ROZWIĄZANE: czerwony odcień Windows 10 na ekranie

W porównaniu do niektórych krytycznych problemów z wyświetlaniem czerwonawy odcień nie jest niczym poważnym. Jeśli chodzi o oprogramowanie, o którym mowa. W przypadku awarii sprzętu możesz zrobić tylko tyle. Niemniej jednak zapisaliśmy cztery kroki, które przy prawidłowym zastosowaniu powinny rozwiązać czerwony odcień w Windows 10. Sprawdź je poniżej.

Jak naprawić czerwony wskaźnik na ekranie w systemie Windows 10

 1. Potwierdź, że tryb „Night Light” jest wyłączony
 2. Sprawdź sterownik ekranu
 3. Sprawdź dołączone oprogramowanie innych firm
 4. Ponownie skalibruj kolory wyświetlacza

1: Potwierdź, że tryb „Night Light” jest wyłączony

Dzięki jednej z ostatnich głównych aktualizacji systemu Windows 10 użytkownicy mogą włączyć specjalny tryb ekranu. Mianowicie, po włączeniu tryb „Night Light” zmniejsza obecność niebieskiego światła. Zastępuje zimne niebieskie niuanse cieplejszymi czerwonawymi kolorami. O wiele łatwiej jest dla oczu, zwłaszcza w ciemności. Ta funkcja może być źródłem czerwonego odcienia na ekranie. Dlatego jeśli to ci się nie podoba, pamiętaj o wyłączeniu go.

 • Powinieneś być w stanie ją wyłączyć w panelu Centrum akcji, gdzie znajduje się pomiędzy wszystkimi innymi Szybkimi akcjami. Po prostu klikaj na niego, aż się wyszarzy. Z drugiej strony, jeśli nie możesz go tam znaleźć, wykonaj następujące kroki, aby go wyłączyć:

  1. Naciśnij klawisz Windows + I, aby otworzyć Ustawienia app.
  2. otwarty System.
  3. W sekcji Wyświetlanie przełącz „Nocne światłopoza.naprawa czerwonego odcienia systemu Windows 10

  Mimo to jest to naprawdę fajna funkcja, dlatego zalecamy pozostanie przy niej. Jeśli czerwony odcień jest dla Ciebie za duży, istnieje sposób na zmniejszenie ciepła ekranu. Oto jak:

  1. otwarty Ustawienia.
  2. Wybierać System.
  3. W sekcji Wyświetlanie kliknij „Ustawienia światła nocnego„.naprawa czerwonego odcienia systemu Windows 10
  4. Pod „Temperatura barwowa w nocy„, Przesuń suwak w prawo, aby zmniejszyć efekt czerwonego zabarwienia.naprawa czerwonego odcienia systemu Windows 10

  2: Sprawdź sterownik ekranu

  Jeśli problem występuje nadal lub nie jest bezpośrednio związany z trybem „Night Light”, zalecamy aktualizację lub nawet ponowną instalację sterowników ekranu. Przez większość czasu, przynajmniej w przypadku najbardziej powierzchownych potrzeb, wystarczy ogólny sterownik. Ale nigdy nie możesz być tego pewien. Na szczęście prosta aktualizacja powinna rozwiązać wszystkie drobne problemy z ekranem (z pewnością dzieje się tak, jeśli wyeliminujemy awarię sprzętu).

  • Wykonaj następujące kroki, aby zaktualizować sterownik karty graficznej w Menedżerze urządzeń:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz Menadżer urządzeń.
   2. Rozszerzać Karty graficzne.naprawa czerwonego odcienia systemu Windows 10
   3. Kliknij GPU prawym przyciskiem myszy i wybierz Uaktualnij sterownik z menu kontekstowego.

   Ponadto, jeśli to nie odpowiada potrzebom, oto jak ponownie zainstalować program w kilku prostych krokach:

   1. Ponownie otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń sekcję Karty graficzne.
   2. Kliknij GPU prawym przyciskiem myszy i kliknij „Odinstaluj urządzenie„.
   3. Uruchom ponownie komputer i poczekaj, aż system zainstaluje sterownik.

   3: Sprawdź dołączone oprogramowanie innych firm

   Wiele laptopów i niestandardowych komputerów PC (te ostatnie rzadko) są dostarczane z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem. Istnieją różne aplikacje OEM, które poprawiają komfort i przyspieszają przepływ pracy. W ten sposób upewniają się, że ich sprzęt będzie działał bez problemów ze sterownikami lub innymi niespójnościami oprogramowania.

   • Niestety wiele z nich to programy typu bloatware, a Windows 10 radzi sobie bez nich z urządzeniami peryferyjnymi i wejściowymi / wyjściowymi. Ponadto mogą mieszać ustawienia systemowe lub, jak się wydaje, nawet ponownie skalibrować kolory ekranu.

    W takim przypadku istnieje prawdopodobieństwo, że istnieje powiązane wbudowane oprogramowanie, które zajmuje się konfiguracją wyświetlacza. To oprogramowanie musi być wyłączone lub uruchomione. Nawigować do Wyszukaj> wpisz Panel sterowania i otwórz go> Odinstaluj program. Tam poszukaj wszystkich narzędzi związanych z wyświetlaniem i odinstaluj je.

    4: Ponowna kalibracja wyświetlanych kolorów

    Ostatecznie pozostaje tylko jedna rzecz, którą możemy zasugerować w odniesieniu do tego szczególnie odpornego odcienia czerwonego odcienia. Są to kontrolki GPU (ATI Catalyst i Nvidia lub Intel Control Panel), w których można zresetować ustawienia kolorów i poszukać zmian. Tam możesz manipulować ustawieniami i być może samodzielnie rozwiązać problem.

    • Gdy to zrobisz, czerwony odcień powinien zniknąć. Ponadto istnieje wbudowane narzędzie Windows do kalibracji wyświetlacza. Mówimy o starym dobrym narzędziu kreatora, które pozwala skalibrować kolory wyświetlacza do własnych upodobań. Aby uzyskać do niego dostęp, po prostu wpisz Kalibruj w pasku wyszukiwania systemu Windows i otwórz „Kalibruj kolor wyświetlacza”Z listy wyników.

     Otóż ​​to. Na koniec nie zapomnij powiedzieć nam, czy napisanie tego było godnym wysiłkiem, czy ekran jest irytująco czerwonawy. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji