.

  • Przeczytaj także: Recenzja: Bitdefender Total Security 2018, najlepszy program antywirusowy na komputer z systemem Windows

Bitdefender oferuje warstwową ochronę punktów końcowych nowej generacji przed cyberzagrożeniami w celu wykrycia zaawansowanych trwałych zagrożeń, ochrony przed oprogramowaniem ransomware, pokonania exploitów i ataków zero-day, które są powszechnymi podatnościami w Microsoft Word.

Ma także GravityZone Endpoint Security HD z HyperDetect ze specjalnymi lokalnymi modelami maszyn i technikami analizy zachowania przeszkolonymi do wykrywania i wykrywania narzędzi hakerskich, zaciemniania złośliwego oprogramowania i exploitów.

  • Pobierz Bitdefender Antivirus w specjalnej 50% obniżonej cenie

2)

Panda (sugerowana)

Program antywirusowy Microsoft Word

Ten pakiet antywirusowy łączy zaawansowane technologie ochrony, funkcje wykrywania i naprawy, aby sklasyfikować 100 procent uruchomionych procesów we wszystkich punktach końcowych.

Zapewnia ochronę punktu końcowego ze scentralizowanej platformy w celu ochrony przed wszystkimi formami złośliwego oprogramowania i spamu. Ma również inteligencję kontekstową wykorzystywaną do ujawniania wzorców złośliwego zachowania i generowania strategii obronnych w celu przeciwdziałania wszelkim znanym lub nieznanym zagrożeniom.

Panda oferuje standardową funkcjonalność z trzema rodzajami skanów, w tym skanowaniem w czasie rzeczywistym, skanowaniem na żądanie i skanowaniem zaplanowanym.

Jako program antywirusowy Microsoft Word, Panda może usunąć wirusa lub zagrożenie, zmienić nazwę plików lub dokumentów, których dotyczy problem, lub też zignorować plik lub dokument. Jeśli regularnie wysyłasz lub odbierasz pliki Microsoft Word, możesz skonfigurować Pandę tak, aby automatycznie wykrywała i eliminowała wirusy makr, w tym w plikach skompresowanych.

Jest łatwy w użyciu, instalacji i utrzymaniu, minimalizuje zużycie zasobów, zapewnia gwarantowaną dostępność usług i ciągłe monitorowanie systemu.

  • Kup teraz Panda Internet Security (zdobądź 50% na wszystkie plany)

3)

BullGuard (sugerowany)

Program antywirusowy Microsoft Word

BullGuard zawiera innowacyjne wielowarstwowe mechanizmy obronne, które blokują wszelkie formy złośliwych zagrożeń, łącząc tradycyjną ochronę opartą na sygnaturach z ochroną behawioralną w celu ochrony przed znanymi i nowymi epidemiami złośliwego oprogramowania z wiodącymi w branży wskaźnikami wykrywalności.

Z czasem hakerzy atakowali lukę w zabezpieczeniach programu Microsoft Word, taką jak Word 2010, która zawierała lukę wykorzystywaną przez hakerów, która umożliwiała zdalne wykonanie kodu.

Oznaczało to, że osoby atakujące mogły zdalnie przejąć kontrolę nad komputerami, których dotyczy problem, więc hakerzy stworzyli dokumenty uwięzione przez cyberprzestępców w formacie RTF, które wykorzystałyby lukę w wersji Microsoft Word 2010. To niechcący zaprosiłoby ataki.

Skaner podatności BullGuard wykrywa nieaktualne oprogramowanie, które jest łatwo wykorzystywane przez hakerów. Bezpłatna i wydajna kopia zapasowa zapewnia bezpieczeństwo plików na wypadek awarii systemu lub utraty komputera.

Inne funkcje obejmują wykrywanie behawioralne, filtry antyspamowe, funkcję, która powstrzymuje niechciane aplikacje przed przejęciem przeglądarki i automatyczne dostrajanie komputera.

Nawigacja jest łatwa w obsłudze dzięki efektywnemu, przyjaznemu dla użytkownika projektowi i łatwemu w użyciu interfejsowi deski rozdzielczej z wyraźnie oznaczonymi funkcjami i czynnościami.

  • Pobierz teraz Bullguard (bezpłatne pobieranie)

Przeczytaj także: 6 najlepszych programów antywirusowych z antyspamem, aby pozbyć się wszystkich niechcianych wiadomości e-mail

4

Kaspersky

Program antywirusowy Microsoft Word

Kaspersky ma łatwe zarządzanie z konsoli w chmurze, jeśli jesteś podmiotem korporacyjnym lub korporacyjnym.

Antywirus Kaspersky dla stacji roboczych Windows to program antywirusowy Microsoft Word, który jest w pełni kompatybilny z Microsoft Office 2003, 2007 i 2010.

Funkcje obejmują bezpieczeństwo punktów końcowych w chmurze z silną ochroną i łatwym zarządzaniem, zaawansowane światowej klasy bezpieczeństwo cybernetyczne dla biznesu oraz gotową do skalowania ochronę przed każdym rodzajem zagrożenia, na jakie narażona jest Twoja firma, na miejscu lub w chmurze.

Jego wielowarstwowa ochrona oparta jest na uczeniu maszynowym i wiedzy specjalistycznej, a także oferuje szczegółowe zarządzanie bezpieczeństwem, bezpieczną komunikację i współpracę oraz ulepszone zabezpieczenia urządzeń mobilnych i zarządzanie urządzeniami.

Inne kluczowe funkcje obejmują centrum operacji bezpieczeństwa do wykrywania i usuwania zagrożeń oraz zapobieganie oszustwom w celu proaktywnego wykrywania oszustw międzykanałowych w czasie rzeczywistym.

Kompleksowa praktyczna funkcja raportowania (inteligencja APT) pozwala zwiększyć świadomość i wiedzę na temat głośnych, ukierunkowanych ataków.

Technologia automatycznego zapobiegania exploitom firmy Kaspersky pomaga chronić Ciebie i twoje dokumenty przed zagrożeniami zero-day typowymi w Microsoft Word (lub Office). Technologia ta opiera się na analizie zachowań exploitów i danych z najczęściej atakowanych aplikacji.

  •  Pobierz teraz Kaspersky Internet Security 2018

Przeczytaj także: Nie możesz edytować dokumentu programu Word? Oto 6 szybkich rozwiązań, które mogą Ci pomóc

5

Sophos

Program antywirusowy Microsoft Word

Sophos to najlepszy program antywirusowy Microsoft Word, ponieważ jest prosty w konfiguracji, łatwy w zarządzaniu i utrzymaniu, a jednocześnie zapewnia zaawansowaną, potężną ochronę specyficzną dla serwera dla twoich aplikacji i danych.

Zawiera oprogramowanie anty-ransomware, białą listę aplikacji, zaawansowane oprogramowanie antymalware i HIPS, z łatwym, scentralizowanym zarządzaniem bezpieczeństwem dla wszystkich serwerów.

Jest również wyposażony w CryptoGuard, aby powstrzymać oprogramowanie ransomware przed szyfrowaniem krytycznych danych biznesowych, wykrywaniem złośliwego ruchu, Synchronized Security do przyspieszonego wykrywania zagrożeń, kontroli aplikacji i urządzeń.

Wielu atakujących wykorzystuje lukę zero-day w sztuczce Microsoft Dynamic Exchange Data (DDE) do wdrażania trojanów zdalnego dostępu (RAT).

Sophos Intercept X chroni klientów przed lukami zero-day, powstrzymując ataki przy użyciu DDE, które atakują ogólnie Microsoft Word i Office, ponieważ osoby atakujące mogą je wykorzystać do zmiany złośliwego oprogramowania bez użycia makr.

Pobierz program antywirusowy Sophos

6

ESET

Program antywirusowy Microsoft Word

Bezpieczeństwo plików Eset chroni wszystkie poufne pliki działające w systemie operacyjnym Windows.

Ta wieloplatformowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem chroni przed infekcją, a technologia Eset NOD32 współpracuje z programem Exploit Blocker i Advanced Memory Scanner w celu zneutralizowania wyrafinowanych zagrożeń.

Złośliwe załączniki mogą zawierać zagrożenia często osadzone w wiadomościach e-mail, takich jak wiadomości phishingowe lub oszustwa, które mają na celu nakłonienie użytkownika do otwarcia zainfekowanych dokumentów programu Word. Takie e-maile zawierają zachęcające wiersze tematyczne, które próbują dać ci darmowe rzeczy lub przestraszyć cię do otwarcia dokumentu.

Takie dokumenty wyglądają nieszkodliwie, ale instalują złośliwe oprogramowanie w tle lub wyświetlają bezużyteczne informacje, ale może być za późno. Zasady dotyczące makr i załączników Word są najlepszym sposobem na zwalczanie tego rodzaju złośliwego oprogramowania.

Niektóre korzyści, które możesz czerpać z tego programu antywirusowego Microsoft Word, to ochrona danych za pomocą wyspecjalizowanych programów czyszczących, optymalizacja pod kątem środowisk wirtualnych, skanowanie pamięci masowej, zbieranie dzienników, proste licencjonowanie i to jest łatwe w twoim systemie.

Uzyskaj ESET File Security

Z jakiego programu antywirusowego Microsoft Word korzystasz? Czy to zrobiło listę? Podziel się z nami swoim ulubionym i swoim doświadczeniem z nim w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji