Czy plik cpx.exe jest niebezpieczny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Czy zauważyłeś kiedyś plik cpx.exe na komputerze? W tym artykule pokażemy, jak raz na zawsze usunąć ten plik z komputera.

Co to jest cpx.exe?

Cpx.exe to plik wykonywalny dla aplikacji Google Embedded (która jest procesem w tle). Jednak Google Embedded Application nie jest w żaden sposób powiązany z Google Corporation, ale raczej jest częścią pakietu oprogramowania adware s5Mark. Dlatego cpx.exe można sklasyfikować jako potencjalnie niechciany program (PUP).

Z drugiej strony cpx.exe jest odpowiedzialny za wykorzystanie dużej ilości zasobów procesora, a użytkownicy nie mogą zdalnie zamknąć procesu z poziomu Menedżera zadań. Dlatego możemy założyć, że proces cpx.exe służy do wydobywania kryptowalut.

Inne typowe objawy zainfekowania komputera programem cpx.exe to:

 • Przeglądarki internetowe są wstrzykiwane z przypadkowymi paskami narzędzi reklamowych
 • Pojawiają się losowe wyskakujące reklamy z poleceniem innego oprogramowania lub aktualizacji
 • Banery reklamowe pojawiają się z różnymi tekstami, takimi jak: „Reklamy S5Mark”, „Dostarczone przez S5Mark”, „Obsługiwane przez S5Mark”, „Reklamy S5Mark” lub „Reklamy obsługiwane przez S5Mark”.
 • Częste awarie przeglądarki internetowej
 • Twój komputer działa wolno lub ma obniżoną wydajność

Jak mogę naprawić błąd aplikacji cpx.exe?

 1. Użyj CCleaner
 2. Użyj aplikacji i funkcji
 3. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

1. Użyj CCleaner

pobierz cpx exe ccleanerCCleaner to potężne narzędzie opracowane i utrzymywane przez Piriform Ltd, którego można użyć do usunięcia programu cpx.exe z komputera z systemem Windows. Poza tym CCleaner jest wyposażony w zaawansowane narzędzia do optymalizacji komputera, takie jak narzędzie do czyszczenia dysków, narzędzie do czyszczenia rejestru, narzędzie do wyszukiwania duplikatów, menedżer uruchamiania, program do odinstalowywania programów i inne.

 • CZYTAJ TAKŻE: Najlepsze rozwiązania antywirusowe dla systemu Windows 10 do użycia w marcu 2019 r

Wykonaj następujące kroki, aby pobrać, zainstalować i używać CCleaner:

 1. Pobieranie Darmowa wersja CCleaner lub Pobierz wersję CCleaner Pro.
 2. Zainstaluj i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć instalację.
 3. Po instalacji uruchom CCleaner, a następnie kliknij Przybory patka.
 4. w Odinstaluj znajdź program skojarzony z plikiem cpx.exe (tj. program s5Mark), a następnie kliknij odinstaluj, aby rozpocząć operację odinstalowywania.
 5. Następnie kliknij Oczyszczacz rejestru i wtedy skanuj w poszukiwaniu problemów aby usunąć resztki oprogramowania przez program.

2. Użyj aplikacji i funkcji

Cpx.exe jest częścią pakietu aplikacji adware s5mark. Dlatego musisz usunąć s5mark, aby ostatecznie usunąć program cpx.exe.

Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij Start prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Aplikacje i funkcje. Okno aplikacji i funkcji wyświetli listę wszystkich programów zainstalowanych na twoim komputerze.
 2. Przewiń listę zainstalowanych programów, aż znajdziesz s5Mark program.
 3. Kliknij program s5Mark, a następnie kliknij Odinstaluj.
  odinstaluj aplikację cpx.exe
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby kontynuować proces odinstalowywania.

Uwaga: program s5mark może mieć inną nazwę na komputerze z systemem Windows. Jeśli nie możesz znaleźć programu na komputerze, możesz przejść do następnej metody.

3. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

malwarebytes cpx exeZa pomocą MalwarebytesAdwCleaner możesz łatwo usunąć proces cpx.exe z komputera. Poza tym program ten nie tylko usuwa cpx.exe, ale także inne złośliwe oprogramowanie ukrywające się jako oryginalne programy na komputerze z systemem Windows.

Oto jak korzystać z MalwarebytesAdwCleaner na komputerze z systemem Windows:

 1. Pobierz MalwarebytesAdwCleaner z oficjalnej strony internetowej.
 2. Kliknij dwukrotnie pobrany plik wykonywalny i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć instalację.
 3. Po instalacji kliknij prawym przyciskiem myszy MalwarebytesAdwCleaner ikonę, a następnie wybierz Uruchom jako administrator aby otworzyć program.
 4. Na ekranie MalwarebytesAdwCleaner kliknij przycisk Skanowanie przycisk, aby rozpocząć operację skanowania.
 5. Po zakończeniu skanowania kliknij Czysty przycisk.
 6. Teraz kliknij dobrze po wyświetleniu monitu o ponowne uruchomienie komputera w celu zakończenia czyszczenia.

Zalecane zadania do wykonania po usunięciu cpx.exe

Po usunięciu programu cpx.exe na komputerze z systemem Windows należy wykonać następujące zadania:

 • Zainstaluj silny program antywirusowy: Na komputerze z systemem Windows należy zainstalować silny program antywirusowy z funkcjami blokującymi złośliwe oprogramowanie. Niektóre z zalecanych programów antywirusowych, których można użyć, to Bitdefender, BullGuard i Kaspersky.
 • Zainstaluj ponownie przeglądarkę internetową: Jeśli do Twojej przeglądarki wstrzyknięto mnóstwo niechcianych reklam z programu s5mark, możesz to łatwo rozwiązać, instalując ponownie przeglądarkę. Możesz to zrobić, odinstalowując przeglądarkę internetową (Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox itp.) Z aplikacji i funkcji, a następnie instalując nową wersję z oficjalnej strony przeglądarki.
 • Uruchom aktualizację systemu Windows: Aktualizacje systemu Windows mogą również rozwiązać różne problemy ze złośliwym oprogramowaniem, zwłaszcza program cpx.exe. Co więcej, wbudowany program antywirusowy systemu Windows 10 (Microsoft Defender) jest stale aktualizowany przez Microsoft, aby zapewnić użytkownikom aktualną ochronę przed wszelkimi szkodliwymi programami.

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że nasze rozwiązania były pomocne i udało się rozwiązać problemy z cpx.exe.

Link do głównej publikacji