POPRAWKA: STEROWNIK SERWERA TERMINALU WYKONAŁ NIEPRAWIDŁOWY ODNIESIENIE PAMIĘCI w systemie Windows 10

Błąd TERMINAL_SERVER_DRIVER_MADE_INCORRECT_MEMORY_REFERENCE jest błędem niebieskiego ekranu śmierci i może pojawić się w prawie każdej wersji systemu Windows, w tym w systemie Windows 10. Ponieważ błędy BSoD mogą być kłopotliwe i powodować uszkodzenie komputera, dzisiaj pokażemy, jak to naprawić błąd.

TERMINAL SERVER DRIVER MADE INCORRECT MEMORY REFERENCE BSoD przewodnik rozwiązywania problemów

Spis treści:

 1. Zaktualizuj system Windows 10
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Usuń swój program antywirusowy
 7. Usuń problematyczne oprogramowanie
 8. Zresetuj system Windows 10
 9. Sprawdź swój sprzęt

Jak naprawić — TERMINAL SERVER DRIVER MADE INCORRECT MEMORY REFERENCE Błąd systemu Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj system Windows 10

Wiele błędów niebieskiego ekranu śmierci może być spowodowanych niezgodnością sprzętu lub oprogramowania, dlatego ważne jest, aby je naprawić, jeśli chcesz, aby komputer był stabilny i nie zawierał błędów. Microsoft jest świadomy wszystkich głównych problemów i stale nad nimi pracuje, dlatego jeśli chcesz naprawić błędy BSoD w systemie Windows 10, zalecamy pobranie najnowszych poprawek za pośrednictwem Windows Update. Wiele z tych poprawek dodaje nowe funkcje, ale wprowadzono również ulepszenia bezpieczeństwa oraz różne poprawki błędów związane zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem. Pobieranie aktualizacji systemu Windows jest jednym z najprostszych sposobów naprawienia błędów Blue Screen of Death i zapobiegania ich pojawianiu się, dlatego należy je często pobierać.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Sterowniki są ważne, ponieważ umożliwiają systemowi Windows 10 rozpoznanie i wykorzystanie sprzętu. Gdy określony sterownik jest przestarzały lub zawiera błędy, nie będzie można użyć określonego komponentu sprzętowego, a nawet może wystąpić błąd TERMINAL_SERVER_DRIVER_MADE_INCORRECT_MEMORY_REFERENCE. Aby mieć pewność, że system jest stabilny, a sprzęt rozpoznawany i działa dobrze, zawsze warto aktualizować sterowniki. Błędy niebieskiego ekranu śmierci zwykle informują, który plik spowodował awarię, a jeśli jest to sterownik, wystarczy go zaktualizować, aby rozwiązać problem. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, który sterownik powoduje awarię, zalecamy zaktualizowanie wszystkich sterowników. Użytkownicy zgłaszali kilka problemów z laptopami Dell i sterownikami audio, ale po pobraniu niezbędnych sterowników problem został rozwiązany.

Aby zaktualizować sterowniki, wystarczy odwiedzić witrynę producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki dla swojego urządzenia. Najpierw pobierz sterowniki płyty głównej i chipsetu, a następnie przejdź do wszystkich innych sterowników.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 

Inną rzeczą, którą możemy wypróbować, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. To narzędzie jest przeznaczone do rozwiązywania różnych problemów systemowych, w tym BSOD. W tym przypadku może być również pomocne.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10 nie wykonało zadania, spróbujmy innego. Skanowanie SFC to narzędzie wiersza polecenia, które skanuje system i wyszukuje potencjalne problemy. Może być więc przydatny w przypadku błędu DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION.

Aby uruchomić skanowanie SFC, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecie narzędzie, którego będziemy używać, to DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania (DISM) to narzędzie, które, jak sama nazwa wskazuje, ponownie wdraża obraz systemu. I ten proces może rozwiązać potencjalne problemy BSOD.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Usuń program antywirusowy

Antywirus i zapora są kluczowe dla bezpieczeństwa twojego komputera, ale czasami oprogramowanie antywirusowe innych firm może powodować pojawienie się błędów niebieskiego ekranu śmierci. Warto wspomnieć, że prawie każdy program antywirusowy lub zapora ogniowa innej firmy może powodować błąd TERMINAL_SERVER_DRIVER_MADE_INCORRECT_MEMORY_REFERENCE, a aby naprawić ten błąd, musisz usunąć wszystkie programy antywirusowe. Pamiętaj, że samo odinstalowanie oprogramowania prawdopodobnie nie rozwiąże problemu, a będziesz musiał użyć dedykowanego narzędzia do usuwania, aby całkowicie usunąć wszystkie pliki związane z programem antywirusowym.

Jeśli usunięcie programu antywirusowego i zapory rozwiązało problem, możesz ponownie zainstalować ten sam program antywirusowy lub przełączyć się na inne oprogramowanie antywirusowe.

Rozwiązanie 7 — Usuń problematyczne oprogramowanie

Czasami tego rodzaju błędy mogą być spowodowane przez pewne oprogramowanie, a jeśli chcesz naprawić ten błąd, musisz znaleźć i usunąć problematyczne oprogramowanie. Jeśli niedawno zainstalowałeś lub zaktualizowałeś pewne oprogramowanie, upewnij się, że je usunąłeś, aby naprawić ten błąd. Aby sprawdzić, czy błąd TERMINAL_SERVER_DRIVER_MADE_INCORRECT_MEMORY_REFERENCE jest spowodowany przez oprogramowanie, wystarczy wejść w tryb awaryjny i sprawdzić, czy błąd się tam pojawia. Aby przejść do trybu awaryjnego, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby rozpocząć automatyczną naprawę. Możesz też po prostu nacisnąć i przytrzymać Przesunięcie klawisz na klawiaturze i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  terminal-server-driver-made-niepoprawny-memory-reference-restart
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
 3. Po ponownym uruchomieniu komputera zobaczysz listę opcji. Wybierz Tryb bezpieczny w sieci naciskając 5 lub F5.
 • W trybie awaryjnym są używane tylko domyślne sterowniki i aplikacje, a jeśli błąd BSoD jest spowodowany przez jakiekolwiek oprogramowanie, nie powinno być żadnych błędów BSoD w trybie awaryjnym. Jeśli komputer jest stabilny w trybie awaryjnym, wystarczy znaleźć aplikację lub sterownik, który powoduje ten błąd, i usunąć go.

  Rozwiązanie 8 — Zresetuj system Windows 10

  Jeśli błąd TERMINAL_SERVER_DRIVER_MADE_INCORRECT_MEMORY_REFERENCE jest spowodowany przez oprogramowanie, możesz to naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Ta procedura jest podobna do czystej instalacji i usunie wszystkie pliki z partycji C, więc przed kontynuowaniem należy utworzyć kopię zapasową. Do ukończenia tego procesu może być także potrzebny rozruchowy dysk flash USB z systemem Windows 10 i możesz go łatwo utworzyć za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Aby wykonać reset systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej. Możesz też po prostu przytrzymać Przesunięcie i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Jeśli pojawi się monit o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, przygotuj się na to.
  3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Usuń wszystko. Kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć proces.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć reset systemu Windows 10. Ten proces jest prawie identyczny z instalacją systemu Windows 10, więc nie będziesz mieć z tym żadnych problemów.

  Jeśli problem będzie się powtarzał nawet po zresetowaniu systemu Windows 10, najprawdopodobniej przyczyną jest Twój sprzęt.

  Rozwiązanie 9 — Sprawdź sprzęt

  Jeżeli błąd niebieskiego ekranu śmierci nadal występuje, przyczyną może być wadliwy sprzęt. Najczęstszą przyczyną błędów BSoD jest wadliwa pamięć RAM, więc najpierw sprawdź pamięć RAM. Jeśli chcesz przeprowadzić dokładne skanowanie, zalecamy użycie MemTest86 + i przetestowanie każdej pamięci RAM osobno. Jeśli pamięć RAM działa dobrze, sprawdź inne elementy, takie jak karta graficzna, płyta główna, dysk twardy, karta sieciowa itp.

  TERMINAL_SERVER_DRIVER_MADE_INCORRECT_MEMORY_REFERENCE Błąd BSoD może powodować pewne problemy, ale w większości przypadków można go naprawić, znajdując problematyczny sterownik i aktualizując go.

Link do głównej publikacji