Windows nie mógł połączyć się z BT Home Hub [Pełny przewodnik]

Czy nie możesz połączyć się z routerem BT Home Hub na komputerze z systemem Windows? Ten artykuł Cię objął! W tym artykule pokażemy Ci zestaw rozwiązań, które można łatwo zastosować do rozwiązania problemu w krótkim czasie.

Czy masz problemy z połączeniem z BT Home Hub? Problemy z łącznością mogą wystąpić z powodu ustawień routera, więc przywróć domyślne ustawienia BT Home Hub i sprawdź, czy to pomoże. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj zaktualizować wszystkie sterowniki do najnowszej wersji. Ponadto możesz spróbować uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią, aby rozwiązać ten problem.

Oto, co zrobić, jeśli nie możesz połączyć się z BT Home Hub

 1. Przywróć ustawienia fabryczne routera BT Home Hub
 2. Zainstaluj sterowniki Wi-Fi w trybie zgodności
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią / Wi-Fi

1. Przywróć ustawienia fabryczne routera BT Home Hub

Jeśli nie możesz połączyć się z koncentratorem BT, sprawdź, czy problem jest związany z komputerem lub routerem. Aby to zrobić, spróbuj podłączyć komputer za pomocą kabla Ethernet. Jeśli nadal nie możesz się połączyć, problem prawdopodobnie jest związany z BT Hub. W takim przypadku możesz zresetować router do domyślnych.

Aby zresetować BT Home Hub (4 lub 5) do ustawień fabrycznych, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 1. Znajdź Resetowanie przycisk z tyłu routera BT Home Hub.
 2. Naciśnij i przytrzymaj ten przycisk przez około 20 sekund. Gdy lampka zgaśnie, Hub BT uruchomi się ponownie.
 3. Po kilku chwilach światło centralne zmieni kolor na niebieski, a światło szerokopasmowe zgaśnie.
 4. Użyj funkcji Smart Setup routera, aby ponownie skonfigurować Hub BT.
 5. Po zakończeniu instalacji wszystko jest gotowe!

Uwaga: Jeśli problem nie jest związany z BT Hub, jego zresetowanie może nie rozwiązać problemu. W takim przypadku możesz wypróbować następne rozwiązanie, które ma na celu naprawienie konfiguracji Wi-Fi komputera, a nie samego routera.

 • CZYTAJ TAKŻE: Jak rozwiązać błąd oprogramowania Wi-Fi „Przełącznik radiowy jest wyłączony”

2. Zainstaluj sterowniki Wi-Fi w trybie zgodności

sterowniki pobierania systemu Windows nie mogły połączyć się z hubem domowym btNiektóre komputery mają problemy ze zgodnością, a problemy te mogą uniemożliwić połączenie komputera z routerem BT Home Hub. Jeśli tak się stanie, możesz łatwo zainstalować sterownik Wi-Fi w trybie zgodności i sprawdzić, czy to rozwiąże błąd.

Aby zainstalować sterownik Wi-Fi w trybie zgodności, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do strony producenta laptopa i pobierz najnowsze sterowniki.
 2. Po pobraniu kliknij prawym przyciskiem myszy plik instalacyjny sterownika i wybierz Nieruchomości z listy opcji.
 3. Przejdź do Zgodność kartę, zlokalizuj i sprawdź Uruchom program w trybie zgodności z i wybierz Windows 8.1 lub starszy.
  tryb zgodności
 4. Zapisz zmiany i uruchom instalację.

Możesz także zaktualizować sterowniki za pomocą aplikacji innych firm, takich jak TweakBit Driver Updater. Za pomocą tego narzędzia możesz automatycznie zaktualizować wszystkie sterowniki za pomocą kilku kliknięć.

    —  Pobierz teraz Tweakbit Driver Updater

Oświadczenie: niektóre funkcje tego narzędzia mogą nie być darmowe

Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem został rozwiązany, włączając Wi-Fi i ponownie podłączając go do BT Home Hub. Jeśli nadal nie możesz się połączyć, możesz wypróbować następne rozwiązanie.

3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią / Wi-Fi

Czasami, gdy występuje ten problem, przyczyna może być związana z łącznością Wi-Fi / sieciową komputera. W takim przypadku możesz uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią, aby naprawić błąd. Aby uruchomić to narzędzie do rozwiązywania problemów (w systemie Windows 10), postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 1. Kliknij na Menu Start i wybierz Ustawienia.ustawienia aplikacji mogą't connect to bt home hubustawienia aplikacji mogą't connect to bt home hub
 2. Znajdź i wybierz Aktualizacja Bezpieczeństwo.Windows aktualizacji i bezpieczeństwa nie mógł połączyć się z hubem domowym bt
 3. W lewym okienku kliknij Rozwiązywanie problemów
 4. Teraz kliknij Adapter sieciowy.Windows adaptera sieciowego nie mógł połączyć się z hubem domowym bt
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces rozwiązywania problemów.
 6. Wyjdź i uruchom ponownie komputer.

Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, być może będziesz musiał skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Microsoft lub zespołem pomocy technicznej BT Hub.

W tym poście opisaliśmy trzy rozwiązania, których możesz użyć, jeśli komputer nie może połączyć się z BT Hub. Wypróbuj wszystkie rozwiązania i daj nam znać w sekcji komentarzy, jeśli okażą się przydatne.

Link do głównej publikacji