5 najlepszych narzędzi antywirusowych dla twojego starego komputera, które nie spowalniają go

Czy chcesz antywirusa na starym komputerze? Cóż, dzisiaj będziemy rozmawiać o najlepszym programie antywirusowym dla starych komputerów.

Oprogramowanie antywirusowe stało się niezbędne w dobie surfowania po Internecie, ponieważ komputery potrzebują ochrony przed złośliwym oprogramowaniem internetowym i innymi zagrożeniami offline. Może to stwarzać problemy użytkownikom komputerów PC ze starszym systemem operacyjnym Windows, takim jak Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT itp.

Czasami ludzie przywiązują się do komputera bliżej niż inne urządzenia z wieloletnimi danymi przechowywanymi na starych komputerach; stąd oczywistym wyborem powinna być wymiana takich komputerów.

Jednak większość najnowszych wersji popularnego programu antywirusowego może nie działać poprawnie z powodu nieaktualnych specyfikacji komputera. W międzyczasie skompilowaliśmy jedne z najlepszych programów antywirusowych, które działają skutecznie na starszych komputerach z naciskiem na ich funkcjonalność i skuteczność.

Najlepszy program antywirusowy dla starych komputerów do użycia w 2018 roku

1

Avast Antivirus (zalecany)

dwukierunkowa zapora ogniowa avast

Avast Antivirus jest światowym gigantem w branży antywirusowej z setkami milionów użytkowników na całym świecie. Jeśli potrzebujesz wydajnego programu antywirusowego dla swojego starego komputera, nie szukaj dalej dzięki Avast Antivirus. Co więcej, jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi Windows.

To narzędzie zawiera takie funkcje, jak skaner plików, integracja z menu kontekstowym Eksploratora Windows, Dysk ratunkowy, menedżer haseł, narzędzie do usuwania niepotrzebnych plików, inspektor Wi-Fi, tryb gry i narzędzie do czyszczenia przeglądarki. Ponadto Avast Free Antivirus jest wyposażony w sieć, zachowanie, pocztę i osłony internetowe.

Oprogramowanie Avast Antivirus można pobrać z oficjalnej strony tego narzędzia.

  — Pobierz teraz Avast Antivirus

  • PRZECZYTAJ TAKŻE: Poprawka: funkcja „rozwiąż wszystko” Avast nie działa w systemie Windows 10

2)

Kaspersky Free Antivirus (sugerowany)

dwukierunkowa zapora ogniowa Kaspersky

Kaspersky Antivirus to jedno z powszechnie używanych programów antywirusowych na świecie, które zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Antywirus wykorzystuje warstwową postawę obrony do szybkiego skanowania systemu bez podawania fałszywych alarmów. Jest także kompatybilny ze starszymi wersjami systemu operacyjnego Windows, w tym Windows XP i Vista, co czyni go dobrym wyborem dla użytkowników starszych komputerów.

Niektóre funkcje tego programu to skaner plików, deinstalator oprogramowania, tryb graczy, deszyfrator ransomware, przywracanie systemu, klawiatura wirtualna, ochrona chmury, konfiguracja przeglądarki, dysk ratunkowy itp.

Ponadto, jedną z unikalnych cech Kaspersky jest to, że do działania wymaga 512 MB pamięci RAM i 480 MB miejsca na dysku; sprawia to, że jest to świetna opcja dla starszych komputerów, zwłaszcza komputerów z 1 GB pamięci RAM i wolniejszymi procesorami.

    — Pobierz teraz Kaspersky Antivirus tutaj

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów antywirusowych dla komputerów PC z niską specyfikacją

3)

360 Total Security

program antywirusowy dla starego komputeraTo oprogramowanie jest wydajne szczególnie na starych komputerach, zapewniając ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i trojanami. 360 Total Security ma tę wyjątkową zaletę, że jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows od Windows XP do Windows 10.

Ten program oferuje trzy główne funkcje ochrony, które obejmują przeglądanie Internetu, prywatność i ochronę systemu. To sprawia, że ​​jest to atrakcyjne narzędzie bezpieczeństwa dla starszych komputerów, ponieważ można je poprawnie zainstalować, zapewniając jednocześnie najwyższą funkcjonalność i ochronę.

Jednak ten program antywirusowy zużywa wiele zasobów komputera, szczególnie podczas przeprowadzania pełnego skanowania i próby robienia innych rzeczy na komputerze. Istnieje wyraźna redukcja wydajności systemu w przypadku laptopów, które nie mają do 1,5 GB wolnej pamięci.

Pobierz 360 Total Security z oficjalnej strony internetowej

4

SecureAPlus

program antywirusowy dla starego komputeraJest to internetowy program antywirusowy, który łączy w sobie główne programy antywirusowe. SecureAPlus to idealne oprogramowanie antywirusowe dla użytkowników starych komputerów, którzy mogą zdecydować się na program antywirusowy; ponadto daje dostęp do wielu silników antywirusowych. Ponieważ jest w większości oparty na chmurze, nie obciąża zasobów komputera.

SecureAplus daje możliwość przetestowania kilku produktów przed wybraniem produktu, który odpowiada Twoim priorytetom, dzięki funkcjom takim jak ochrona w czasie rzeczywistym, współczynnik wykrywalności, zapora ogniowa, ochrona przed phishingiem, szybkość skanowania i zużycie zasobów.

Jednak SecureAPlus jest oparty na chmurze i integruje 12 popularnych silników antywirusowych w jeden z konfigurowalnym interfejsem dla zaufanych programów. Silniki antywirusowe obejmują AVG, Avira, BitDefender, ClamWin, ESET, Emsisoft, McAfee, Microsoft Security Essentials, Norman, Quick Heal, Sophos i Total Defense.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę SecureAPlus.

  • Czytaj także: 3 najlepsze oprogramowanie antywirusowe do zapobiegania ransomware Petya / GoldenEye

5

Antywirus Webroot Secure Anywhere

program antywirusowy dla starego komputeraOstatni, ale nie mniej ważny; Webroot Secure Anywhere to internetowy program antywirusowy dla Twojego starego komputera. Ten program antywirusowy zawiera funkcje bezpieczeństwa klasy premium w niewielkim małym pakiecie; w związku z tym wykorzystuje się niewiele zasobów komputerowych, zapewniając jednocześnie doskonałą ochronę starego komputera.

Webroot Secure Anywhere to unikalne oprogramowanie zabezpieczające, które integruje zaporę ogniową, filtrowanie stron internetowych i zabezpieczenia internetowe w jednym pakiecie. Aktywacja dodaje również menedżera haseł. Ponadto narzędzie to ma bardzo dobre wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania i zagrożeń wirusowych dzięki funkcjom antyphishingowym.

Pobierz Webroot z oficjalnej strony internetowej

Podziel się z nami swoim doświadczeniem w korzystaniu z dowolnego programu antywirusowego dla starego komputera, o którym wspominaliśmy powyżej. Dziękujemy za opinie, gdy komentujesz poniżej.

Link do głównej publikacji