Poprawka: opcja odzyskiwania Usuń wszystko nie działa w systemie Windows 10

Czy system Windows 10 jest prawidłowym uaktualnieniem w stosunku do systemu Windows 7? To jest otwarte do dyskusji. Jednak częste aktualizacje i aplikacje, będące znakami towarowymi systemu Windows 10, okazują się czasem bardziej kłopotliwe niż radość.

Jeden z nowo zgłoszonych problemów jest prezentowany przez wsparcie Microsoft i dotyczy opcji odzyskiwania Usuń wszystko. Mianowicie coś uniemożliwia przywrócenie komputera do stanu pierwotnego. Jeśli wypróbowałeś tę zaawansowaną funkcję i napotkałeś problemy, te możliwe obejścia mogą pomóc rozwiązać problem.

Jak rozwiązać problem „Odzyskiwanie wszystkiego” w systemie Windows 10

Najpierw zobaczmy, co robi funkcja Usuń wszystko i dlaczego jest całkiem przydatna. W przypadku wielu problemów i braku entuzjazmu do ponownej instalacji ISO / USB, to narzędzie jest przydatne. Wykonuje następujące czynności:

 • Ponownie instaluje system Windows 10 i usuwa wszystkie pliki osobiste.
 • Usuwa zainstalowane aplikacje i sterowniki.
 • Usuwa zmiany wprowadzone w ustawieniach.
 • Usuwa wszelkie aplikacje zainstalowane przez producenta komputera. (Jeśli komputer został dostarczony z systemem Windows 10, aplikacje od producenta komputera zostaną ponownie zainstalowane).

Ale najwyraźniej po najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 coś poszło nie tak.

Odinstaluj Office 365

Głównym winowajcą tego problemu jest, jak stwierdził Microsoft, Office 365. Wszyscy słyszeliśmy o Office 365, następcy długiej linii rozwiązań Microsoft Office. Nawet jeśli go nie zainstalowałeś, może być wstępnie zainstalowany na twoim urządzeniu.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest odinstalowanie Office 365 przed wykonaniem jakichkolwiek procedur przywracania.

 1. Kliknij prawym przyciskiem Start.
 2. Otwórz programy i funkcje.
 3. Kliknij prawym przyciskiem Office 365 i wybierz Odinstaluj.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu procesu przywracania możesz pobrać Office 365 z oficjalnej strony Microsoft.

Wypróbuj „Keep My Files”

Jeśli odinstalowałeś Office 365, a funkcja Usuń wszystko nadal działa nieprawidłowo, możesz na razie wypróbować jedną inną opcję.

W przypadku wybrania opcji odzyskiwania Zachowaj moje pliki:

 • Ponownie instaluje system Windows 10 i zachowuje twoje pliki osobiste.
 • Usuwa zainstalowane aplikacje i sterowniki.
 • Usuwa zmiany wprowadzone w ustawieniach.
 • Usuwa wszelkie aplikacje zainstalowane przez producenta komputera. (Jeśli komputer został dostarczony z systemem Windows 10, aplikacje od producenta komputera zostaną ponownie zainstalowane).

Ponadto, jeśli komputer działa w jakiś sposób, możesz poczekać na nadchodzące aktualizacje, które powinny rozwiązać ten problem. W przeciwnym razie jedyne rozwiązanie to pełna ponowna instalacja.

Pełną instrukcję procesu ponownej instalacji znajdziesz tutaj.

Ponadto, jeśli masz jakieś pytania związane z tym tematem, nie wahaj się zapytać.

Link do głównej publikacji