Poprawka: pilot Sony Smart TV nie działa

Telewizory Smart TV Sony są wyposażone w inteligentny pilot, którego można użyć do sterowania urządzeniem Setup itp. Czasami pilot może przestać działać. Kilku użytkowników zgłosiło, że pilot Sony Smart TV nie działa na forach technicznych.

Wielu użytkowników Sony Smart TV zgłosiło podobne problemy na forum społeczności reddit.

przyniósł 65 cali xbr 900e ponad rok temu. pilot przestał działać i pomyślał, że to jest problem, ale polecenia głosowe działają na nim przyciski nie. widzę, że działa dobrze z aparatem telefonu. wygląda na to, że telewizor nie reaguje na to, Sony nie udziela pomocy bez gwarancji

Rozwiązywanie problemów z pilotem Sony Smart TV nie działa problem jest łatwiejszy niż się wydaje. Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym artykule, aby dowiedzieć się, jak uruchomić teraz zdalną pracę.

Jak naprawić pilot Sony Smart TV nie działa

1. Uruchom ponownie i poczekaj

Pilot Sony Smart TV nie działa't work

 1. Jeśli tylko kilka przycisków pilota Sony nie działa, jest to spowodowane procesem stoiska. Sony zaleca użytkownikom odczekać kilka minut, aż wszystkie funkcje pilota zaczną działać.
 2. Zanim przejdziesz do innych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, sprawdź baterie. Zużyte baterie są częstą przyczyną częściowo działającego lub martwego pilota. Umieść baterie zgodnie z polaryzacją i spróbuj ponownie.

2. Sprawdź działanie telewizora / zresetuj Android TV

Pilot Sony Smart TV nie działa't work

 1. Upewnij się, że telewizor działa poprawnie za pomocą przycisków na telewizorze. Naciśnij dowolny przycisk i sprawdź, czy możesz kontrolować głośność i menu itp.
 2. Jeśli telewizor działa poprawnie, przejdź do trzeciej poprawki.
 3. Jeśli przycisk TV nie działa, upewnij się, że lampki na telewizorze są włączone.
 4. Wykonaj cykl zasilania, naciskając przycisk zasilania przez 5 sekund, aż pojawi się komunikat Wyłącz.
 5. Poczekaj na ponowne uruchomienie telewizora. To powinno zakończyć cykl zasilania. Użyj ponownie pilota i sprawdź, czy nie ma ulepszeń.

3. Rozwiąż problemy z pilotem zdalnego sterowania

 1. Jeśli problem nadal występuje, rozwiąż problem z pilotem zdalnego sterowania, wykonując następujące czynności.
 2. Oczyść terminal zdalnego sterowania. Zaciski akumulatora zdalnego sterowania mogą z czasem gromadzić brud. Zdejmij pokrywkę baterii i zwiń baterie kciukiem.
 3. Usuń zewnętrzne urządzenia podłączone do komputera. Zewnętrzne urządzenia, takie jak dysk twardy, konsola do gier, a nawet urządzenia do przesyłania strumieniowego, mogą powodować problemy.
 4. Usuń wszystkie podłączone urządzenia jeden po drugim. Następnie zacznij je ponownie podłączać i sprawdź, czy pilot zacznie działać.
 5. Jeśli pilot zacznie działać, być może masz urządzenie zewnętrzne do rozwiązania problemu.

4. Sprawdź, czy blaster IR na pilocie zdalnego sterowania

Pilot Sony Smart TV nie działa't work

 1. Zdalne sterowanie wykorzystuje blaster na podczerwień do przesyłania sygnałów. Możesz łatwo sprawdzić, czy pilot wysyła sygnał IR.
 2. Weź smartfon z aparatem. Otwórz aplikację aparatu.
 3. Skieruj koniec pilota za pomocą nadajnika podczerwieni w kamerę.
 4. Naciśnij przycisk zasilania na pilocie zdalnego sterowania. Jeśli na ekranie telefonu pojawi się światło, jeśli pilot wysyła sygnały podczerwieni.

Link do głównej publikacji