Pełna poprawka: błąd identyfikatora zdarzenia wysokiego użycia procesora w systemie Windows 10, 8.1, 7

Wysokie użycie procesora może być irytującym problemem, a mówiąc o tym, wielu użytkowników zgłosiło komunikat o zdarzeniu wysokiego zużycia procesora na swoim komputerze. Może to być duży problem i drastycznie wpłynąć na wydajność, ale istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu.

Komunikat identyfikatora zdarzenia wysokiego zużycia procesora może być problematyczny, ale może wystąpić wiele podobnych problemów. Mówiąc o tych problemach, oto kilka typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • W.indows miwysoki poziom dziennika wentylacji procesor stosowanie — Ten problem może czasami pojawiać się, jeśli Twój dziennik zdarzeń jest pełny, a aby go naprawić, wystarczy wyczyścić dziennik zdarzeń, a problem zostanie rozwiązany.
 • cześćgh procesor zdarzenie użytkowania W.indows 10, 8.1, 7 — Ten problem może pojawić się w dowolnej wersji systemu Windows i nawet jeśli używasz systemu Windows 8.1 lub 7, powinieneś być w stanie zastosować do niego większość naszych rozwiązań.
 • Zdarzenie wysokiego użycia procesora Explorer.exe, Excel 2013, Google Chrome, Kaspersky — Ten problem może wpływać na prawie każdą aplikację na komputerze. Jeśli wystąpi ten problem, tymczasowo wyłącz program antywirusowy i sprawdź, czy to pomoże.

Identyfikator zdarzenia wysokiego użycia procesora, jak to naprawić w systemie Windows 10?

 1. Sprawdź swój program antywirusowy / firewall
 2. Użyj Process Explorer
 3. Wyczyść dziennik Podglądu zdarzeń
 4. Wejdź w tryb awaryjny
 5. Wykonaj czysty rozruch
 6. Utwórz nowe konto użytkownika
 7. Wykonaj przywracanie systemu

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy / zaporę ogniową

Zdarzenie wysokiego obciążenia procesora Windows 10

Zdaniem użytkowników czasami może pojawić się komunikat o zdarzeniu wysokiego zużycia procesora z powodu problemów z programem antywirusowym / zaporą. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się wyłączenie niektórych funkcji antywirusowych i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem. Jeśli to nie zadziała, następnym krokiem będzie całkowite wyłączenie programu antywirusowego.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, może być konieczne całkowite usunięcie programu antywirusowego i sprawdzenie, czy to pomoże. Nawet jeśli usuniesz program antywirusowy, nadal będziesz chroniony przez Windows Defender, więc nie będziesz musiał się zbytnio przejmować swoim bezpieczeństwem.

Jeśli usunięcie programu antywirusowego rozwiąże problem, może to być idealny moment na rozważenie przejścia na inne oprogramowanie antywirusowe. Istnieje wiele świetnych opcji dostępnych online, ale jeśli chcesz maksymalnej ochrony, która nie będzie kolidować z systemem, zdecydowanie powinieneś spróbować Bitdefender.

    — Pobierz teraz Bitdefender z oficjalnej strony internetowej

 • Rozwiązanie 2 — Użyj Process Explorer

  Jeśli masz problemy z komunikatem o identyfikatorze zdarzenia wysokiego obciążenia procesora na komputerze, możesz rozwiązać problem za pomocą Process Explorera. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, jest to darmowe narzędzie, które jest dostępne jako część pakietu Windows Sysinternals.

  Za pomocą tego narzędzia możesz zobaczyć dostępne procesy, podobnie jak w Menedżerze zadań, ale możesz także zobaczyć znacznie więcej dodatkowych informacji. Dzięki tym informacjom możesz łatwo znaleźć przyczynę wysokiego zużycia procesora na komputerze.

  Pamiętaj, że Process Explorer jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników komputerów. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, możesz mieć problemy z ustaleniem, jak prawidłowo korzystać z tego narzędzia.

  Rozwiązanie 3 — Wyczyść dziennik Podglądu zdarzeń

  Podgląd zdarzeń to przydatna aplikacja, która pozwala zobaczyć różne zdarzenia na komputerze i rozwiązać problemy. Czasami jednak może pojawić się błąd identyfikatora zdarzenia dużego użycia procesora z powodu dziennika dziennika Podglądu zdarzeń. W tym pliku dziennika znajdują się wszystkie zdarzenia, a czasem ten plik dziennika może powodować te i inne problemy.

  Aby rozwiązać problem, zaleca się wyczyszczenie pliku dziennika. Jest to proste do zrobienia i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Teraz wybierz Podgląd zdarzeń z listy.
   Usługa dziennika zdarzeń Windows wysokie zużycie procesora
  2. Po otwarciu Podglądu zdarzeń w lewym okienku rozwiń Dzienniki systemu Windows sekcja i wybierz Aplikacje. Teraz w prawym okienku kliknij Wyczyść log. Możesz zapisać swoje dzienniki przed ich usunięciem, jeśli chcesz.
   Zdarzenie wysokiego obciążenia procesora Windows 10
  3. Teraz wróć do Dzienniki systemu Windows wybierz następną kategorię z listy i usuń również jej dzienniki. Powtarzaj te kroki, dopóki nie wyczyścisz wszystkich dzienników z sekcji Dzienniki systemu Windows.

  Po wyczyszczeniu dzienników sprawdź, czy problem nadal występuje. Jest to niezwykłe rozwiązanie, ale kilku użytkowników zgłosiło, że działa, więc możesz spróbować.

