POPRAWKA: Wykonanie serwera nie powiodło się. Dodaj role i funkcje

Jeśli okaże się, że patrzysz na Wykonanie serwera nie powiodło się błąd w kreatorze Dodaj role i funkcje, musisz wiedzieć, że nie jesteś jedyny.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Duża liczba użytkowników zgłosiła napotkanie tego samego komunikatu o błędzie. Wydaje się, że ten problem najczęściej występuje na serwerach z systemem Server 2012 R2. 

Oto, co jeden użytkownik na forach Microsoft Technet powiedział o swoim problemie:

Mam serwer wirtualny z systemem Server 2012 R2. Kiedy próbuję użyć Menedżera serwera, aby dostać się do ról Zawiera część, aby dodać rolę Desktop Experience. Błąd kończy się błędem „Online — nie można uzyskać danych roli i funkcji”. Poszedłem do programu PowerShell i po prostu wypróbowałem polecenie „Get-WindowsFeature -ComputerName SERVER” i otrzymałem błąd wykonania serwera. Loguję się przy użyciu konta administratora, więc jestem prawie pewien, że nie jest to problem z uprawnieniami.

Ponieważ wiemy, jak ważna jest możliwość modyfikowania i dodawania nowych ról i funkcji do systemu Server 2012 R2, w dzisiejszym artykule opiszemy jedne z najlepszych dostępnych metod rozwiązywania problemów.

Postępuj zgodnie z krokami przedstawionymi tutaj dokładnie i w kolejności, w jakiej zostały napisane. Zalecane jest również sprawdzenie, czy problem został rozwiązany po każdej z metod.

Umożliwi to znalezienie najmniej inwazyjnego rozwiązania problemu bez narażania systemu na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Błąd wykonania serwera nie powiódł się podczas dodawania ról i funkcji

1. Uruchom polecenie SFC w programie PowerShell (administrator)

  1. wciśnij Win + X klawisze na klawiaturze -> wybierz PowerShell (administrator).powershell admin - wykonanie serwera nie powiodło się, kreator dodawania ról i funkcji
  2. W oknie poleceń -> wpisz sfc / scannow i naciśnij Wchodzić.
  3. Poczekaj na zakończenie procesu i zanotuj, czy znaleziono błędy.
  4. Sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, spróbuj zastosować następną metodę.

2. Uruchom polecenie DISM w programie PowerShell (administrator)

  1. wciśnij Win + X klawisze -> wybierz PowerShell (administrator).
  2. W nowo otwartym oknie -> wpisz następujące polecenie: dism / online / cleanup-image / restorehealthpolecenie cancel - wykonanie serwera nie powiodło się. Kreator dodawania ról i funkcji
  3. naciśnij Wchodzić aby uruchomić polecenie.
  4. Poczekaj na zakończenie procesu naprawy wszelkich problemów.
  5. Sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Czy wystąpił błąd wewnętrzny serwera w systemie Windows 10? Oto szybka poprawka

3. Uruchom ponownie serwer, aby naprawić błąd „Błąd wykonania serwera”

ponowne uruchomienie komputera - wykonanie serwera nie powiodło się. Kreator dodawania ról i funkcjiponowne uruchomienie komputera - wykonanie serwera nie powiodło się. Kreator dodawania ról i funkcji
W niektórych przypadkach użytkownicy zgłaszali, że naprawili ten problem, po prostu ponownie uruchamiając serwer. Ten błąd może być również spowodowany nie uruchomieniem Server 2012 R2 z najnowszymi aktualizacjami.

Ponowne uruchomienie wykonane na tym etapie pozwoli systemowi zainstalować niezbędne aktualizacje.

4. Wykonaj instalację naprawczą przy użyciu nośnika instalatora root

tools - wykonanie serwera nie powiodło się. Kreator dodawania ról i funkcji
Jeśli wszystkie powyższe metody zawiodą, musisz podłączyć nośnik instalatora do serwera i uruchomić instalację naprawczą.

Mimo że może to oznaczać konieczność ponownej konfiguracji serwera, pozwoli ci pozbyć się komunikatu o błędzie.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci pozbyć się błędu Błąd wykonania serwera podczas dodawania ról i funkcji w kreatorze.

Daj nam znać, jeśli tak, korzystając z poniższej sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji