Poprawka: Sticky Notes nie jest obecnie dostępny dla ciebie błąd

Sticky Notes to dość kłopotliwa funkcja systemu Windows 10 i jest to stosunkowo znany fakt. Pomimo licznych aktualizacji i starań firmy Microsoft na rzecz ulepszenia tej funkcji wydaje się, że użytkownicy nadal są z niej niezadowoleni.

Różne problemy z karteczkami pojawiają się regularnie i trudno je wszystkie śledzić. Spróbujemy jednak rozwiązać jeden z najczęstszych i irytujących problemów — awarie programu Sticky Notes.

Użytkownicy są zniechęceni komunikatami o błędach informującymi, że „karteczki samoprzylepne nie są dostępne”, które również proszą ich o przejście do sklepu. W przeciwieństwie do niektórych innych funkcji systemu Windows 10, takich jak Cortana, karteczki samoprzylepne są dostępne dla użytkowników systemu Windows 10 na całym świecie, więc region zamieszkania użytkowników z pewnością nie stanowi problemu. karteczki powodują awarię systemu Windows 10

W tym artykule zajmiemy się możliwymi rozwiązaniami problemów z awariami, aby co najmniej poprawić korzystanie z karteczek samoprzylepnych.

Jak naprawić problemy z awariami programu Sticky Notes

Rozwiązanie 1 — Zresetuj karteczki

Najpierw spróbujemy zresetować aplikację, aby przywrócić ustawienia domyślne i wyeliminować potencjalne wady. Możesz zresetować Sticky Notes, tak jak każdą inną aplikację w systemie Windows 10, w aplikacji Ustawienia. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Idź do Ustawienia app
  2. Nawigować do System > Aplikacje cechy
  3. Znajdź karteczki samoprzylepne, kliknij je i wybierz Zaawansowane ustawieniakarteczki powodują awarię systemu Windows 10 1
  4. Teraz wystarczy kliknąć Resetowaniekarteczki powodują awarię systemu Windows 10 2

Po zresetowaniu programu Sticky Notes ponownie uruchom aplikację i sprawdź, czy nie wystąpiły dalsze awarie. Jeśli nadal masz problem, sprawdź niektóre z poniższych rozwiązań.

Rozwiązanie 2 — Sprawdź dostępność aktualizacji

Jak już wspomniano wcześniej, Microsoft dość często aktualizuje Sticky Notes. Te aktualizacje mają głównie na celu poprawę stabilności i rozwiązanie niektórych zgłoszonych błędów. Jest więc szansa, że ​​Microsoft właśnie wydał nową aktualizację programu Sticky Notes, która rozwiąże Twoje awarie.

Aby zaktualizować Sticky Notes, przejdź do Sklepu Windows i sprawdź dostępność aktualizacji aplikacji. Możesz też przejść bezpośrednio do strony Sklep z karteczkami i sprawdzić, czy są dostępne jakieś aktualizacje.

Polecamy również to narzędzie zewnętrzne (w 100% bezpieczne i przetestowane przez nas), aby automatycznie pobierać wszystkie nieaktualne sterowniki na komputer.

Rozwiązanie 3 — Wyłącz Statystyki

Użytkownicy zgłaszają, że wyłączenie funkcji Statystyki w najnowszych wersjach programu Sticky Notes faktycznie rozwiązuje problem. Możesz również wyłączyć tę funkcję, a następnie poczekać, aż Microsoft wyda nową aktualizację programu Sticky Notes. Po wydaniu nowej aktualizacji zaktualizuj Sticky Notes, włącz Statystyki i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć Statystyki w karteczkach, wykonaj następujące czynności:

  1. otwarty Kartki samoprzylepne, i kliknij przycisk z trzema kropkami
  2. Teraz kliknij Ustawienia ikona w lewym dolnym rogu
  3. Przełącz „Włącz statystyki„Opcja wyłączona karteczki powodują awarię systemu Windows 10 3

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że przynajmniej jedno z tych rozwiązań pomogło rozwiązać problem awarii programu Sticky Notes. Prawda jest taka, że ​​Sticky Notes na Windows 10 nie jest najlepszą pracą Microsoftu i firma prawdopodobnie będzie musiała wydać kilka nowych aktualizacji, aby wszystko było w porządku.

Link do głównej publikacji