Jak naprawić Pobieranie tego załącznika jest wyłączone w Gmailu

Pojawienie się Androida jako najczęściej używanej platformy systemu operacyjnego przyciągnęło wielu użytkowników do natywnego klienta poczty Google. Gmail wygląda świetnie, działa świetnie i ma wiele rzeczy. Istnieją jednak pewne rzeczy, drobiazgi, jeśli chcesz, które mogą przyciągać negatywne wrażenia od użytkowników. Środki bezpieczeństwa i wykrywanie wirusów to coś, nad czym Google działa przez długi czas, ale wyłączenie dostępu do załączników bez uwzględnienia szacunków użytkowników jest raczej złe.

Podkreśliliśmy dziś ten problem i przedstawiliśmy obejście tej niedogodności. Jeśli masz jakieś wiadomości e-mail z pewnymi zablokowanymi załącznikami w kliencie Gmail, czytaj dalej.

Jak otwierać wyłączone / zablokowane załączniki w Gmailu

Natywna usługa e-mailowa Google jest, podobnie jak inne funkcje Google, czasami zbyt surowa, jeśli chodzi o niektóre pytania bezpieczeństwa. Jak wszyscy wiemy, wiele spamu zawiera załączniki, które, jeśli są dostępne, mogą zainfekować Twój system różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Na papierze wygląda to na świetny środek ochronny. Wygląda jednak na to, że w praktyce nie jest tak świetnie.

 • Mianowicie Gmail zablokuje załączniki z określonymi rozszerzeniami, ponieważ podejrzewają, że te rozszerzenia są najbardziej niebezpieczne. Dotyczy to szczególnie zarchiwizowanych plików. Teraz umożliwienie użytkownikom dostępu do pliku na własną odpowiedzialność powinno być normą. Jeśli, powiedzmy, możesz potwierdzić, że plik pochodzi od zaufanego nadawcy, powinieneś być w stanie uzyskać do niego dostęp bez ingerencji Gmaila w twoje sprawy. Niestety, po prostu tak nie jest.

  Co gorsza, blokada ta jest głównie nakładana na pliki pirackie, takie jak pęknięcia. Nie popieramy tej praktyki, ale też nie wspieramy tego rodzaju cenzury narzuconej przez algorytm Google. W tej notatce wiele raportów użytkowników mówi, że nie byli w stanie pobrać archiwów RAR w załącznikach. Na szczęście istnieje sposób na uzyskanie dostępu do plików poprzez wyodrębnienie ich z klienta Gmaila.

  • Oto jak to zrobić w kilku prostych krokach:

   1. Otwórz klienta Gmaila w przeglądarce.
   2. Otwórz oflagowaną pocztę, kliknij menu i wybierz Pokaż oryginał.pobieranie tego załącznika jest wyłączone gmail
   3. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Pobierz oryginał”I wybierz„Zapisz jako…”Z menu kontekstowego.pobieranie tego załącznika jest wyłączone gmail
   4. Zmienić «.tekst”Rozszerzenie do„.eml”I zapisz to.
   5. Otwórz zapisany plik za pomocą dowolnego innego klienta poczty e-mail (np. Windows Mail dla systemu Windows 10).pobieranie tego załącznika jest wyłączone gmail
   6. Kliknij załącznik prawym przyciskiem myszy i wybierz Zapisać.pobieranie tego załącznika jest wyłączone gmail
   7. Zapisz go gdziekolwiek chcesz i wypakuj go z własnej woli.

   Otóż ​​to. Następnie powinieneś mieć dostęp do dowolnego pliku z dowolnego załącznika w Gmailu Google. Wreszcie, mamy nadzieję, że była to pomocna lektura. Jeśli znasz inny sposób dostępu do zablokowanych załączników, powiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji