Jak znaleźć powiązane rozszerzenia Chrome

Co robisz, gdy Twoje ulubione rozszerzenie do Chrome przestaje działać lub zostaje pobrane z Chrome Web Store przez jego autora lub Google? Chociaż możesz mieć nadzieję, że deweloper opublikuje aktualizację w końcu — przynajmniej w pierwszym przypadku, w drugim możesz szukać alternatyw.

Chociaż możesz teraz udać się do Chrome Web Store, aby gorączkowo wyszukiwać powiązane hasła w nadziei znalezienia odpowiedniej alternatywy, możesz również skorzystać z funkcji powiązanej ze sklepem. Pamiętaj, że działa to tylko w przypadku rozszerzeń wciąż wymienionych w sklepie. Jeśli zobaczysz w sklepie następujący lub podobny komunikat o błędzie, musisz najpierw obejść ten problem.

Znajdowanie powiązanych rozszerzeń Chrome

Chrome Web Store Wystąpił błąd

Jeśli tak się stanie, musisz najpierw znaleźć podobne rozszerzenie, zanim będziesz mógł otworzyć powiązane sugestie w sklepie.

Istnieją dwie opcje wyświetlania powiązanych rozszerzeń w sklepie Chrome. Możesz dołączyć / powiązany z dowolnym adresem rozszerzenia sklepu, aby wyświetlić powiązane rozszerzenia w ten sposób, lub kliknąć odpowiednią kartę, gdy rozszerzenie jest już otwarte w sklepie.

powiązane rozszerzenia

Google wyświetla w sumie 12 powiązanych rozszerzeń na tej stronie i chociaż wyniki są czasami dalekie, często podkreślają co najmniej kilka rozszerzeń, które są rzeczywiście podobne do wybranego rozszerzenia.

Podobnie jak w przypadku informacji o sklepie, możesz najechać myszką na rozszerzenia, aby przeczytać krótki opis, otworzyć stronę profilu rozszerzenia w sklepie lub zainstalować rozszerzenie Chrome od razu w przeglądarce. Lista rozszerzeń tego samego programisty jest również wyświetlana na stronie. Może to czasem być pomocne, na przykład, gdy deweloper przestał opracowywać stare rozszerzenie, aby wydać nowe rozszerzenie o podobnej funkcjonalności pod inną nazwą.

Słowa końcowe

Czy korzystałeś z funkcji powiązanych rozszerzeń w sklepie Chrome? Osobiście chciałbym, aby powiązana funkcja była dostępna w sklepie nawet dla usuniętych rozszerzeń.

Link do głównej publikacji