POPRAWKA: W systemie Windows 10 brakuje sterownika ASUS ACPI

Wielu z nas korzysta z laptopów na co dzień. Wygląda jednak na to, że niektóre laptopy mają niewielkie problemy z systemem Windows 10. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że dostają Brak sterownika Asus ACPI błędy na urządzeniach z systemem Windows 10. Zobaczmy więc, czy możemy jakoś rozwiązać ten problem.

Błędy sterownika Asus ACPI zwykle pojawiają się podczas uruchamiania systemu Windows 10 i nie jest to poważny problem. Jest to z pewnością denerwujące, ponieważ pojawia się przy każdym uruchomieniu systemu Windows 10. Zgłoszono, że ten problem dotyczy laptopów Asus. Jeśli masz ten problem na swoim laptopie, powinieneś sprawdzić jedno z naszych rozwiązań poniżej.

Co zrobić, jeśli brakuje sterownika Asus ACPI

Rozwiązanie 1: Odinstaluj usługę Asus Hotkey

Usługa Asus Hotkey Service to proste oprogramowanie, które pozwala używać klawiszy Fn do regulacji jasności, głośności itp. Na laptopie. To przydatne narzędzie, ale nie jest konieczne w przypadku laptopa.

Według użytkowników Asus Hotkey Service to główna przyczyna błędu braku sterownika Asus ACPI. Aby więc naprawić błąd, zaleca się jego odinstalowanie. Aby odinstalować to oprogramowanie, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Kliknij ikonę powiadomienia w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Następnie kliknij Ustawienia i przejdź do Wszystkie ustawienia.
 3. Kliknij System i przejdź do Aplikacje Cechy.
 4. Po otwarciu aplikacji Funkcje, które mogą wymagać oczekiwania na załadowanie listy.aplikacje i funkcje systemu Windows 10
 5. Znajdź usługę Asus Hotkey na liście i kliknij, aby ją odinstalować.
 6. Po odinstalowaniu usługi Asus Hotkey Service uruchom ponownie komputer.
 • Ten błąd powinien zostać rozwiązany teraz, a komunikat o braku sterownika Asus ACPI nie pojawi się ponownie. Oczywiście oznacza to, że nie będziesz już mógł korzystać z usługi Asus Hotkey Service i jej skrótów klawiszowych.

  Jeśli chcesz nadal korzystać z tego oprogramowania i pozbyć się błędu, zalecamy pobranie stąd wersji Asus Hotkey Service na Windows 8. Po prostu usuń bieżącą wersję, tak jak pokazaliśmy, i zainstaluj wersję V1.48 z powyższego linku.

  Rozwiązanie 2: Zaktualizuj sterowniki

  Jeśli nie chcesz usuwać usługi Asus Hotkey, możesz spróbować zaktualizować sterowniki. Nieaktualne wersje sterowników mogą wyzwalać ten alert, ponieważ system Windows 10 nie wykrywa sterownika.

  Aby rozwiązać ten problem, wystarczy pobrać najnowszą wersję sterownika ACPI. Użyj Menedżera urządzeń w systemie Windows 10, kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik ACPI i wybierz opcję aktualizacji. Możesz także użyć dedykowanego oprogramowania do aktualizacji sterowników, aby wykonać zadanie.

  TweakBit Driver Updater jest oficjalnie zatwierdzony przez Norton i Microsoft. Oznacza to, że jest w 100% bezpieczny w użyciu. Oprogramowanie automatycznie wykrywa sterowniki, skanuje komputer w celu wykrycia uszkodzonych, brakujących lub nieaktualnych sterowników, a następnie instaluje najlepszą wersję sterownika z 300 000 oficjalnej listy wersji sterowników.

  • Pobierz teraz TweakBit Driver Updater za darmo

Link do głównej publikacji