Przepraszamy za problemy z ustaleniem, czy na komputerze można uruchomić system Windows 10

Irytujący błąd Przepraszamy, ale mamy problem z ustaleniem, że system Windows 10 zwykle pojawia się, gdy próbujesz uaktualnić swój starszy system Windows do systemu Windows 10.

Może to być spowodowane brakiem prawidłowej interpretacji istniejących partycji dysku twardego przez system, zwłaszcza jeśli na komputerze działa zarówno Linux, jak i Windows.

Ale są dwa sposoby, aby to naprawić i omówimy je w tym artykule.

Mamy problem z ustaleniem, czy Twój komputer może obsługiwać system Windows 10

1. Popraw ustawienia BIOS

  1. Uruchom ponownie komputer i gdy się włącza, naciśnij odpowiedni klawisz, aby przejść do systemu BIOS. W większości klucze „F2” i «Usunąć» przekierowuje cię do systemu BIOS. Jeśli żaden z nich nie działa, uważnie obserwuj komputer przy pierwszym uruchomieniu w celu wyświetlenia komunikatu wskazującego klawisz klawiatury BIOS.Przepraszam my're having trouble determining windows 10
  2. Po załadowaniu systemu BIOS użyj klawiszy strzałek na klawiaturze, aby poruszać się po niezliczonych opcjach. Interesuje Cię menu BIOS pokazujące różne opcje napędu. Rozejrzyj się, aż znajdziesz Menu sprzętu i przenieś tam swoją strzałę.
  3. Pod Sprzęt komputerowy menu, zobaczysz listę zainstalowane dyski twarde. Wybierz niechciany dysk (ten z Linuksem) i wyłącz go, wybierając zgodnie z wskazówkami na ekranie. W większości przypadków powinieneś wybrać Niepełnosprawny lub Żaden za pomocą klawiszy strzałek, a następnie naciśnij Wchodzić.
  4. Wyjdź z systemu BIOS i pamiętaj, aby odpowiedzieć tak na pytanie „Zapisz ustawienia i wyjdź?’. Możesz także nacisnąć F10 w większości komputerów, aby zapisać zmiany w BIOSie.
  5. Teraz uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować.

Jeśli masz dość systemu Windows 10 i chcesz pozostać wierny systemowi Windows 7 na zawsze, zapoznaj się z tymi przewodnikami.

2. Zmień partycję aktywną

  1. Naciśnij klawisze WIN + R aby uruchomić okno dialogowe Windows RUN.
  2. Rodzaj diskmgmt.msc następnie wciśnij Dobrze.
  3. Komputer zabierze Cię do Zarządzanie dyskiem Teraz potrzebujesz tylko Kliknij prawym przyciskiem myszy na partycji dysku, na której jest następnie wybrany system Windows Oznacz partycję jako aktywną z kolejnych opcji. Jest to tradycyjnie dysk C:Przepraszam my're having trouble determining windows 10
  4. W końcu, uruchom ponownie komputer i przeprowadzić aktualizację.

Alternatywnie możesz przejść do czystej instalacji. Dowiedz się, jak to zrobić, postępując zgodnie z instrukcjami w tym artykule.

Link do głównej publikacji