POPRAWKA: Mój komputer nie wykrywa Chromecasta

Dlaczego mój komputer nie znajduje mojego Chromecasta?

 1. Sprawdź sygnał Wi-Fi
 2. Sprawdź zasilacz
 3. Uruchom ponownie router i komputer
 4. Zmień kanał Wi-Fi
 5. Użyj przedłużacza HDMI
 6. Sprawdź, czy Chromecast jest podłączony do tej samej sieci
 7. Przywracanie ustawień fabrycznych z aplikacji Chromecast
 8. Ręcznie zresetuj Chromecasta
 9. Odłącz od VPN / proxy
 10. Sprawdź, czy zapora sieciowa / program antywirusowy nie blokują połączeń

Chromecast to cyfrowy odtwarzacz multimedialny opracowany przez Google, który pozwala użytkownikom kontrolować i inicjować odtwarzanie różnych treści na telewizorach o wysokiej rozdzielczości za pomocą komputerów i innych urządzeń.

Podobnie jak wszystkie inne przenośne urządzenia multimedialne, Chromecast może mieć problemy. Mogą wystąpić sytuacje, w których komputer nie może znaleźć urządzenia Chromecast. W takim przypadku możesz wypróbować rozwiązania opisane poniżej, aby rozwiązać problem.

ROZWIĄZANE: Chromecast nie wyświetla się na komputerze

Rozwiązanie 1: Sprawdź sygnał Wi-Fi

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest sygnał Wi-Fi. Jeśli jest słaby, przenieś router bliżej lub rozważ zmianę lokalizacji.

Rozwiązanie 2: Sprawdź zasilacz

Wielu użytkowników korzysta z portu USB w telewizorze jako bardzo wygodnego sposobu zasilania, ale tak naprawdę nie jest to idealny sposób na zasilanie Chromecasta. Nie wszystkie porty USB są takie same w zestawach HDTV i możliwe, że port jest słabo uziemiony lub w inny sposób nie zapewnia czystego i stałego zasilania Chromecasta. Dlatego możliwe jest, że Chromecast nie otrzymuje wystarczającego zasilania. Powinieneś rozważyć podłączenie go do zasilacza dostarczonego z Chromecastem i zasilenie go prądem ściennym.

Rozwiązanie 3: Uruchom ponownie router i komputer

Zawsze warto zrestartować router i urządzenie Chromecast, odłączając je od źródła zasilania na około 2 minuty. Uruchom ponownie urządzenie przesyłające, czyli komputer.

 • Rozwiązanie 4: Zmień kanał Wi-Fi

  Chromecast podobno działa tylko na 2,4 GHz na twoim routerze bezprzewodowym. Jeśli router jest ustawiony na inne pasmo częstotliwości, urządzenie może nie być w stanie się połączyć. Wykonaj poniższe czynności, aby to sprawdzić i spróbuj zmienić kanał Wi-Fi, aby poprawić sygnał Wi-Fi:

  1. Przejdź do strony ustawień routera w przeglądarce
  2. Znajdź i kliknij Katalog bezprzewodowy (prawdopodobnie znajduje się w katalogu Ustawienia)
  3. W okienku sieci bezprzewodowej upewnij się, że sieć działa z częstotliwością 2,4 GHz

  Rozwiązanie 5: Użyj przedłużacza HDMI

  Istnieje krótki przedłużacz HDMI o długości około kilku cali, który może być dostarczany z Chromecastem lub można go kupić osobno. Możesz go użyć do podłączenia Chromecasta do portu HDMI telewizora. Dzięki temu Twój Chromecast zyskuje więcej miejsca na wykrywanie sieci Wi-Fi.

  Rozwiązanie 6: Sprawdź, czy Chromecast jest podłączony do tej samej sieci

  Inną przydatną sugestią jest upewnienie się, że urządzenie Chromecast i inne urządzenia są podłączone do tej samej sieci. Dlatego sprawdź, czy nazwa sieci wyświetlana na telewizorze jest taka sama, jak nazwa aktualnie wybrana na komputerze.

  • Rozwiązanie 7: Przywracanie ustawień fabrycznych z aplikacji Chromecast

   Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiąże problemu, możesz przejść do ustawień fabrycznych. Przywrócenie ustawień fabrycznych przywróci Chromecasta do ustawień domyślnych:

   1. Otworzyć Aplikacja Chromecast na komputerze — sprawdź menu Start, Aplikacje lub katalog, w którym został zainstalowany
   2. Kliknij Ustawienia. Jeśli masz w sieci wiele Chromecastów, wybierz ten, który chcesz sformatować
   3. Kliknij Przywrócenie ustawień fabrycznych
   4. Kliknij Resetowanie. Chromecast zresetuje się teraz do ustawień fabrycznych i będziesz mógł ponownie uruchomić proces instalacji.
   • Rozwiązanie 8: Ręcznie zresetuj Chromecasta

    Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Chromecasta, musisz zastosować podejście bardziej sprzętowe. Google położył przycisk twardego resetowania zarówno na Chromecastach pierwszej, jak i drugiej generacji, dzięki czemu możesz łatwo przywrócić ustawienia fabryczne. Tak więc, gdy Chromecast jest podłączony do telewizora, naciśnij przycisk wzdłuż krawędzi Chromecasta i przytrzymaj go przez około 25 sekund:

    1. Jeśli to jest Chromecast pierwszej generacji, zwolnij przycisk, gdy lampka kontrolna zmieni kolor z ciągłego na migający.
    2. The Chromecast drugiej generacjiWskaźnik LED zacznie migać na pomarańczowo. Powinieneś zwolnić przycisk, kiedy dioda LED zaświeci się na biało

    Rozwiązanie 9: Odłącz od VPN / proxy

    Urządzenia Chromecast nie mogą komunikować się z komputerem przez te sieci. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z usługodawcą w celu uzyskania instrukcji.

    • Rozwiązanie 10: Sprawdź, czy zapora sieciowa / program antywirusowy nie blokuje połączeń

     Upewnij się, że zapora sieciowa / oprogramowanie antywirusowe są aktualne i nie blokują połączenia z urządzeniem Chromecast.

     Aby sprawdzić, czy problem nie jest spowodowany zakłóceniami w oprogramowaniu zabezpieczającym, możesz tymczasowo wyłączyć oprogramowanie zabezpieczające i sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Instrukcje dotyczące jego wyłączania znajdują się w dokumentacji oprogramowania. Jeśli to rozwiąże problem, skontaktuj się ze sprzedawcą oprogramowania zabezpieczającego i poproś o radę lub zainstaluj inny program zabezpieczający.

     Podsumowując, Twój komputer, który nie może znaleźć Chromecasta, może być bardzo denerwujący, ale mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem po użyciu jednego z naszych opisanych powyżej rozwiązań. Jeśli masz także inne sugestie, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji