Problemy z podwójnym uruchomieniem podczas korzystania z systemu Windows 10 i Linux

Duża liczba użytkowników korzystających z systemu Linux i Windows 10 w trybie podwójnego rozruchu zgłosiła, że ​​z jakiegoś powodu nie widzi menu, aby wybrać system operacyjny, z którego powinien zostać uruchomiony komputer. Informują, że komputer automatycznie uruchamia się w systemie Windows.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Ten problem może być bardzo frustrujący, biorąc pod uwagę, że głównym powodem dla osób instalujących system podwójnego rozruchu jest możliwość szybkiej i łatwej zmiany systemu operacyjnego.

Ten problem może mieć jeszcze większy wpływ, jeśli skonfigurujesz sesję podwójnego rozruchu w celu uruchamiania aplikacji specyficznych dla systemu operacyjnego w systemie Linux.

Z tych powodów w dzisiejszym artykule zbadamy najlepszy sposób na rozwiązanie tego problemu raz na zawsze. Postępuj zgodnie z krokami przedstawionymi tutaj w kolejności, w jakiej zostały napisane, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Uwaga: Aby rozwiązać ten problem, będziemy musieli zapoznać się z ustawieniami rozruchowymi komputera. Aby uniknąć dodatkowych „blokad dróg”, zaleca się utworzenie punktu przywracania

Jak mogę rozwiązać problemy z podwójnym uruchomieniem systemu Windows 10 i Linux?

Uruchom polecenie bcdedit w PowerShell

Komputer osobisty na biurku z użytkownikiem - Napraw podwójny rozruch systemu Windows 10 i Linux

  1. naciśnij Win + X klawisze na klawiaturze -> wybierz PowerShell (administrator).
  2. Skopiuj wklej następujące polecenie: bcdedit / set {bootmgr} ścieżka EFIubuntugrubx64.efi .
  3. Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie uruchom ponownie komputer. Ta metoda powinna rozwiązać problem.

Jeśli powyższa metoda nie pomogła Ci rozwiązać problemu, możesz po prostu odwrócić go, wykonując krok 1 wspomniany powyżej i uruchamiając polecenie bcdedit / deletevalue {bootmgr} ścieżka EFIubuntugrubx64.efi.

Podwójny rozruch nie działa z Windows 10 i Ubuntu? Napraw to teraz dzięki temu przewodnikowi!

Wykonaj poniższe czynności, jeśli nie możesz uruchomić systemu Windows 10

mogą't boot windows fix dual boot windows 10 and linux

Jeśli nie możesz uruchomić systemu Windows 10 po ponownym uruchomieniu, wykonaj następujące kroki:

  1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows do komputera, aby uzyskać dostęp do okna wiersza polecenia.
  2. W oknie wiersza polecenia -> wpisz następujące polecenie: bcdedit / set {bootmgr} ścieżka EFIMicrosoftBootbootmgfw.efi -> naciśnij Wchodzić uruchomić.

W dzisiejszym artykule zbadaliśmy najlepszy sposób rozwiązania problemu podwójnego rozruchu systemu Windows 10 i Linux, powodującego domyślny rozruch komputera w systemie Windows.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci rozwiązać problem z uruchomieniem. Daj nam znać, jeśli tak, korzystając z zamieszczonej poniżej sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji