Potrzebujesz błędu skanera sterowników WIA w systemie Windows 10 [FULL FIX]

Usługa Windows Image Acquisition umożliwia skanerom i innym urządzeniom obrazującym komunikowanie się z oprogramowaniem graficznym, takim jak Photoshop. Jednak niektórzy użytkownicy stwierdzili na forach, że Potrzebujesz sterownika WIA pojawia się komunikat o błędzie, gdy próbują użyć skanerów HP lub Canon.

Pełny komunikat o błędzie sterownika WIA mówi: Do korzystania z tego urządzenia potrzebny jest sterownik WIA. Zainstaluj go z instalacyjnej płyty CD lub ze strony producenta i spróbuj ponownie. Sugeruje to, że użytkownicy powinni zaktualizować sterowniki WIA, aby rozwiązać problem.

Jak zainstalować sterownik WIA?

1. Sprawdź, czy usługa Windows Image Acquisition Service jest włączona

 1. Najpierw sprawdź, czy usługa Windows Image Acquisition jest włączona i uruchomiona. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Biegać.
 2. Wpisz „services.msc” w polu Uruchom i wybierz dobrze opcja.
 3. Następnie kliknij dwukrotnie Windows Image Acquisition, aby otworzyć okno pokazane bezpośrednio poniżej.
 4. Wybierz Automatyczny w menu rozwijanym Typ uruchomienia.
 5. Kliknij Początek przycisk.
 6. Jeśli usługa jest już uruchomiona, kliknij Zatrzymać przycisk. Następnie naciśnij Start, aby ponownie uruchomić WIA.
 7. wciśnij Zastosować przycisk, aby potwierdzić ustawienia i kliknij dobrze zamknąć okno.

2. Zainstaluj ponownie sterownik WIA

 1. Ponieważ „Potrzebujesz sterownika WIA” to przede wszystkim błąd sterownika, ponowna instalacja sterownika WIA skanera może rozwiązać problem. Użytkownicy mogą to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierając Menadżer urządzeń, który otworzy okno w migawce bezpośrednio poniżej.
 2. Kliknij Widok > Pokaż ukryte urządzenia jeśli Menedżer urządzeń nie wyświetla kategorii Urządzenia do przetwarzania obrazu. Następnie kliknij dwukrotnie Urządzenia graficzne, aby rozwinąć tę kategorię.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie skanujące i wybierz Odinstaluj urządzenie.
 4. Następnie kliknij Odinstaluj potwierdzać.
 5. Windows automatycznie ponownie zainstaluje sterownik WIA po ponownym uruchomieniu platformy przez użytkowników.

Po rozwiązaniu problemu ze sterownikiem WIA przyspiesz przepływ pracy dzięki temu intuicyjnemu oprogramowaniu skanera. 

3. Zaktualizuj sterownik WIA

Istnieje kilka sposobów aktualizowania sterowników urządzeń przez użytkowników. Zgodnie z komunikatem o błędzie użytkownicy mogą pobierać najnowsze sterowniki WIA ze stron internetowych producentów skanerów. Alternatywnie użytkownicy mogą aktualizować sterowniki urządzeń za pomocą Driver Booster 6, który skanuje urządzenia i wyświetla je na liście ze sterownikiem przestarzałym. Sprawdź poniższy link do postu, aby uzyskać pełny przewodnik na temat aktualizacji sterowników w systemie Windows.

Są to najbardziej prawdopodobne rozwiązania dla Potrzebujesz sterownika WIA błąd. Ponadto niektóre firmy udostępniają własne narzędzia do rozwiązywania problemów ze swoimi skanerami, takie jak HP Print and Scan Doctor, które mogą się również przydać do rozwiązania problemu ze sterownikiem WIA.

Link do głównej publikacji