Jak wyłączyć geolokalizację w Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome, podobnie jak Firefox, ma funkcję geolokalizacji. Geolokalizacja w tym kontekście oznacza, że ​​strony internetowe i usługi mogą wykorzystywać lokalizację użytkownika do dostarczania spersonalizowanych treści. Podstawowym przykładem może być strona internetowa wyświetlająca informacje na podstawie lokalizacji odwiedzającego na świecie. Witryna z prognozami pogody mogłaby na przykład skorzystać z tego.

Ale geolokalizacja podnosi alarm niektórych użytkowników, którzy wolą nie być w ogóle identyfikowalni. Geolokalizacja jest domyślnie wyłączona w przeglądarce Firefox.

Google Chrome traktuje tę sprawę nieco inaczej. Geolokalizacja jest włączona, ale będzie dostępna tylko dla witryny lub usługi, jeśli użytkownik zaakceptuje ją jako pierwszą.

geolokalizacja Google Chrome

Komunikat potwierdzający taki jak powyższy będzie wyświetlany za każdym razem, gdy użytkownik otworzy stronę internetową, która korzysta z funkcji lokalizacji w Google Chrome.

Użytkownicy, którzy nigdy nie korzystają z funkcji geolokalizacji, mogą ją łatwo wyłączyć w opcjach przeglądarki. Pamiętaj, że geolokalizacja jest funkcją Google Chrome 5 i nie jest dostępna w poprzednich wersjach przeglądarki internetowej.

Kliknij ikonę narzędzi, a następnie Opcje w Google Chrome. Przejdź do zakładki Pod maską i kliknij przycisk Ustawienia treści.

opcje Google Chrome

Przejdź do karty Lokalizacja w nowym oknie Ustawienia treści.

lokalizacja Google Chrome

Trzy możliwe stany dla funkcji geolokalizacji są wyłączone:

  • Zezwalaj wszystkim witrynom na śledzenie mojej fizycznej lokalizacji
  • Zapytaj mnie, gdy witryna próbuje śledzić moją fizyczną lokalizację (zalecane)
  • Nie zezwalaj, aby jakakolwiek witryna podniosła moją fizyczną lokalizację

Druga opcja jest opcją domyślną. Wystarczy przełączyć na opcję nie zezwalaj żadnej witrynie na śledzenie mojej fizycznej lokalizacji, aby automatycznie blokować wszystkie żądania geolokalizacji.

Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą zapoznać się z przewodnikiem, aby wyłączyć przeglądanie lokalizacji w przeglądarce Firefox, aby w razie potrzeby sprawdzić i wyłączyć geolokalizację w przeglądarce internetowej.

Na tej stronie możesz przetestować funkcję geolokalizacji przeglądarki.

Link do głównej publikacji