Potrzebne ważne aktualizacje: o co chodzi z tym alertem systemu Windows 10

Gdy ktoś nawet wspomina o „aktualizacjach”, niezależnie od kontekstu, jedyną rzeczą, o której mogę myśleć, jest Windows 10. Ten system (lub usługa), który w dużej mierze opiera się na swoich aktualizacjach i łatkach. Zwłaszcza te najważniejsze, które wprowadzają różne nowe funkcje, przeprojektowują i, miejmy nadzieję, mroczny Eksplorator Windows. Ale co się stanie, gdy użytkownicy zdecydują się trzymać, powiedzmy, aktualizacji rocznicowej i unikać wszystkich nowych wersji? Wyskakujące okienko ostrzegawcze, o którym dzisiaj mówimy.

Ważne aktualizacje są potrzebne w systemie Windows 10

Potrzebne ważne aktualizacje Windows 10

Po pierwsze, możemy śmiało powiedzieć, że nie jest to złośliwe oprogramowanie lub oszustwo hakera. Microsoft jest w porządku, a wiadomość jest przekazywana przez system. I rzeczywiście jesteś proszony o zaktualizowanie bieżącej wersji. Jak już wiesz, w Windows 10 Microsoft zmienił całe podejście do rozwoju i dystrybucji systemu operacyjnego. Istnieją główne wydania będące częścią jednej platformy, a obecnie najnowszy system operacyjny działa jako usługa.

  • Ujawnia to jednak schemat, w którym każde główne wydanie jest systemem samodzielnie. Niektórzy użytkownicy unikali nowych wersji z powodu raportów o problemach wprowadzonych do systemu. Postanowili więc trzymać się obecnej wersji.

    Po co naprawiać coś, co nie jest zepsute? Cóż, Microsoft zaczyna się nie zgadzać. Jeśli chcesz w pełni obsługiwanej iteracji systemu Windows 10, musisz dotrzymywać harmonogramu aktualizacji. Terminy ochrony bezpieczeństwa i obsługi różnych iteracji systemu Windows 10 można znaleźć na poniższym obrazku. Skup swoją uwagę na kolumnie „Koniec wsparcia”.

    potrzebne ważne aktualizacje

    Możemy tylko podejrzewać, ale alternatywnym sposobem uzyskania tego ostrzeżenia jest brak połączenia z Internetem. Jeśli użyłeś nieaktualnej konfiguracji instalacji i uniknąłeś aktualizacji podczas procedury instalacji, Twój system Windows 10 będzie przestarzały. Stąd ostrzeżenie. Zgodnie z tym, w końcu będziesz potrzebować nowszej wersji Windows 10.

    • W międzyczasie możesz nawigować do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Wyświetl historię aktualizacji i poszukaj aktualizacji o nazwie kodowej KB4091461. Podobno jeśli go odinstalujesz, te monity już się nie pojawią. Po prostu nie zapominaj, że po terminie nie otrzymasz żadnych poprawek bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że udało nam się rzucić nieco światła na tę sprawę. W sekcji komentarzy poniżej możesz opowiedzieć nam o swoich wrażeniach związanych z tym ostrzeżeniem.

Link do głównej publikacji