Problemy z ogrzewaniem i wentylatorem Surface Pro po instalacji systemu Windows 10: Wypróbuj te poprawki

Właściciele Surface Pro 3 zgłosili różne problemy związane z instalacją systemu Windows 10, co oznacza, że ​​instalacja nie zakończyła się poprawnie. Teraz omówimy niektóre problemy dotyczące właścicieli oryginalnego urządzenia Surface Pro.

Jeśli nadal posiadasz oryginalny Surface Pro i chcesz na nim zainstalować system Windows 10, prawdopodobnie masz różne problemy. Jeden użytkownik zgłosił różne problemy związane z wentylatorem i zwiększonym ciepłem:

Właśnie zainstalowałem podgląd techniczny systemu Windows 10 na moim dodatku SP1 po dłuższym korzystaniu z niego na maszynie wirtualnej. Ale natrafiam na następujący problem — wentylator jest zawsze włączony, a ciepło na mojej powierzchni jest ogromne. Uruchamianie systemu Windows 8.1 zazwyczaj utrzymuje powierzchnię w niskiej temperaturze i wyłącza wentylatory przez większość czasu.

Jak naprawić problemy z ogrzewaniem i wentylatorem Surface Pro

Przedstawiciel Microsoft wkroczył i zalecił następujące poprawki:

Rozumiem, że Twoje urządzenie nagrzewa się po zainstalowaniu systemu Windows 10 za pomocą maszyny wirtualnej. Chciałbym poinformować, że wentylator laptopa działa w celu zmniejszenia ciepła urządzenia. Jeśli wentylator pracuje nieprzerwanie, problem musi wystąpić z powodu przegrzania. Zwykle przegrzanie następuje z powodu problemu ze sprzętem.

Możesz najpierw sprawdzić, czy jakikolwiek proces działa na wysokim poziomie. Menedżer zadań wyświetla programy, procesy i usługi, które są obecnie uruchomione na twoim komputerze. Możesz użyć Menedżera zadań do monitorowania wydajności komputera.

Wykonaj następujące kroki:

  1. Na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań, kliknij Menedżera zadań
  2. Kliknij zakładkę Procesy i sprawdź, czy któryś z procesów działa wysoko
  3. Jeśli żaden z procesów nie działa poprawnie, sugeruję zaktualizowanie mikroukładu, zainstalowanie wszystkich aktualizacji systemu Windows, w tym aktualizacji opcjonalnych.

Na razie są to jedyne wskazówki, które mamy do dyspozycji, ale na pewno zaktualizujemy artykuł o dodatkowe informacje, gdy tylko je otrzymamy. Jeśli zdarzy się, że znasz jakieś obejścia, zdecydowanie daj nam znać, ponieważ pomożesz tym, którzy mają kłopoty.

Zaktualizowane przewodniki w celu rozwiązania problemów z Surface Pro

  • POPRAWKA: Surface Pro nie może wykryć wskaźnika myszy
  • POPRAWKA: Surface Pro nie łączy się z Wi-Fi w systemie Windows 10
  • [Poprawka] Surface Pro nie łączy się z hotspotem iPhone’a
  • [Poprawka] Surface Pro nie łączy się z telewizorem

Oprogramowanie układowe Surface Pro zaktualizowane w celu rozwiązania problemów z przegrzaniem otrzymuje obsługę systemu Windows 10 S w 2017 r. Chociaż ponad 25% właścicieli Surface Pro napotkało problemy z nowym produktem. Microsoft musi jeszcze poprawić i wygrać konkurencję z Apple.

Microsoft ogłosił w 2017 roku najnowszy hybrydowy tablet / laptop z serii Surface Pro, Surface Pro LTE Advanced. W marcu 2018 r. Surface Pro otrzymał aktualizację dla modeli LTE i innych niż LTE. Mamy nadzieję, że standardy zostaną spełnione w nowych modelach.

Dowiedz się więcej o Surface Pro

  • Jak zainstalować system Linux / Ubuntu na tabletach Surface Pro
  • W czerwcu możesz kupić nowy klucz Surface Pro USB-C
  • Microsoft rozpoczyna ogromną sprzedaż Surface Book i Surface Pro
Link do głównej publikacji