5 najlepszych programów antywirusowych dla komputerów do gier

Uruchamianie systemu bez programu antywirusowego jest dość ryzykowne, nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem. Nadal możesz dostać wirusa za pośrednictwem exploitów Steam, Origin lub Uplay. Ponadto, jeśli pobierasz gry z podejrzanych źródeł, istnieje wysokie ryzyko, że zawierają one wstrzyknięte złośliwe oprogramowanie. Mogą powodować dodawanie nowych pasków narzędzi do przeglądarki, a czasem nawet kradzież haseł z kont mediów społecznościowych.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Jak można się spodziewać, najlepszy program antywirusowy do gier jest nieco drogi, a darmowe oprogramowanie zwykle ma kilka ograniczeń.

Uwaga: Jeśli masz już program antywirusowy na komputerze, ale nadal jesteś zainteresowany ochroną online, zalecamy pobranie i instalację NordVPN (Nr.1 VPN w USA). Ukrywa twoje IP i chroni twoje dane osobowe przed złodziejami. Ponad 4000 serwerów na całym świecie chroni swoje przeglądanie i dane osobowe przed atakami za pomocą NordVPN.

Oto najlepsze narzędzia antywirusowe dla komputerów do gier

Bitdefender (zalecany)

Jest to najlepszy w pełni wyposażony antywirus bezpieczeństwa z 2017 roku, ale należy pamiętać, że tak wysoki poziom ochrony nie jest tani.

Jest to solidny i cichy rodzaj ochrony, a po instalacji domyślnie przechodzi w tryb autopilota, podejmując wszystkie decyzje związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z ulubionych gier. Program nigdy nie będzie Ci przeszkadzał w wyświetlaniu alertów i wyskakujących okienek, nie poprosi też o przejrzenie i skonfigurowanie swojego zachowania.

Tysiące użytkowników ufa temu programowi antywirusowemu ze względu na doświadczenie, jakie mieli z nim przez lata. Wszystkie testy wykazały, że potrafi wykryć każde zagrożenie, w tym 213 próbek złośliwego oprogramowania zero-day i ponad 20 000 ostatnio rozpowszechnionych i rozpowszechnionych szkodliwych programów. To prawda, że ​​wyłapał kilka fałszywych wirusów, ale to nie wystarczy, aby obniżyć jego oceny użyteczności.

Bitdefender może skanować w poszukiwaniu luk, takich jak nieaktualne oprogramowanie. Może również sprawdzać brakujące aktualizacje systemu Windows i analizuje siłę haseł. Narzędzia oferują szczegółowy raport o wykrytych podatnościach i określonych zagrożeniach bezpieczeństwa.

Bitdefender zawiera również opcję Safepay do przeprowadzania transakcji online, która jest bardzo przydatna przy zakupie gier. Jeśli klikniesz Safepay, otworzy się unikalna przeglądarka w środowisku piaskownicy. Możesz wywołać wirtualną klawiaturę Bitdefender, aby chronić swój system przed keyloggerami.

Bitdefender oferuje kilka pakietów antywirusowych, każdy odpowiedni dla różnych potrzeb.

 • Pobierz Bitdefender teraz 

BullGuard (70% zniżki na oprogramowanie antywirusowe)


Dostępnych jest wiele rozwiązań antywirusowych i jest zrozumiałe, że ktoś może znaleźć niewielką różnicę między dostępnymi opcjami. Jednak przyjrzenie się nieco bliżej pomoże potrzebującym zobaczyć, że istnieją produkty takie jak BullGuard Antivirus, które wyróżniają się z tłumu. To też nie jest łatwa praca, dlatego znacznie ciekawiej jest zobaczyć, jak BullGuard radzi sobie na szczycie.

 • Wbudowany tryb gier: możesz zoptymalizować procesy na komputerze, aby uzyskać maksymalną wydajność sprzętu
 • Zapobiega problemom wcześnie, zamiast próbować je naprawić po fakcie, co czyni go doskonałym narzędziem zapobiegania;
 • Usługa ma najwyższy poziom obsługi klienta, ponieważ wśród społeczności antywirusowych wiadomo, że obsługa klienta BullGuard jest na najwyższym poziomie;
 • Zawiera wsparcie i narzędzia do rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów, od programów szpiegujących po rootkity i trojany oraz wiele wersji systemu Windows.

    — Pobierz teraz Bullguard (obecnie 70% zniżki)

Kaspersky Total Security (sugerowany)

Kaspersky Total Security zawiera wiele przydatnych narzędzi i jest wart swojej ceny. Zawiera szereg przydatnych funkcji, w tym: niszczarkę plików, która zastępuje usunięte pliki, więc ich przywrócenie jest prawie niemożliwe, szyfrowane foldery, synchronizację haseł między większą liczbą urządzeń, a także narzędzia do czyszczenia komputera. Oczywiście można również znaleźć bezpłatne alternatywy dla wszystkich tych funkcji, ale posiadanie ich wszystkich razem w jednym miejscu jest więcej niż wygodne.

Kaspersky Total Security konsekwentnie działa wśród najlepszych programów antywirusowych zarówno pod względem identyfikacji i blokowania złośliwego oprogramowania, jak i ma minimalny wpływ na wydajność systemu.

Oprogramowanie jest idealne do ochrony komputerów do gier. Większość użytkowników przekona się, że domyślne ustawienia Kaspersky są odpowiednie, ale jeśli zależy ci na drobnej kontroli zbóż, znajdziesz ich wiele w różnych podmenu.

