Poprawka: Nie można zainstalować pakietu Office 2016 Błąd 30015-6 (-1)

Microsoft Office 2016 został niedawno wydany, a pierwsze problemy już się zaczęły. Tym razem niektórzy użytkownicy zgłosili, że nie mogą zainstalować pakietu Office 2016 z powodu błędu instalacji 30015-6 (-1), dlatego opracowaliśmy kilka rozwiązań i mamy nadzieję, że będą one pomocne.

błąd pakietu Office 2016

Jak naprawić błąd instalacji pakietu Office 2016 30015-6 (-1)

Rozwiązanie 1 — Uruchom Napraw to

Microsoft zdaje sobie sprawę, że niektóre Office 2016 ma pewne problemy, dlatego firma wydała nowe narzędzie Fix-it do prawidłowego odinstalowania produktu. Najpierw spróbujemy uruchomić to narzędzie, a następnie ponownie zainstalować pakiet Office 2016. Oto, co musisz zrobić:

  1. Pobierz narzędzie Fix-it z tego linku
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby poprawnie odinstalować pakiet Office 2016okna błędów instalacji pakietu Office 2016
  3. Po zakończeniu instalacji spróbuj ponownie zainstalować pakiet Office 2016:
    • Jeśli jesteś użytkownikiem domowym, zaloguj się na stronie Moje konto i wybierz Zainstaluj
    • Jeśli jesteś użytkownikiem biznesowym, zaloguj się w portalu Office 365 i wybierz Zainstaluj

Niektóre osoby zgłosiły, że to rozwiązało problem, ale niektórzy użytkownicy również napotykają ten problem. Jeśli więc nie możesz zainstalować pakietu Office 2016 po wykonaniu tego rozwiązania, wypróbuj następujące rozwiązania.

Rozwiązanie 2 — Tymczasowo wyłącz program antywirusowy i zaporę ogniową

Być może obecny program antywirusowy uniemożliwia instalację pakietu Office 2016. Wyłącz więc program antywirusowy, a następnie spróbuj ponownie zainstalować pakiet Office 2016 (nie możemy dokładnie powiedzieć, jak wyłączyć program antywirusowy, ponieważ różni się w zależności od programów antywirusowych). Ponadto możesz spróbować wyłączyć Zaporę systemu Windows, a następnie spróbować ponownie. Jeśli nie masz pewności, jak wyłączyć zaporę, oto instrukcja:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz zaporę i otwórz zaporę systemu Windows
  2. Przejdź do Wyłączanie lub włączanie Zapory systemu Windows
  3. Przejdź do Wyłącz zaporę systemu Windows błąd instalacji pakietu Office 2016

Musimy Ci powiedzieć, że nie gwarantujemy Ci całkowicie, że te poprawki będą działać, ponieważ problem jest nadal „młody”, a eksperci wciąż muszą nad nim popracować. Być może Microsoft wyda oficjalną poprawkę dotyczącą tego problemu, zobaczymy w przyszłości. Jedyne, co wiemy na razie, to to, że ludzie są sfrustrowani tym, że mają do czynienia z tym problemem zaraz po wydaniu pełnej wersji pakietu Office 2016.

Link do głównej publikacji