Poprawka: WiFi Broadcom nie może znaleźć sieci bezprzewodowej

Po uaktualnieniu do systemu Windows 10 niektórzy użytkownicy zgłaszają, że nie mogą znaleźć żadnych sieci bezprzewodowych, co może być poważnym problemem, ponieważ większość z nas codziennie korzysta z Internetu. Jeśli masz ten problem, możesz sprawdzić niektóre z tych rozwiązań poniżej.

Co zrobić, jeśli Broadcom WiFi nie może znaleźć żadnych sieci bezprzewodowych

Spis treści:

 1. Zaktualizuj sterowniki karty sieci bezprzewodowej
 2. Wyłącz nieobsługiwane oprogramowanie VPN
 3. Usuń swój profil bezprzewodowy
 4. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 5. Zresetuj router
 6. Sprawdź, czy sieć jest włączona
 7. Zresetuj sieć

Poprawka: Broadcom WiFi nie łączy się

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki karty sieci bezprzewodowej

Zazwyczaj tego rodzaju problemy są spowodowane niekompatybilnością sterowników, ale możesz spróbować to naprawić, instalując najnowsze sterowniki systemu Windows 10. Jeśli masz wbudowaną kartę Wi-Fi, możesz pobrać najnowsze sterowniki dla swojej płyty głównej, ale jeśli używasz dedykowanej karty Wi-Fi, pobierz sterowniki od producenta karty Wi-Fi. Upewnij się, że pobierasz najnowsze sterowniki, najlepiej zoptymalizowane dla systemu Windows 10.

Jeśli nie ma dostępnych sterowników systemu Windows 10, zawsze możesz zainstalować sterowniki systemu Windows 8 w trybie zgodności. Aby zainstalować sterowniki w trybie zgodności, wykonaj następujące czynności:

 1. Znajdź plik instalacyjny sterownika i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 2. Wybierz z menu Właściwości.
 3. Przejdź do zakładki Kompatybilność.
 4. Znajdź „Uruchom ten program w trybie zgodności dla” i wybierz Windows 8 z listy.
 5. Kliknij OK i Zastosuj, aby zapisać zmiany, a następnie uruchomić instalację.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Jeśli nie chcesz samodzielnie szukać sterowników, możesz użyć narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Oczywiście, ponieważ w tej chwili nie możesz połączyć się z Internetem, to narzędzie nie będzie przydatne. Jednak po przejściu do trybu online pomożesz wszystkim kierowcom być na bieżąco, więc nie będziesz już w takiej sytuacji.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Wyłącz nieobsługiwane oprogramowanie VPN

Jeśli uaktualniono system Windows 8 do systemu Windows 10, być może zainstalowano nieobsługiwane oprogramowanie VPN. Aby go odinstalować, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz wiersz polecenia jako administrator. Możesz go otworzyć, naciskając klawisz Windows + X i wybierając z listy Wiersz polecenia (administrator).
 2. Wpisz netcfg –s n w wierszu polecenia.
 3. Powinieneś otrzymać listę protokołów sieciowych, sterowników i usług. Wyszukaj na liście DNI_DNE. Jeśli DNI_DNE jest
 4. teraźniejszość przejdź do następnego kroku. Jeśli na liście nie ma DNI_DNE, pomiń to rozwiązanie.
 5. Wprowadź następujący wiersz do wiersza polecenia i naciśnij klawisz Enter:
  • reg usuń HKCRCLSID {988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} / va / f Wi-Fi nie działa Broadcom
 6. Następnie wprowadź:
  • netcfg -v -u dni_dne Broadcom Wi-Fi nie't work windows 10
 7. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Mamy nadzieję, że co najmniej jedno z tych rozwiązań pomogło Ci rozwiązać problem z Broadcom WiFi. Jeśli jednak nie rozwiązałeś problemu, nawet po zastosowaniu tych poprawek, możesz przeczytać nasz artykuł o problemach z kartą WiFi w systemie Windows 10, a być może znajdziesz tam rozwiązanie.

Rozwiązanie 3 — Usuń swój profil bezprzewodowy

Jeśli aktualizacja sterownika Broadcom nie zakończyła zadania, postaramy się zresetować profil sieci. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to usunąć:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz Wiersz polecenia jako administrator. 
 2. Gdy statystyki wiersza polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter: netsh wlan delete profile name = ”WirelessProfileName” (pamiętaj, aby zastąpić WirelessProfileName rzeczywistą nazwą połączenia bezprzewodowego)

Po ponownym połączeniu nowy profil bezprzewodowy zostanie utworzony automatycznie.

Rozwiązanie 4 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Teraz wypróbujmy wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. To narzędzie może rozwiązać różne problemy systemowe, w tym problem z naszą siecią. Oto jak go uruchomić:

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Udaj się do Aktualizacje Bezpieczeństwo Rozwiązywanie problemów. 
 3. Wybierz Połączenia internetowe, i idź do Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów. 
 4. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i pozwól, aby proces się zakończył.
 5. Zrestartuj swój komputer.

Rozwiązanie 5 — Zresetuj router

Problem może być spowodowany niewłaściwą konfiguracją routera i oczywiście można go naprawić, resetując router. Aby to zrobić, po prostu naciśnij przycisk resetowania na routerze Realtek lub otwórz ustawienia routera i wybierz opcję resetowania. Przed zresetowaniem routera możesz zapisać i wyeksportować konfigurację, abyś nie musiał jej wprowadzać ręcznie. Aby uzyskać więcej informacji na temat resetowania routera lub eksportowania konfiguracji routera, zapoznaj się z instrukcją obsługi routera.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź, czy sieć jest włączona

Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, możliwe, że Twoje urządzenie Broadcom nie jest nawet włączone. Upewnij się więc, aby wyeliminować tę możliwość:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz devicemngr i otwórz Menadżer urządzeń.
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj kartę sieci bezprzewodowej i kliknij ją dwukrotnie, aby otworzyć jej właściwości.
 3. Iść do Kierowca tab i poszukaj Włączyć przycisk. Jeśli nie widzisz Włączyć przycisk oznacza, że ​​urządzenie jest włączone i działa.

Rozwiązanie 7 — Zresetuj sieć

Jeśli żadne z poprzednich rozwiązań nie zadziałało, ostatnią rzeczą, którą będziemy próbować, jest zresetowanie sieci. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Nawigować do Sieć Internet > Status.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj Reset sieci opcja. Ta funkcja umożliwia ustawienie domyślnego komponentu sieciowego. Może być później konieczne ponowne zainstalowanie określonego oprogramowania sieciowego.
 4. Iść do Zresetuj teraz, i kliknij Tak.
 5. Poczekaj, aż komputer uruchomi się ponownie, a następnie sprawdź, czy połączenie Ethernet jest dostępne.

Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, po prostu sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE MUSISZ SPRAWDZIĆ:

 • Jak naprawić problemy z kartą sieciową systemu Windows 10
 • POPRAWKA: Adapter Wi-Fi nie łączy się z routerem
 • Poprawka: bezprzewodowy adapter Belkin nie działa w systemie Windows 10, 8.1
 • Jak rozwiązać problemy z zasięgiem Wi-Fi w systemie Windows 10
 • Poprawka: nie można uruchomić sieci hostowanej w systemie Windows 10
Link do głównej publikacji