Jak naprawić błąd sieci 0x8007003b w systemie Windows 10

Błąd 0x8007003b to problem z siecią, z którym zetknęli się niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 i 8 podczas próby przesyłania dużych plików z dysku sieciowego na komputer stacjonarny lub laptop.

W oknie komunikatu o błędzie 0x8007003b stwierdza się: „0x8007003B: Wystąpił nieoczekiwany błąd sieci.”W związku z tym użytkownicy systemu Windows 8 lub 10 nie mogą przesyłać wszystkich plików przez swoje sieci VPN.

Oto kilka potencjalnych poprawek, które mogą rozwiązać błąd 0x8007003b.

Rozwiązania, aby naprawić błąd sieci 0x8007003b

Skanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Błąd 0x8007003b może być spowodowany złośliwym oprogramowaniem, więc skanowanie antywirusowe może rozwiązać problem. Możesz użyć Windows Defender do skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, ale Malwarebytes jest skutecznym narzędziem.

Ma darmową wersję, którą można pobrać z tej strony.

Po dodaniu oprogramowania do systemu Windows naciśnij przycisk Skanuj teraz przycisk w oknie Malwarebytes, aby zainicjować skanowanie. Narzędzie automatycznie usunie złośliwe oprogramowanie.

50% użytkowników systemu Windows nie używa programu antywirusowego. Nie bądź jednym z nich. Wybierz jedną z naszej nowej listy!

Tymczasowo wyłącz oprogramowanie antywirusowe

Jeśli złośliwe oprogramowanie nie stanowi problemu, tymczasowo wyłącz oprogramowanie antywirusowe innych firm. Oprogramowanie antywirusowe może zakłócać przesyłanie plików.

Zazwyczaj można wyłączyć narzędzie antywirusowe, klikając prawym przyciskiem myszy jego ikonę na pasku zadań i wybierając opcję wyłączania w menu kontekstowym.

Wybierz, aby wyłączyć narzędzie na około 15-30 minut, a następnie spróbuj ponownie skopiować plik.

Wyłącz Zaporę systemu Windows

Zapora systemu Windows może również blokować przesyłanie plików. W końcu jest to swego rodzaju ściana sieci; więc wyłączenie tej zapory może naprawić błąd 0x8007003b.

W ten sposób możesz wyłączyć Zaporę systemu Windows.

 • Naciśnij przycisk Cortana na pasku zadań, aby otworzyć pole wyszukiwania aplikacji. Wpisz „zaporę” w polu wyszukiwania Cortany.
 • Wybierz, aby otworzyć kartę Panel sterowania Zapory systemu Windows poniżej.

błąd sieci 0x8007003b

 • Kliknij Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows aby otworzyć kartę Dostosuj ustawienia.
 • Wybierz oba Wyłącz Zaporę systemu Windows opcje na karcie Dostosuj ustawienia i naciśnij dobrze przycisk.

błąd sieci 0x8007003b

 • Następnie uruchom ponownie system operacyjny Windows.

Wyłącz usługę wyszukiwania systemu Windows

 • Przełączanie usługi wyszukiwania systemu Windows może również rozwiązać błąd 0x8007003b. Aby wyłączyć usługę wyszukiwania systemu Windows, naciśnij klawisz Win + klawisz skrótu R, aby otworzyć Uruchom.
 • Wpisz „services.msc” w polu Uruchom i naciśnij klawisz Return, aby otworzyć okno Usługi.
 • Kliknij dwukrotnie Wyszukiwanie systemu Windows, aby otworzyć okno bezpośrednio poniżej.

 • Wybierz Niepełnosprawny z menu rozwijanego Typ uruchamiania.
 • wciśnij Zastosować i dobrze przyciski, aby potwierdzić nowe ustawienie i zamknąć okno.

Sprawdź docelowy format dysku twardego

Inną rzeczą wartą uwagi jest to, czy docelowy dysk twardy dla pliku ma format FAT32. Nie można przesyłać plików większych niż 4 GB na dysk twardy FAT32.

Aby sprawdzić system plików dysku twardego w Win 10, otwórz Eksplorator plików, kliknij Ten komputer, kliknij prawym przyciskiem myszy dysk C: i wybierz Nieruchomości.

Spowoduje to otwarcie karty Ogólne, która zawiera szczegółowe informacje o systemie plików dysku twardego.

błąd sieci 0x8007003b naprawa

Jeśli system plików dysku twardego to FAT32, musisz podzielić każdy plik większy niż 4 GB, aby skopiować go na komputer. Możesz dzielić pliki za pomocą oprogramowania, takiego jak MP4 Tools, HJ-Split, File Splitter i Video Splitter.

Lub możesz podzielić zarchiwizowane pliki za pomocą narzędzia 7-Zip. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat dzielenia plików.

Skanuj pliki za pomocą Kontrolera plików systemowych

Kontroler plików systemowych systemu Windows 10 może się również przydać do naprawy błędu 0x8007003b. Różnorodne problemy z systemem Windows mogą być spowodowane uszkodzonymi plikami systemowymi.

Możesz zainicjować skanowanie SFC w następujący sposób.

 • Wpisz „cmd” w polu wyszukiwania Cortany.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator aby to otworzyć.
 • Wpisz „sfc / scannow” w wierszu polecenia i naciśnij klawisz Enter.
 • SFC splata swoją magię. Może w ogóle nie wykryć uszkodzonych plików systemowych, ale uruchom ponownie system Windows, jeśli SFC naprawi niektóre pliki.

Przywróć system Windows z powrotem do punktu przywracania

Może się zdarzyć, że niedawno zainstalowany program zakłócił ustawienia systemu Windows. W takim przypadku przywrócenie platformy do poprzedniej daty może również naprawić błąd 0x8007003B.

Narzędzie Przywracanie systemu usunie całe oprogramowanie innych firm zainstalowane po wybranym punkcie przywracania i cofnie zmiany w systemie. W ten sposób możesz korzystać z Przywracania systemu.

 • Otwórz Cortanę i wpisz „przywracanie systemu” w polu wyszukiwania. Wybierz Utwórz punkt przywracania, aby otworzyć okno Właściwości systemu.
 • wciśnij Przywracanie systemu przycisk, aby otworzyć narzędzie przywracania.

błąd sieci 0x8007003b naprawa

 • Wybierz Wybierz inny punkt przywracania przycisk opcji i kliknij Kolejny.
 • Wybierz Pokaż więcej punktów przywracania opcja rozwinięcia wymienionych punktów przywracania.
 • Teraz wybierz punkt przywracania, który usunie ostatnio zainstalowane oprogramowanie. Pamiętaj, że możesz wybrać Wyszukaj w poszukiwaniu usterki programy opcja wyświetlająca oprogramowanie zainstalowane po wybranym punkcie przywracania.

błąd sieci 0x8007003b naprawa

 • Kliknij Kolejny > koniec przywrócić system Windows.

Dowiedz się więcej o tworzeniu punktu przywracania, czytając ten przewodnik.

Ponieważ Microsoft nie ma oficjalnej poprawki błędu 0x8007003b, nic nie jest gwarantowane. Jednak co najmniej jedna z powyższych rozdzielczości może naprawić błąd 0x8007003b.

Skanowanie systemu za pomocą narzędzi do naprawy systemu opisanych w tym przewodniku oprogramowania może również rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji