Próby terenowe w Chrome, jak je losować lub wymuszać

Google jest dobrze znany z eksperymentów, które lubi przeprowadzać w odniesieniu do produktów firmy. Firma zwykle testuje nowe funkcje i zmiany w swoich produktach, umożliwiając im ułamek bazy użytkowników produktu.

Być może pamiętasz, że Google lubi wprowadzać zmiany w wyszukiwaniu, na przykład ile wyników jest wyświetlanych lub gdzie niektóre elementy są umieszczane na stronie lub w YouTube, gdzie nowe układy są regularnie testowane. Te testy A-B dostarczają Google informacji, które wykorzystuje do ustalenia, czy zmiana powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom produktu, czy też odrzucona.

Programiści Chromium i Chrome nazywają te eksperymenty próbami terenowymi. Te testy terenowe powodują, że Twoja przeglądarka Chrome może zachowywać się inaczej niż ta, którą zainstalował Twój znajomy, nawet jeśli obie wersje, języki, systemy operacyjne i inne parametry są zgodne.

Jedną z najnowszych prób terenowych jest nowy monit, który jest wyświetlany niektórym użytkownikom przeglądarki. Pojawia się automatycznie pod gwiazdką zakładki jako powiadomienie i brzmi: „Podoba Ci się ta strona? Kliknij tutaj, aby dodać do zakładek!”. Ideą tej funkcji jest podniesienie świadomości na temat funkcji zakładek w przeglądarce, przynajmniej do tego właśnie zakładam.

Chociaż wyjaśnia to różnice między Twoją wersją Chrome a wersją Chrome innych użytkowników przeglądarki, tak naprawdę nie zapewnia ci środków do zrozumienia, co naprawdę dzieje się za kulisami.

Chociaż możesz użyć about: version do wyświetlenia wszystkich odmian, które są obecnie aktywne w twojej przeglądarce — wiele z nich jest tam wymienionych, wierz mi — nie pomaga zrozumieć, co każda z odmian testuje w przeglądarce.

odmiany Google Chrome

Wyszukiwanie ciągów odmian nie ujawnia żadnych informacji, których można użyć do zidentyfikowania eksperymentów. Możesz jednak zresetować flagę odmian, aby przeglądarka została przypisana do innych prób polowych lub grup tej samej próby terenowej.

Może to również pomóc w uniknięciu pobierania odcisków palców w przeglądarce na podstawie odmian i innych danych, ponieważ są one regularnie przesyłane do Google po uruchomieniu Chrome.

Uruchom przeglądarkę Chrome z parametrem —reset-variation-state, aby zresetować wszystkie próby terenowe.
Oto lista parametrów związanych z próbą terenową / odmianami Chrome:

  • —disable-field-trial-config — Wyłącza wszystkie testy próbne w terenie w fieldtrial_testing_config.json
  • —fałszywy wariant kanału — Udaje kanał testowy przeglądarki w celu przetestowania.
  • -force-fieldtrials — Opcji tej można użyć do wyegzekwowania niektórych prób terenowych w Chrome. Wymaga znajomości wartości.
  • —force-fieldtrial-parametry — Opcji tej można użyć do wymuszenia określonych parametrów, ale aby ją użyć, trzeba znać prawidłowe wartości.
  • —force-variation-ids — Wymusza dodatkowe identyfikatory odmian.
  • —reset-wariacja-stan — Wymusza zresetowanie wszystkich stanów odmian Chrome.
  • —warianty-przesłonięcia-kraju — Zastępuje kraj używany do oceny zmian.
  • —varitions-server-url — Określ niestandardowy serwer odmian.

Informacje na temat eksperymentów przeprowadzanych teraz na tej stronie. Zauważ, że nie wszystkie przeprowadzają szczegółowe eksperymenty, ale wiele z nich.

Podsumowanie
Próby terenowe w Chrome, jak je losować lub wymuszać
Nazwa artykułu
Próby terenowe w Chrome, jak je losować lub wymuszać
Opis
Dowiedz się, jak zresetować odmiany (test i eksperymenty), które są stosowane w określonej wersji Chrome.

Link do głównej publikacji