Poprawka: komputer utknął w pętli rozruchowej podczas aktualizacji do Windows 10 Fall Creators Update

Windows 10 Fall Creators Update, trzecia część systemu Windows 10, jest już dostępna. Może zająć trochę czasu, zanim większość użytkowników Windows 10 go obejmie, ale niektórzy z nich już to zrobili.

Teraz „wybrani”, którzy byli w stanie uzyskać tę ważną aktualizację, napotykają na poważny problem. Mianowicie niepowodzenie procesu instalacji spowodowało pętlę rozruchu lub ponownego uruchomienia.

W tym celu przedstawiliśmy wyjaśnienie tego dziwnego zdarzenia, a następnie odpowiednie rozwiązanie. Jeśli wpadniesz na ten potknięty kamień, sprawdź poniższe informacje.

Jak wyjść z pętli restartu / rozruchu po aktualizacji do Fall Creators Update kończy się niepowodzeniem

Jak zapewne wiesz, funkcja Windows Update wymaga ponownego uruchomienia komputera w celu ukończenia instalacji aktualizacji i zastosowania zmian w systemie.

Teraz, z drobnymi aktualizacjami, zwykle nie stanowi to problemu. Ponieważ jednak Redstone 3 (1709), znany publicznie jako Fall Creators Update, to ważna aktualizacja, wszystko może pójść szybko na południe.

Instalacja dużych aktualizacji w pewnym stopniu reprezentuje zupełnie nową instalację systemu, a raczej aktualizację. Dotyczy to również aktualizacji sterowników. I tu zaczynają się problemy. Niewielka niezgodność pojedynczego urządzenia może wywołać niekończący się cykl aktualizacji. Zasadniczo wygląda to tak:

Instalator próbuje zainstalować sterownik nieobsługiwanego urządzenia peryferyjnego> instalator kończy się niepowodzeniem> instalator uruchomi ponownie komputer i spróbuje ponownie.

I jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz. Możesz zobaczyć dokąd to zmierza. Aby rozwiązać ten problem, pierwszym krokiem jest odłączenie wszystkich urządzeń peryferyjnych i wypróbowanie go ponownie. Jeśli to się nie powiedzie, obawiamy się, że musisz przywrócić ustawienia fabryczne komputera.

  • Przeczytaj także: Masz problemy z aktualizacją Fall Creators Update? Oto jak wycofać

Zresetuj ten komputer

Ta zaawansowana opcja odzyskiwania umożliwia przywrócenie komputera do stanu fabrycznego. W takim scenariuszu jedynym możliwym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od zera.

I tu właśnie pojawia się funkcja odzyskiwania „Zresetuj ten komputer”. Aby zatrzymać ponowne uruchamianie komputera, tak jakby nie było jutra, wykonaj poniższe czynności:

  1. Mocne wyłączenie twój komputer 3 razy dopóki Zaawansowane odzyskiwanie pojawia się środowisko.
  2. Wybierać Zaawansowane opcje.
  3. Wybierz Rozwiązywanie problemów.
  4. Kliknij «Zresetuj ten komputerZresetuj ten komputer
  5. Wybierz, czy chcesz zachować lub usunąć swoje pliki i aplikacje.
  6.  Kliknij Resetowanie.

Po zakończeniu procedury powinieneś móc korzystać z komputera tak jak wcześniej.

Na marginesie dla przyszłych głównych aktualizacji zalecamy korzystanie z narzędzia Media Creation Tool do tego rodzaju aktualizacji. To narzędzie zawsze sprawdza kompatybilność z komputerem. W ten sposób, jeśli coś jest nie tak, możesz zapobiec aktualizacji i uniknąć pętli rozruchowych. Przeczytaj więcej o tym narzędziu tutaj.

To powinno to zakończyć. Jeśli znasz jakieś alternatywne rozwiązania lub masz do nas pytanie, opublikuj je w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji