POPRAWKA: Wskaźnik myszy znika w systemie Windows 10

Po aktualizacji z Windows 8 do Windows 8.1 lub Windows 10 użytkownicy napotykają różne problemy i wydaje się, że wskaźnik myszy znika w systemie Windows 10 dla niektórych użytkowników. Ale nie martw się, że rozwiązanie tego problemu jest bardzo łatwe i nie powinieneś się tym stresować, ponieważ w tym artykule znajdziesz rozwiązanie problemów z kursorem myszy.

Mój wskaźnik myszy zniknął, jak go odzyskać?

  1. Otwórz Menedżera zadań
  2. Edytuj rejestr
  3. Skorzystaj z narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

Rozwiązanie 1: Otwórz Menedżera zadań

wskaźnik myszy menedżera zadań znika Windows 10

Jest to najprostsze rozwiązanie problemu, ale prawdopodobnie również najbardziej skuteczne. Jeśli ponownie uruchomiłeś komputer, a kursor myszy nadal nie ma, jedyne, co powinieneś zrobić, to nacisnąć CTRL, ALT i DEL na klawiaturze, aby otworzyć Menedżera zadań. Po otwarciu Menedżera zadań wskaźnik myszy powinien pojawić się ponownie.

Rozwiązanie 2: Edytuj rejestr

Jeśli rozwiązanie Menedżera zadań nie zadziałało, możesz spróbować edytować jeden konkretny wpis rejestru. Oto jak to zrobić:

  1. Kliknij jednocześnie przycisk Windows + R, aby otworzyć pole Uruchom.
  2. Kiedy pojawi się pole Uruchom, wpisz regedit i kliknij OK
  3. To polecenie otworzy Edytor rejestru systemu Windows, a następnie przejdzie do tej ścieżki, klikając foldery w lewym panelu: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System
  4. Po otwarciu folderu systemowego powinieneś spojrzeć w dół listy, która pojawia się w głównym polu po prawej stronie panelu, aż znajdziesz wpis o nazwie EnableCursorSupression dwukrotnie kliknij ten wpiswłącz regedit pomijania kursora
  5. Spowoduje to wyświetlenie pola o wartości danych 1, zmień to na 0 i kliknij OK
  6. Zamknij okno Edytora rejestru i uruchom ponownie komputer

Rozwiązanie 3: Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

Za pomocą wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami w systemie Windows 10 można rozwiązać wszelkie problemy związane ze sprzętem, w tym problemy z myszą. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiąż problemy i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

Wskaźnik myszy do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami znika w systemie Windows 10

Jeśli wskaźnik myszy nadal znika w systemie Windows 10, powiedz nam w sekcji komentarzy. Chcielibyśmy spróbować znaleźć inną poprawkę i pomóc znaleźć właściwe rozwiązanie problemów z kursorem myszy.

Link do głównej publikacji