Potrzebujesz bezpiecznej przeglądarki do bankowości? Oto 5 świetnych wyborów

Bankowość lub inne zadania związane z finansami są jedną z najważniejszych rzeczy, które wykonujemy online. To z pewnością podkreśla znaczenie posiadania bezpiecznych przeglądarek, które mogą wykrywać lub udaremniać ataki typu phishing lub inne tego rodzaju ataki, które mogą podważać twoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie.

Jednak bez względu na to, jak trudne może się to wydawać, na pewno są przeglądarki z wystarczającą liczbą funkcji bezpieczeństwa i wbudowanych narzędzi do prywatności, aby zapewnić sobie spokojną pracę z zadaniami bankowymi.

Oto lista pięciu takich przeglądarek, które należą do najbezpieczniejszych na rynku.

Jaka jest najbezpieczniejsza przeglądarka dla bankowości?

1

Przeglądarka UR

Najlepsza przeglądarka UR dla bankowości

Przeglądarka UR to jedna z nielicznych przeglądarek, która koncentruje się w dużej mierze na bezpieczeństwie użytkowników i prywatności. Przeglądarka jest wyposażona we własny zintegrowany skaner antywirusowy, który ostrzega w przypadku zagrożenia złośliwym kodem.

Przeglądarka automatycznie skanuje wszystkie pobrane pliki, ale ostrzega również przed dostępem do złośliwej lub niepewnej witryny.

Innym sposobem, w jaki przeglądarka wymusza najwyższe bezpieczeństwo, jest podwojenie rozmiaru klucza RSA dla certyfikatów SSL, a także ostrzeżenie, jeśli spróbujesz odwiedzić witrynę inną niż HTTPS. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twoje informacje bankowe są zawsze bezpieczne.

Przeglądarka ma również wbudowane różne funkcje zapobiegające śledzeniu, które zapobiegają gromadzeniu informacji o tobie nawet przez pliki cookie lub ukryte moduły śledzące innych firm. A jeśli potrzebujesz dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, istnieje również wbudowana sieć VPN.

Oczywiście dostępne są różne funkcje dostosowywania i rozszerzenia, więc nie przegapisz żadnych ekscytujących i zaawansowanych funkcji typowych dla większości przeglądarek.

  • Chcesz dowiedzieć się więcej o przeglądarce UR? Sprawdź naszą szczegółową recenzję.

Musimy również wspomnieć o trybie Ninja, który odnosi się do trybu prywatnego przeglądania. Nie trzeba dodawać, że przeglądarka UR ma również odpowiedni zakres na tym froncie, lub bardziej niż to, co zwykle robią inne przeglądarki.

Osiąga się to poprzez usunięcie wszystkich śladów po zamknięciu kart Ninja, nie pozostawiając śladu tego, co robiłeś.

Przeglądarka UR może być oparta na projekcie Google Open Source Chromium zintegrowanym z modułami śledzącymi. Jednak programiści za UR unieważnili takie moduły śledzące, aby zapewnić pełną prywatność i bezpieczeństwo, gdy jesteś online.

W rzeczywistości, ze wszystkimi zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa i silnym naciskiem na prywatność użytkowników, UR Browser jest jedną z najlepszych przeglądarek dla twoich potrzeb bankowych.

Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

  • Szybkie ładowanie strony
  • Prywatność na poziomie VPN
  • Rozszerzona ochrona
  • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR
2)

Google Chrome

google chrome najlepsza przeglądarka do bankowości

Przeglądarka Chrome jest liderem pod względem prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Jeśli chodzi o prywatność, Google Chrome korzysta z interfejsu API uwierzytelniania internetowego, w którym można używać kluczy bezpieczeństwa jako narzędzia weryfikującego w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Przeglądarka jest również jedną z najbardziej zdolnych do prawidłowej identyfikacji szkodliwych elementów, takich jak ransomware, trojany i wirusy, i ostrzega cię, jeśli którakolwiek z tych prób infiltracji twojego systemu.

Kolejnym powodem, dla którego Chrome jest uważany za najlepszy do przeprowadzania operacji bankowych, jest to, że może dość dokładnie wykrywać ataki phishingowe.

Google opiera się na dwóch czarnych listach, po jednej na phishingu i złośliwym oprogramowaniu, które ostrzegą cię, jeśli witryna, którą chcesz odwiedzić, jest potencjalnie szkodliwa.

Są też moduły zaufanej platformy, które służą do weryfikacji witryn. Przeglądarka skanuje również pobrane pliki, aby upewnić się, że nic nie trafi w ten sposób.

Chrome jest również jednym z najczęściej aktualizowanych, a aktualizacja instaluje się automatycznie za kulisami.

Oznacza to, że przeglądarka jest zawsze gotowa do skutecznego radzenia sobie ze wszystkimi obecnymi i nowymi zagrożeniami. W rzeczywistości Google zachęca hakerów do dalszego wyszukiwania luk w przeglądarce, aby mogli uczynić ją jeszcze bardziej bezpieczną.

Pobierz Google Chrome

  • Szukasz najlepszych narzędzi antywirusowych do bankowości internetowej? Zdobądź je tutaj

3)

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox najlepsza przeglądarka do bankowości

Opracowana przez Mozillę przeglądarka Firefox to kolejna, która przoduje, jeśli chodzi o oferowanie odpowiedniej ochrony transakcji bankowych online.

Jego najnowsza wersja, Quantum, jest już uważana za najbardziej bezpieczną i zorientowaną na prywatność wersję Firefoksa.

Jednym z powodów — spośród wielu — Firefox jest uważany za najbezpieczniejszy, ponieważ ogranicza skrypty w jednej witrynie do uzyskiwania dostępu do informacji z innej witryny. Wykorzystuje również SSL / TLS, aby zapewnić całkowitą ochronę komunikacji serwera WWW za pośrednictwem protokołu HTTPS.

Kolejną nieodłączną zaletą Firefoksa jest to, że obsługuje dodatek HTTPS Everywhere, co sprawia, że ​​HTTPS jest obowiązkowy niezależnie od tego, czy adres HTTPS jest wprowadzony czy nie.

Przeglądarka jest również często aktualizowana, co umożliwia jej obronę przed wszystkimi znanymi i nowymi zagrożeniami. Błędy wykryte zgodnie z programem „bounty bounty”, który płaci hakerom za wykrycie luk, są również szybko załatane.

Ponadto przeglądarka posiada wbudowane funkcje ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem. Przeglądarka ostrzeże Cię również, jeśli jakakolwiek strona internetowa podejmie próbę zainstalowania wtyczki innej firmy na tym serwerze.

To nie wszystko, ponieważ przeglądarka została również zaprojektowana w celu ochrony przed ukrytymi modułami śledzącymi reklamy, które potajemnie gromadzą informacje o twoich nawykach przeglądania i stanowią również zagrożenie bezpieczeństwa.

Pobierz Firefox

4

Opera

najlepsza przeglądarka operowa dla bankowości

Przeglądarka Opera przeszła długą drogę od jej powstania w 1995 roku. Przeglądarka widziała, jak wiele kodu zapożyczono z projektu Google Open Source, dzięki czemu Chromium jest bezpieczniejszy niż kiedykolwiek.

Jedną z najlepszych funkcji bezpieczeństwa przeglądarki Opera jest sieć VPN zintegrowana z samą przeglądarką.

Ta funkcja zapewnia warstwę bezpieczeństwa, szyfrując połączenie internetowe, dzięki czemu sesja przeglądania jest natychmiast niedostępna dla innych.

Dodatkowo do jego poświadczeń bezpieczeństwa dołączono szereg funkcji, takich jak ochrona przed oszustwami i złośliwym oprogramowaniem, które są zintegrowane z przeglądarką.

Może także wykrywać i blokować te skrypty lub dodatki, które uważa za niebezpieczne dla użytkownika, dzięki czemu jest to dość bezpieczna przeglądarka do przeprowadzania transakcji bankowych.

Opera utrzymuje również czarną listę stron phishingowych i złośliwego oprogramowania i ostrzega, jeśli żądana witryna internetowa jest częścią tej listy. Wtedy to Ty zdecydujesz, czy załadować witrynę, czy trzymać się od niej z daleka. Nie wspominając o tym, że aktualizacje są również dość częste, zwykle co miesiąc.

Zdobądź Operę

5

Microsoft Edge

Najlepsza przeglądarka Microsoft Edge dla bankowości

Domyślna przeglądarka Windows 10 przeszła długą drogę, jeśli chodzi o ochronę i bezpieczeństwo od momentu jej uruchomienia. Po pierwsze, eliminuje obsługę starszych technologii, takich jak paski narzędzi, formanty ActiveX, VBScript, JScript, VML i takie, które znacznie zmniejszają podatność na próby włamań.

Jest również wyposażony w funkcję Windows SmartScreen, aby zapobiec atakom typu phishing i złośliwym oprogramowaniem.

Niedawno przyjęła projekt Chromium, który według Microsoft poprawi kompatybilność Edge’a ze wszystkimi stronami internetowymi, a także zwiększy jego bezpieczeństwo.

Innym sposobem, w jaki Edge egzekwuje podwyższone bezpieczeństwo, jest uruchamianie w piaskownicy, co oznacza, że ​​procesy przeglądarki są praktycznie uszczelnione i utrzymywane poza granicami systemu plików komputera i innych elementów wewnętrznych. Ponadto Edge chroni także przed niebezpiecznymi rozszerzeniami, które możesz pobrać.

To sprawia, że ​​lista najbardziej bezpiecznych przeglądarek radzi sobie z zadaniami bankowymi. Jeśli szukasz szybkiej, bezpiecznej i zorientowanej na prywatność przeglądarki do swoich potrzeb bankowych, zdecydowanie najlepszym wyborem byłaby przeglądarka UR.

Link do głównej publikacji