Korzyści dla użytkowników Chrome z oprogramowania Opera przenosi się do Chromium

Przeglądarka internetowa Opera jest obecnie dostępna w dwóch różnych wersjach i wielu edycjach. Starsza przeglądarka Opera 12.x jest nadal utrzymywana przez firmę, ale większość zasobów wydaje się być zarezerwowana dla nowej przeglądarki Opera 15+ opartej na Chromium.

Jest prawdopodobne, że Opera Software utrzyma obie wersje przeglądarki w dającej się przewidzieć przyszłości, prawdopodobnie dopóki nie uwierzy, że nowa przeglądarka Opera 15+ jest gotowa na najwyższy czas.

Nie wszyscy użytkownicy Opery postrzegają ten ruch jako coś negatywnego i istnieją ku temu powody. Na przykład szybszy silnik renderowania i lepsza kompatybilność ze standardami lub fakt, że większość rozszerzeń Chrome działa równie dobrze w Operze.

W rzeczywistości niewiele się mówi o tym, w jaki sposób użytkownicy przeglądarki Google Chrome mogą skorzystać z przejścia Opery do Chromium. Nie mówię tu o zatwierdzeniu kodu ani o innych korzyściach programistycznych, które zespół inżynierów Opery dodaje do kodu Chromium, ale o praktycznym zastosowaniu dla użytkowników Chrome.

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome mogą instalować rozszerzenia przeglądarki Opera w przeglądarce, podobnie jak użytkownicy przeglądarki Opera mogą instalować rozszerzenia przeglądarki Chrome w swoich przeglądarkach. Chociaż mogą nie działać wszystkie, niektóre robią, ponieważ używają kompatybilnego formatu. Co jeszcze lepsze dla użytkowników Chrome, to fakt, że sklep rozszerzeń Opera nie ma takich samych ograniczeń, jakie Google nakłada na sklep Chrome.

Jeśli więc nie możesz znaleźć rozszerzenia w Chrome Web Store, ponieważ Google nie zezwala na umieszczanie tam takich rozszerzeń, możesz je znaleźć w sklepie rozszerzeń Opery.

zainstaluj rozszerzenia opera w chrome

Nie mogę tutaj podać zbyt wielu szczegółów, ponieważ może to wpędzić mnie w kłopoty z zespołem Adsense, który monitoruje naruszenia TOS.

Pozwól, że dam ci działający przykład, abyś wiedział, jak zainstalować rozszerzenia Opery w Chrome:

  1. Musisz otworzyć sklep na stronie Opera w Operze 15 lub nowszej. W tym celu kliknij Opera i wybierz Rozszerzenia z menu. Kliknij, aby uzyskać więcej rozszerzeń, które zostaną przeniesione do sklepu.
  2. Wybierz jedno z interesujących Cię rozszerzeń, na przykład Reddit Enhancement Suite.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy link Dodaj do Opery i wybierz Zapisz połączoną zawartość z menu kontekstowego.
  4. Jeśli dodatek ma rozszerzenie .crx, przejdź do 5, jeśli ma rozszerzenie .nex, zmień jego nazwę na .crx.
  5. Otwórz menedżera rozszerzeń Google Chrome:
  6. Przeciągnij i upuść nowo pobrane rozszerzenie Opera na stronę.
  7. Pojawi się okno dialogowe instalacji, które musisz zaakceptować, aby zainstalować rozszerzenie.

Chociaż nie znajdziesz jeszcze tylu rozszerzeń w witrynie dodatku Opera, znajdziesz takie, których nie znajdziesz w Chrome Web Store Google. Ponadto możesz sortować sklep Opery według daty, czego nie możesz zrobić w sklepie Google.

Link do głównej publikacji