POPRAWKA: Laptop nie uruchamia się, jeśli ładowarka nie jest podłączona

Laptop nie włącza się bez podłączenia do sieci?

 1. Usuń wszystkie urządzenia peryferyjne
 2. Odinstaluj baterię Microsoft ACPI
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem i wyłącz szybkie uruchamianie
 4. Wymień baterię

Wielu uaktualniło do Windows 10 ro Windows 8.1 myśląc, że rozwiąże to wiele wcześniejszych problemów związanych z Windows 8. Chociaż jest to częściowo prawda, wciąż istnieje wiele problemów z różnymi funkcjami.
ładowarka do laptopa Windows 8.1
Dzisiaj kładziemy nacisk na dość dziwny problem, który sprawił, że trudno mi było połączyć się z oprogramowaniem. Niemniej jednak widziałem ten problem w innym miejscu, więc postanowiłem porozmawiać na ten temat. Niektórzy użytkownicy systemów Windows 10 i Windows 8.1 narzekali, że ich laptop nie uruchamia się, jeśli ładowarka nie jest podłączona, i często wyłącza się, czy ładowarka jest podłączona, czy nie.

ROZWIĄZANE: Problemy z ładowarką do laptopa w systemie Windows 10, 8.1

Oto jak brzmi cała skarga wyżej wymienionego użytkownika:

Uaktualniłem z Win 7 do Windows 8.1, ale mój problem zaczął się jeszcze przed aktualizacją. Problem polega na tym, że mój laptop nagle się wyłącza (nie wyłącza) z podłączoną ładowarką lub bez niej. czasami też się wyłącza, gdy odłączę ładowarkę podczas pracy nawet przy 100% naładowaniu. Ponadto laptop wyłącza się tuż przed wyświetleniem ekranu wyboru użytkownika, jeśli ładowarka nie została podłączona, ale uruchamia się normalnie, jeśli ładowarka została podłączona.

Nie otrzymuję żadnych komunikatów o błędach i mogę normalnie uruchomić laptopa. Nie sądzę, że problem jest spowodowany przegrzaniem, ponieważ problem występuje nawet wtedy, gdy laptop jest fajny, i nie ma znaczenia, czy wykonuję ciężkie zadania, takie jak gry, czy proste, takie jak przeglądanie.

To naprawdę dziwny problem i najprawdopodobniej myślę, że ma to związek ze sprzętem, a nie z oprogramowaniem. Mimo to polecam sprawdzić plany zasilania i sprawdzić, czy nie jest tam włączone nieprawidłowe ustawienie. Sprawdź także, czy kabel ładujący jest czysty. Będę aktualizować ten artykuł, gdy otrzymam oficjalną poprawkę od przedstawiciela Microsoft.

 • Naprawia problemy z ładowarkami do laptopów w systemie Windows 10, 8.1

  Rozwiązanie 1: Usuń wszystkie urządzenia peryferyjne

  Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne podłączone do komputera i odłącz / wyjmij baterie z laptopa. Następnie pozostaw komputer bezczynny przez 5-10 minut, a następnie ponownie włóż wszystkie elementy. Jeśli to nie zadziała, uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem:

  1. Naciśnij „Windows + W” i wpisz „rozwiązywanie problemów” w wyszukiwaniu i naciśnij enter
  2. Kliknij „Sprzęt i dźwięk” i wybierz „Sprzęt i urządzenia”, a następnie kliknij „Dalej”, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów

  Rozwiązanie 2: Odinstaluj Microsoft ACPI  bateria

  1. Naciśnij klawisze Windows + R. Wpisz „devmgmt.msc” i naciśnij ENTER
  2. Rozwiń kategorię Baterie
  3. W kategorii Baterie kliknij prawym przyciskiem myszy listę baterii Metoda kontroli zgodna z Microsoft ACPI i wybierz Odinstaluj. Uważaj, nie usuwaj sterownika Microsoft AC Adapter ani żadnego innego sterownika zgodnego z ACPI
  4. W Menedżerze urządzeń kliknij Akcja, a następnie Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

  skanowanie menedżera urządzeń w poszukiwaniu zmian sprzętu

  • Rozwiązanie 3: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem i wyłącz szybkie uruchamianie

   Ponieważ jest to problem związany z zasilaniem, możesz również uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem, aby sprawdzić, czy to rozwiązało problem. Nie zapomnij także wyłączyć szybkiego uruchamiania również w Panelu sterowania, wykonując następujące kroki:

   1. Otwórz Panel sterowania> wpisz „moc” w pasku wyszukiwania
   2. Wybierz „Wybierz działanie przycisków zasilania”Wybierz działanie przycisków zasilania
   3. Kliknij opcję, która pozwala zmienić ustawienia, które są obecnie niedostępnezmień ustawienia, które są obecnie niedostępne
   4. Odznacz opcję „Włącz szybkie uruchamianie”, aby wyłączyć tę funkcję

   wyłącz szybkie uruchamianie

   Rozwiązanie 4: Wymień baterię

   Jeśli nic nie naprawiło problemu, oznacza to, że bateria twojego laptopa jest wadliwa i musisz ją jak najszybciej wymienić. Daj nam znać, czy to rozwiązało problem.

Link do głównej publikacji