Poprawka: Za mało miejsca na partycję zarezerwowaną przez system do aktualizacji Fall Creators

Windows 10 Fall Creators Update jest już dostępny. I chociaż miliony ludzi na całym świecie pobierają najnowszą wersję systemu Windows 10, niektórzy użytkownicy mają z nią problemy. Jednym z ostatnio pojawiających się problemów jest problem z partycją zarezerwowaną przez system. Mianowicie jeden użytkownik powiedział, że nie jest w stanie pobrać FCU, ponieważ nie ma wystarczającej ilości miejsca na partycji zarezerwowanej dla systemu.

Jeśli więc napotkałeś ten problem, przygotowaliśmy rozwiązanie tego problemu. Nawet jeśli nie spotkałeś się z tym problemem i po prostu natknąłeś się na ten artykuł, polecam go przeczytać, ponieważ dowiesz się czegoś o tym, jak działa system, czego wcześniej nie znasz.

Nie mam wystarczającej ilości miejsca zarezerwowanego dla systemu na aktualizację Fall Creators

Oczywiście ten problem występuje, ponieważ partycja zarezerwowana przez system jest zbyt mała dla wszystkich plików, które próbuje na nim zainstalować aktualizacja Fall Creators Update. I prawdopodobnie nawet tego nie wiesz. Zaleca się mieć co najmniej 450 MB wolnego miejsca, aby zainstalować aktualizację Fall Creators Update.

Jeśli więc już wiesz, czym jest partycja zarezerwowana przez system i do czego jest używana, możesz od razu przejść do rozwiązania. Ale jeśli jesteś zdezorientowany i zastanawiasz się, co do cholery jest teraz partycją zastrzeżoną przez system, nie martw się, przejdziemy do tego za sekundę.

Co to jest partycja zarezerwowana przez system

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest partycja zarezerwowana przez system. Możliwe, że korzystasz z komputera i systemu Windows od lat, nie mając pojęcia, że ​​na dysku twardym istnieje coś takiego jak System Reserved Partition.

Po zainstalowaniu nowej kopii systemu Windows na komputerze automatycznie tworzona jest partycja zarezerwowana przez system. Ta partycja zwykle przechowuje Menedżera rozruchu i Dane konfiguracji rozruchu. Jak zapewne można się domyślić, narzędzia te są używane przez komputer podczas uruchamiania. Komputer uruchamia program ładujący, który uruchamia system z podstawowego urządzenia rozruchowego (zwykle z dysku twardego). 

Ponieważ ta partycja przechowuje poufne dane, system Windows nie przypisuje do niej litery, aby zapobiec szkodliwym działaniom użytkowników. Nie możesz więc zobaczyć tego jako innych partycji. Jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do partycji zarezerwowanej przez system jest użycie Menedżera dysku.

Zmień rozmiar partycji zarezerwowanej dla systemu

Domyślny rozmiar partycji zarezerwowanej przez system to 450 MB. To wystarczy do aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update. Prawdopodobnie zmieniłeś to w jakiś sposób. Lub jakiś program to zakłócił. W każdym razie nie będziemy tutaj badać przyczyny. Pokażmy tylko, jak rozwiązać problem.

Aby móc zainstalować aktualizację Fall Creators Update, musisz zmienić rozmiar partycji zarezerwowanej przez system z powrotem na 450 MB. A oto jak to zrobić:

  1. Utwórz dysk naprawy systemu (upewnij się, że utworzyłeś dysk naprawy systemu przed przejściem, tylko dla bezpieczeństwa).
  2. Teraz pobierz menedżera partycji EaseUs.
  3. Zainstaluj i uruchom program, a następnie wybierz partycję, na której jest zainstalowany system Windows 10.
  4. Kliknij Powiększ przesuń.
  5. Pod Wybierz rozmiar i pozycję, użyj pokrętła i przeciągnij w lewo, aż przydzielisz żądaną ilość miejsca na dysku. Jak powiedzieliśmy, powinieneś dążyć do 450 MB
  6. Teraz spójrz na Nieprzydzielone miejsce przed: pole, aby zobaczyć, ile miejsca zostało nieprzydzielone. Gdy będzie wystarczającej ilości, zwolnij pokrętło.
  7. Zobaczysz teraz nieprzydzieloną ilość miejsca na dysku. Kliknij OK i uruchom ponownie komputer.

Po utworzeniu żądanej ilości nieprzydzielonego miejsca należy przydzielić je do partycji zarezerwowanej przez system. A oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz zarządzanie dyskami i otwórz Twórz i formatuj partycje dysku twardego
  2. Wybierz Partycja zarezerwowana przez system, kliknij go prawym przyciskiem myszy i kliknij Zwiększ głośność.
  3. Wybierz Nieprzydzielone miejsce, kliknij Dalej, a następnie Zakończ.

To wszystko, po wykonaniu tej czynności powinieneś mieć wystarczająco dużo miejsca na partycji zarezerwowanej dla systemu, aby zainstalować aktualizację Fall Creators Update.

Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji