Poprawka: problemy z siecią spowodowane roczną aktualizacją systemu Windows 10

Problemy z siecią są powszechne w prawie każdej wersji systemu Windows 10 i wygląda na to, że Anniversary Update nie jest wyjątkiem. Kilku użytkowników zgłosiło, że nie mogą połączyć się z Internetem po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji dla systemu Windows 10, dlatego postaramy się pomóc im w tym artykule.

Problemy z siecią mogą być spowodowane różnymi czynnikami i z różnych powodów. Tak więc zamierzamy zbadać jak najwięcej i zapewnić najlepsze możliwe rozwiązanie, które, mam nadzieję, rozwiąże twoje problemy z połączeniem z Internetem, po zainstalowaniu aktualizacji rocznicowej.

Jak rozwiązać problemy z siecią w rocznicowej aktualizacji

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki 

Pierwszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy sterowniki są zaktualizowane i zgodne z rocznicową aktualizacją systemu Windows 10. Jeśli masz przestarzały sterownik sieci, istnieje prawdopodobieństwo, że po prostu nie zadziała po zainstalowaniu aktualizacji rocznicowej z powodu problemu ze zgodnością lub określonego konfliktu.

Udaj się więc do Menedżera urządzeń i upewnij się, że wszystkie sterowniki sieciowe są zaktualizowane. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz menedżera urządzeń i otwórz Menedżera urządzeń
 2. Przejrzyj listę zainstalowanych sterowników i znajdź swoje urządzenie sieciowe
 3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i przejdź do Aktualizuj oprogramowanie sterownika…sterowniki aktualizacji rocznicy problemu sieciowego
 4. Jeśli dostępna jest aktualizacja dla Twojego urządzenia sieciowego, kreator automatycznie ją zainstaluje

Dla pewności możesz również sprawdzić w witrynie producenta urządzenia sieciowego, czy jest najnowszy sterownik, na wypadek gdyby nie został automatycznie pobrany.

Rozwiązanie 2 — Sprawdź ustawienia trybu samolotowego 

Istnieje szansa, że ​​aktualizacja rocznicowa zmieniła kilka ustawień na twoim komputerze i że musisz je zmienić, przywróć je ponownie, aby połączenie internetowe działało ponownie.

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest włączenie trybu samolotowego. Jeśli ten tryb jest włączony, na pasku zadań pojawi się mała ikona samolotu, dokładnie tam, gdzie powinna być ikona sieci lub sieci bezprzewodowej. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć tryb samolotowy, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do aplikacji Ustawienia
 2. Teraz przejdź do sieci Internet> Tryb samolotowyrocznica wydania sieci aktualizacja trybu samolotowego
 3. Upewnij się, że opcja Tryb samolotowy jest wyłączona, a opcja Urządzenia bezprzewodowe jest włączona

Po wyłączeniu trybu samolotowego powinno być możliwe połączenie z Internetem. Jeśli jednak samolot był przyczyną problemów z Internetem, należy wypróbować niektóre z poniższych rozwiązań.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią

Własne narzędzie diagnostyczne systemu Windows 10, narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows może służyć do rozwiązywania różnych problemów związanych z systemem, w tym różnych problemów z siecią. Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz narzędzie do rozwiązywania problemów i otwórz Rozwiązywanie problemów
 2. Teraz w obszarze Sieć i Internet kliknij Połącz z Internetem aktualizacja rocznicy narzędzia do rozwiązywania problemów z siecią
 3. Kreator uruchomi się automatycznie i przeskanuje komputer w poszukiwaniu potencjalnych problemów z siecią.
 4. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek problemy, kreator spróbuje je rozwiązać
 5. Gdy kreator zakończy rozwiązywanie potencjalnych problemów, uruchom ponownie komputer

Po uruchomieniu narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows spróbuj ponownie połączyć się z Internetem, jeśli nie możesz wypróbować niektórych z poniższych rozwiązań.

Rozwiązanie 4 — Zresetuj stos TCP / IP

Jednym z najczęstszych rozwiązań różnych problemów sieciowych w systemie Windows 10 jest resetowanie stosu TCP / IP. Jeśli nie masz pewności, jak wykonać tę czynność, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator)
 2. Wprowadź następujące wiersze do wiersza polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • netsh int ip reset
  • netsh int tcp zestaw heurystyki wyłączony
  • netsh int tcp ustaw globalny autotuninglevel = wyłączony
  • netsh int tcp ustaw globalny rss = włączony
 3. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy możesz teraz połączyć się z Wi-Fi

Chociaż to rozwiązanie może być naprawdę przydatne w wielu przypadkach, nie oznacza to, że z pewnością rozwiąże problemy z siecią, więc jeśli nadal nie możesz połączyć się z Internetem, mamy dla Ciebie jeszcze kilka rozwiązań.

Rozwiązanie 5 — Wyłącz zaporę

Zapora systemu Windows może czasami powodować różne problemy, w tym różne problemy z siecią. Czasami jest to najlepsze rozwiązanie, aby tymczasowo wyłączyć Zaporę systemu Windows i sprawdzić, czy po tym można faktycznie połączyć się z Internetem. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć Zaporę systemu Windows, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz zaporę i otwórz zaporę systemu Windows
 2. Teraz kliknij Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows
 3. Przejdź do Wyłącz zaporę systemu Windowsaktualizacja rocznicy zapory systemu Windows

Jeśli jednak ustalisz, że Zapora systemu Windows faktycznie nie spowodowała problemów z siecią, zaleca się jej ponowne włączenie. Chociaż czasem może być denerwująca, Zapora systemu Windows jest bardzo przydatną funkcją i pomaga w bezpiecznym działaniu komputera.

Rozwiązanie 6 — Wykonaj inne rozwiązania

Jeśli wypróbowałeś wszystkie rozwiązania wymienione powyżej i nadal nie udało Ci się rozwiązać problemu, nie martw się, ponieważ jest wiele innych rzeczy, które można zrobić, aby rozwiązać problemy z siecią w systemie Windows 10. Jakiś czas temu napisaliśmy artykuł, w którym staraliśmy się omówić wszystkie możliwe zgłoszone problemy z Internetem w systemie Windows 10. Więc sprawdź ten artykuł, aby uzyskać jeszcze więcej rozwiązań, i mam nadzieję, że jedno z nich rozwiąże problem dla Ciebie.

To wszystko, mamy nadzieję, że nasze rozwiązania pomogły ci rozwiązać problem z Internetem spowodowany aktualizacją rocznicową. jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji