Przegląd ChaCha na Windows 8, 10: Bezpłatne odpowiedzi na pytania

Mamy mnóstwo edukacyjnych i pouczających aplikacji w Windows Store. Przejrzeliśmy Wikipedię i Encyklopedię Britannicę, żeby wymienić tylko kilka. Na pewno możesz umieścić Khan Academy w tej kategorii. A dzisiaj przejrzymy ChaCha dla Windows 10, Windows 8 i Windows RT, aplikacji, która jest tutaj, aby zapewnić bezpłatne odpowiedzi na twoje pytania. Jeśli korzystasz ze strony ChaCha, to nowa aplikacja dla Windows 10, Windows 8 / RT urządzenie będzie mile widzianym dodatkiem.

Niektórzy mogą myśleć — po co używać ChaCha, gdy masz Google pod ręką? Odpowiedź jest prosta — Google może nie zapewniać tak „osobistych” wyników, jak aplikacja ChaCha. W ich bazie danych znajduje się ponad 2 miliardy pytań / odpowiedzi, a nawet twierdzą, że to jest największa baza danych QA na świecie. Zobaczmy, jak zachowuje się aplikacja w systemie Windows 10. Windows 8.

cha cha windows 8

ChaCha w Windows 10, Windows 8

Aby jeszcze raz przypomnieć, ChaCha jest także wyszukiwarką, ale jest sterowana przez człowieka, więc oznacza to, że odpowiedzi są edytowane i idealne dla Ciebie. Po pierwszym otwarciu aplikacji wyświetli się najpierw okno podobne do powyższego. Projekt aplikacji jest dobrze nadaje się do systemu Windows 10, Windows 8 i urządzenia RT, w przeciwieństwie do innych awarii (słyszysz, BBC?). Istnieją trzy duże kategorie: Ostatnie pytania, Polecane pytania i Galeria.

aplikacja Windows 8 Chacha

 Jeśli masz konto ChaCha, zaloguj się, aby uzyskać lepsze wrażenia. Zaletą jest to, że rejestracja działa bezpośrednio z poziomu aplikacji, więc nie musisz wychodzić i otwierać karty przeglądarki. Skarżyliśmy się na złe wykorzystanie reklam w Najlepsza aplikacja Gear dla systemu Windows 10, Windows 8, ale w ChaCha kwadratowa reklama jest bardzo dobrze umieszczona, ale nadal wygląda trochę nachalnie. Na koniec wszystkie reklamy są wideo i wysokiej jakości.

Zapytaj ChaCha o cokolwiek

Oprócz trzech dużych kategorii znajduje się lewa kolumna, w której znajdują się następujące elementy: Zapytaj ChaCha, MyAnswers, NearMe. I tu pojawia się funkcja, którą najbardziej kocham — Zapytaj ChaCha. Zadawanie ChaCha odbywa się jeszcze raz za pośrednictwem paska Uroków „zrób to wszystko”.

Po prostu wpisz, co Cię interesuje, że ChaCha zacznie go szukać! Otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie, a także zostaną wyświetlone powiązane pytania, które mogą Cię zainteresować. Galeria jest jak pouczająca sekcja wiki z interesującymi artykułami na prawie wszystko.

Z tego, co widziałem, ChaCha używa własnej bazy danych, a także bazy danych WolframAlpha. W kategorii MyAnswers możesz zobaczyć wszystkie odpowiedzi na zadane pytania. Jest też sekcja NearMe, która wyświetla pytanie zadawane przez osobę wyjeżdżającą w pobliżu, ale pokaże więcej wyników dla mieszkańców USA. znalazłem Aplikacja ChaCha na Windows 10, Windows 8 być dość szybkim, ale zależy to również od prędkości Internetu. Mam nadzieję, że aplikacja ChaCha dla systemu Windows 10 i Windows 8 Ci pomoże.

[Aktualizacja]

Przewodnik ChaCha został wycofany pod koniec 2016 roku z powodu braku funduszy. Jednak wersja aplikacji 2.0.15 jest nadal dostępna w Sklepie Windows i można ją łatwo pobrać i wypróbować. Ta wersja działa zarówno w systemie Windows 8, jak i 10. Możesz zadawać pytania w trybie Snap i umożliwia dzielenie się odpowiedziami w różnych mediach społecznościowych.

Jeśli interesuje Cię inna aplikacja, która udzieli odpowiedzi na niektóre pytania, zalecamy sprawdzenie oficjalnej aplikacji Answers.com dla użytkowników komputerów z systemem Windows.

Link do głównej publikacji