Możesz także kopać głębiej, klikając Ustawienia zaawansowane, aby wyświetlić jeszcze więcej opcji. Jedynym minusem może być fakt, że przejście do określonego ustawienia może wymagać kilku kliknięć.

 • Pobierz teraz Kaspersky Total Security z oficjalnej strony internetowej

Avira Free Antivirus dla Windows

Avira to jedno z najlepszych darmowych programów AV, jakie znajdziesz. Jego poziom dostosowania jest bardzo wysoki, co pozwala dostosować wiele opcji.

Możesz skonfigurować sposób, w jaki Avira skanuje w poszukiwaniu zagrożeń typu zero-day. Jeśli jednak wybierzesz wysoki poziom wykrywalności, wzrasta ryzyko otrzymania fałszywie pozytywnych raportów.

Już ponad 400 milionów ludzi pobrało Avirę, a sam ten fakt potwierdza, że ​​to narzędzie jest potężnym i niezawodnym programem antywirusowym.

Jedyną rzeczą, której nie dostaniesz z bezpłatnej wersji Aviry, jest tryb gry. Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z Avira Pro i zapłacenie trochę dodatkowych pieniędzy, aby zabezpieczyć swoje wrażenia z gry.

Webroot Secure Anywhere

Webroot Secure Anywhere instaluje się w niecałą minutę i zużywa bardzo mało pamięci RAM lub miejsca do przechowywania. W rzeczywistości używa tylko 5 MB pamięci RAM w stanie bezczynności i mniej niż 15% procesora podczas skanowania systemu. Jeśli szukasz lekkiego programu antywirusowego do gier, Secure Anywhere to idealny wybór dla Ciebie.

W rzeczywistości istnieje specjalna wersja Secure Anywhere dla graczy. Ta wersja antywirusowa jest wyposażona w dedykowany optymalizator systemu, który wykrywa problemy systemowe w czasie rzeczywistym i usuwa wszelkie ślady aktywności online, uniemożliwiając odzyskanie usuniętych plików.

Oprogramowanie działa w chmurze, więc będzie działało najlepiej, gdy w grę wchodzi połączenie internetowe. Secure Anywhere oferuje szereg regulowanych ustawień, które można dostosować w zależności od potrzeb.

Max Secure Internet Security

Oprogramowanie zapewnia łatwy i szybki proces instalacji, a otrzymasz natychmiastową ochronę przed nowymi zagrożeniami. Jest to najbardziej skuteczna ochrona przed programami szpiegującymi, złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem reklamowym, rejestratorem kluczy i rootkitem oraz oferuje technologię szybkiego skanowania.

Funkcja monitorowania zaawansowanego wyświetla ostrzeżenie na wypadek, gdyby jakikolwiek program dokonał nielegalnych wpisów w krytycznych lokalizacjach rejestru.

Oferuje kompletny blok USB zapewniający całkowite bezpieczeństwo przed urządzeniami zewnętrznymi oraz nieprzerwane skanowanie i powiadamianie z Dysku zewnętrznego, automatyczne usuwanie złośliwego oprogramowania.

Więcej funkcji programu obejmuje:

 • Automatyczne uruchamianie i ochrona tworzenia skrótów w celu zminimalizowania transmisji wirusów na inne komputery.
 • Zaawansowana technologia emulacji
 • Zawarta zaawansowana technologia emulacji wykrywa wirusy polimorficzne, spakowane pliki i złożone złośliwe oprogramowanie.
 • Skanowanie heurystyczne w celu wykrycia wirusa zero dni
 • Łatwe odzyskiwanie dowolnego pliku poddanego kwarantannie w razie potrzeby
 • Aktywna ochrona w czasie rzeczywistym przed wirusami i rootkitami w pamięci
 • Ręcznie, dzienniki mogą być przesyłane za pomocą przycisku Prześlij dziennik do dalszej analizy przez nasz zespół badawczy dostępny do skanowania w trybie awaryjnym, utwórz się, pobierając go z naszej strony internetowej.
 • Scentralizowane aktualizacje i monitorowanie dla wszystkich komputerów z jednego komputera w sieci.
 • Obsługa wielu języków
 • Baza danych automatycznych aktualizacji zagrożeń

Ochrona plików systemowych chroni każdą infekcję plików systemu operacyjnego Windows. Przesłana próbka pozwala ręcznie wysyłać podejrzane próbki do laboratorium firmy w celu analizy przy użyciu technologii chmurowej.

Dzięki temu oprogramowaniu zyskasz również na bezpiecznej bankowości i zakupach online. Zapobiegnie to przeglądaniu stron internetowych, a oprócz bazy danych niebezpiecznych stron udostępnianych przez program, możesz także dodawać listy i blokować witryny, których nie chcesz mieć w pobliżu.

Znalezienie odpowiedniego poziomu ochrony AV dla twojego komputera to sprawa osobista. Istnieją oczywiście rozwiązania, które są znacznie lepsze niż inne, ale gdy uda ci się oddzielić dobro od zła, wszystko sprowadza się do funkcji, ceny i innych ważnych dla Ciebie kryteriów.

Pojawia się również pytanie, czy naprawdę musisz korzystać z programu antywirusowego innej firmy, o ile masz zalety Windows Defender, który jest bezpłatny i wbudowany w Windows 10. Zaletą uruchamiania pakietu bezpieczeństwa jest to, że zapewnia bardziej kompleksowe rozwiązanie w uporządkowany pakiet.

Link do głównej publikacji