  Rozwiązanie 4 — Wejdź w tryb awaryjny

  Według użytkowników czasami może być w stanie naprawić identyfikator zdarzenia wysokiego zużycia procesora po prostu przechodząc do trybu awaryjnego. Jeśli nie wiesz, Tryb awaryjny jest specjalnym segmentem systemu Windows i działa z domyślnymi ustawieniami i sterownikami, co czyni go idealnym do rozwiązywania problemów.

  Aby przejść do trybu awaryjnego, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Najszybszym sposobem na to jest użycie Klawisz Windows + I skrót.
  2. Teraz przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
   Zdarzenie o wysokim zużyciu procesora Google Chrome
  3. Wybierać Poprawa z menu po lewej stronie. W prawym okienku kliknij przycisk Zrestartuj teraz przycisk.
   Usługa dziennika zdarzeń Windows wysokie zużycie procesora
  4. Lista opcji powinna się teraz pojawić. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania. Kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  5. Po ponownym uruchomieniu komputera pojawi się lista opcji. Wybierz wersję trybu awaryjnego, której chcesz użyć, naciskając odpowiedni klawisz klawiatury.

  Po przejściu do trybu awaryjnego sprawdź, czy problem nadal występuje. Przejście do trybu awaryjnego może nie rozwiązać problemu, ale jest to świetny sposób na rozwiązanie problemu z komputerem, więc spróbuj.

  • Rozwiązanie 5 — Wykonaj czysty rozruch

   Jeśli występuje błąd identyfikatora zdarzenia wysokiego użycia procesora, przyczyną mogą być aplikacje innych firm na komputerze. Czasami aplikacje innych producentów mogą zakłócać działanie systemu, ale możesz rozwiązać ten problem, wykonując czysty rozruch. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + R.. Teraz wejdź msconfig i kliknij dobrze lub naciśnij Wchodzić.
    Usługa dziennika zdarzeń Windows wysokie zużycie procesora
   2. Kiedy pojawi się okno konfiguracji systemu, przejdź do Usługi patka. Czek Ukryj wszystkie usługi Microsoft opcję i kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
    Zdarzenie wysokiego użycia procesora Windows 8.1
   3. Idź do Uruchomienie kartę i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
    Zdarzenie wysokiego użycia procesora Excel 2013
   4. Pojawi się Menedżer zadań i zobaczysz listę aplikacji startowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszą aplikację na liście i wybierz Wyłączyć. Powtórz to dla wszystkich aplikacji startowych.
    Usługa dziennika zdarzeń Windows wysokie zużycie procesora
   5. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych wróć do Konfiguracja systemu okno. Kliknij Zastosować i dobrze aby ponownie uruchomić komputer.
    Zdarzenie wysokiego obciążenia procesora Windows 7

   Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem już się nie pojawia, jest pewne, że przyczyną problemu była jedna z wyłączonych aplikacji lub usług. Aby wskazać przyczynę, musisz włączyć aplikacje i usługi w grupach, dopóki nie znajdziesz przyczyny problemu.

   Pamiętaj, że musisz ponownie uruchomić komputer za każdym razem po włączeniu grupy aplikacji lub usług w celu zastosowania zmian.

   Rozwiązanie 6 — Utwórz nowe konto użytkownika

   Innym sposobem ustalenia identyfikatora zdarzenia wysokiego zużycia procesora jest utworzenie nowego konta użytkownika. Czasami ten problem może wystąpić, ponieważ Twoje konto użytkownika jest uszkodzone, a najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest utworzenie nowego konta użytkownika. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

   1. Otworzyć Aplikacja ustawień i przejdź do Konta Sekcja.
    Zdarzenie wysokiego obciążenia procesora Windows 7
   2. Teraz wybierz Rodzina inni ludzie z lewego panelu. Teraz kliknij Dodaj kogoś innego do tego komputera przycisk.
    Zdarzenie wysokiego użycia procesora Excel 2013
   3. Wybierać Nie mam danych logowania tej osoby.
    Usługa dziennika zdarzeń Windows wysokie zużycie procesora
   4. Wybierz Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.
    Zdarzenie wysokiego wykorzystania procesora Explorer.exe
   5. Ustaw nazwę użytkownika i hasło, jeśli chcesz założyć nowe konto, i kliknij Kolejny.
    Usługa dziennika zdarzeń Windows wysokie zużycie procesora

   Po utworzeniu nowego konta przejdź do niego i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawia się na nowym koncie, musisz przenieść pliki osobiste ze starego konta na nowe i zacząć używać go zamiast starego.

   Rozwiązanie 7 — Wykonaj przywracanie systemu

   Według użytkowników czasami ten problem można rozwiązać po prostu przez przywracanie systemu. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, narzędzie Przywracanie systemu może łatwo przywrócić ostatnie zmiany na komputerze i rozwiązać różne problemy po drodze. Aby wykonać Przywracanie systemu, musisz wykonać następujące czynności:

   1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź przywracanie systemu w polu wyszukiwania. Teraz wybierz Utworzyć punkt przywracania z listy wyników.
    Zdarzenie o wysokim zużyciu procesora Google Chrome
   2. Kliknij Przywracanie systemu przycisk w oknie Właściwości systemu.
    Usługa dziennika zdarzeń Windows wysokie zużycie procesora
   3. Pojawi się teraz okno Przywracania systemu. Kliknij Kolejny kontynuować.
    Zdarzenie wysokiego użycia procesora Windows 8.1
   4. Teraz sprawdź Pokaż więcej punktów przywracania opcja, jeśli jest dostępna. Wybierz żądany punkt przywracania i kliknij Kolejny.
    Zdarzenie wysokiego wykorzystania procesora Explorer.exe
   5. Instrukcje na ekranie powinny przeprowadzić użytkownika przez proces przywracania.

   Po przywróceniu komputera problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

   Komunikat „Identyfikator zdarzenia wysokiego użycia procesora” może być dość problematyczny, ale mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji