Przegląd aplikacji Windows 8 / RT Wikipedia

Aplikacja Wikipedia jest jedną z najlepszych aplikacji na Windows 8 i Windows 10. Ciekawostki, aby dowiedzieć się więcej o tej aplikacji? Przeczytaj tę obszerną recenzję poniżej.

Jeśli szukasz największej bezpłatnej encyklopedii do pobrania na tablet lub laptop z Windows 8 lub Windows 10, powinieneś się cieszyć, że Wikipedia ma własną oficjalną aplikację Windows w Sklepie Windows.
aplikacja wikipedia dla systemu Windows 8Jedną z najbardziej niesamowitych aplikacji Windows 8 i Windows 10, które można obecnie wypróbować w Sklepie Windows, jest bez wątpienia aplikacja Wikipedia. Osobiście uważam, że jest to najlepsza aplikacja edukacyjna na całym białym świecie.

Co jeszcze może pokonać ogromną, stale rosnącą bibliotekę wiedzy, a wszystko to za darmo? Obecnie istnieje ponad 20 milionów artykułów na wszystko, co chcesz przeczytać.

Wikipedia jest darmową encyklopedią zawierającą ponad 20 milionów artykułów w 280 językach i jest najbardziej wszechstronnym i szeroko stosowanym materiałem źródłowym, jaki ludzie kiedykolwiek opracowali.

Jeśli do tej pory korzystałeś z Wikipedii tylko w Internecie, nie zdziw się dużą różnicą w aplikacjach Windows 8 i Windows 10.

Użytkownicy RT nie powinni się martwić, ta aplikacja Wikipedii działa tak samo na urządzeniach ARM, x64 lub x86.

Oznacza to, że wrażenia będą takie same, niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Windows RT, Windows 8 lub Windows 8 Pro i Windows 10.

Obecnie aplikacja ma ocenę 4 na 5 i została oceniona tylko przez 600 osób. Ponieważ wersje systemu Windows 10 staną się bardziej popularne, spodziewaj się, że liczba ta znacznie wzrośnie.

Ciekawostki, które pozwolą Ci doświadczyć z pierwszej ręki aplikacji Wikipedia? Kliknij poniższy link do pobrania i zainstaluj go na komputerze.

 • Pobierz aplikację Wikipedia na PC [Bezpłatne pobieranie]

Wikipedia Windows 8 recenzji

Zaktualizuj aplikację Wikipedia do systemu Windows 10

Od 2012 roku aplikacja Wikipedia ewoluowała. Teraz ma dumną ocenę 4/5 w sklepie Microsoft. Oto niektóre z nowych funkcji:

 • Nowa funkcja „eksploruj kanał” pokazuje popularne artykuły bezpośrednio na ekranie głównym
 • Aplikacja została wyposażona w edytor tekstu do edycji / formatowania / zmiany ciągle ewoluujących treści
 • Możesz teraz korzystać ze zintegrowanej funkcji wyszukiwania głosowego
 • Możesz używać aplikacji Wikipedia w prawie 300 językach

Przegląd aplikacji Wikipedii

Pierwszą różnicą, jaką napotkasz, będzie ekran główny. Tam, tak jak widać na poniższym obrazku, znajdziesz znaczenie dnia w historii, polecane artykuły i zdjęcia, a także artykuły, które zostały niedawno zaktualizowane przez użytkowników w Wikipedii.

Znajdziesz Wikipedię w kategorii BooksReference, ale tutaj jest bezpośredni link do niej (znajdziesz ją również na końcu artykułu).

 • POWIĄZANE: Oto najlepsze aplikacje edukacyjne na PC

Zapoznaj się z tym artykułem i dodaj go do zakładek, jeśli chcesz, ponieważ będziemy go stale aktualizować w miarę kolejnych wersji Aplikacja Wikipedia dla Windows 8 i Windows 10 pojawi się.

Na razie jest to pierwsza wersja i naturalne jest, że występują problemy.

Jedną z największych zmian, które zauważysz w tej aplikacji, jest to, że możesz przypiąć artykuły do ​​ekranu Start, aby przeczytać je później, co okaże się bardzo przydatne dla użytkowników.

Zawsze nie miałem dość cierpliwości, by skończyć czytać artykuły w Wikipedii, zwłaszcza, że ​​otwartych było wiele innych kart. Miejmy nadzieję, że ta funkcja pomoże mi ukończyć wszystkie moje artykuły.

Podobnie jak wiele innych aplikacji zoptymalizowanych pod kątem obsługi dotykowej, zauważysz, że Aplikacja Wikipedii jest bardziej „lśniąca” i w jakiś sposób wrażenia użytkownika są bardziej naturalne.

Może dlatego, że Windows 8 wraz z Windows 10 to największa zmiana od 1992 roku, a może Wikimedia właśnie wykonała wspaniałą robotę.

Nie wiem, jaki jest tego powód, ale podoba mi się aplikacja Wikipedii Windows znacznie bardziej niż jakakolwiek inna aplikacja, czy to na Androida, iOS, Windows Phone czy nawet samą witrynę.

Wczesne recenzje uważają Wikipedię za bardzo przydatną aplikację

Szczególnie przydatna jest funkcja szybkiego wyszukiwania, ponieważ odkrywanie interesujących Cię tematów i historii będzie bardzo łatwe. Ale jeśli chodzi o formatowanie aplikacji, są wzloty i upadki. Oto, co powiedział o tym Ryan Matthew Pierson z LockerGnome:

Jeśli obraz pierwotny ma długi podpis, zostanie on przeniesiony do drugiej kolumny układu podobnego do czasopisma. W niektórych artykułach tworzy białą przestrzeń, którą można łatwo wypełnić innym. Gdy przeciągniesz aplikację na panel boczny, wszystko wydaje się zatrzasnąć na swoim miejscu i dostajesz niesamowicie fajny (i użyteczny) zasób wzdłuż boku ekranu. To sprawia, że ​​jest to jedna z ważniejszych funkcji systemu Windows 8 o wiele bardziej przydatne.

Naprawdę niesamowite jest to, jak łatwo wszystko jest skonfigurowane. Możesz zmienić język strony, jeśli nie znasz angielskiego. Najłatwiej jest wyszukiwać w Wikipedii, wystarczy zacząć pisać i to wszystko. Wikipedia znajdzie artykuł i dostarczy go tobie.

Jeden z problemów, który obecnie ma aplikacja Wikipedia, dotyczy dużych ekranów, jak donosi TechWhack. Softpedia ma również dobrą opinię na temat Wikipedia zoptymalizowana pod kątem Windows 8 i Windows 10:

Aplikacja w dużym stopniu wykorzystuje kafelki; ekran główny składa się w całości z kafelków prowadzących do zdjęć lub artykułów. Widok artykułu jest również dostosowany do systemu Windows 8. Zobaczysz układ strony zwyczajowo stosowany w aplikacjach Windows 8, cała sprawa jest całkiem sprytna. Nawet infobox został ukryty, aby zostawić miejsce na tekst i zdjęcia. Aplikacja integruje się również z funkcją wyszukiwania globalnego w systemie Windows 8. Istnieje obsługa funkcji udostępniania, możesz przyciągnąć ją z boku ekranu, a nawet funkcję powiększenia, aby szybko przejść do listy sekcji. I podobnie jak Android, aplikacja jest open source.

 • POWIĄZANE: Khan Academy dla Windows 8, Windows 10: Edukacja na wyciągnięcie ręki

Główne cechy aplikacji Wikipedia

Mimo że nic nie jest w stanie pokonać Twojej aplikacji za pomocą aplikacji, musisz wiedzieć, co dostajesz na tablecie. Podsumujmy więc, co może dla Ciebie zrobić Wikipedia na Windows 8 lub Windows RT i Windows 10:

 • Szukaj — aplikacja integruje się niemal niestosownie z systemami Windows 8 i Windows 10 i umożliwia wyszukiwanie z aplikacji Wikipedii lub bezpośrednio z globalnego widżetu wyszukiwania systemu Windows 8.
 • Dzielić — jeśli korzystałeś z Wikipedii na Androida i iOS, wiesz, że możesz udostępniać artykuły z Wikipedii w mediach społecznościowych lub e-mailu. Ale nowy system udostępniania w Windows 8 i Windows 10 naprawdę sprawia przyjemność.
 • Kłapnięcie — snap jest jak minimalizowanie aplikacji w poprzedniej wersji systemu Windows, tyle że aplikacje Wikipedii automatycznie przełączają się na widok jednej kolumny. Wyobraź sobie pracę nad projektem historycznym i posiadanie aplikacji Wikipedia na pasku bocznym. Absolutnie wspaniały.
 • Zoom semantyczny — zgłosiliśmy, że aplikacja Wikipedii może nie być tak niesamowita na dużych ekranach, ale powinieneś wiedzieć, że używając powiększenia semantycznego na dużych artykułach możesz przejść do dowolnej części artykułu, którą chcesz.
 • Przypnij artykuły — za pomocą funkcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy możesz przypiąć określone artykuły do ​​ekranu głównego w celu późniejszego przeczytania.

Czy zainstalowałeś aplikację Wikipedia na komputerze z systemem Windows? Opowiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji