Poprawka: kod błędu 0xc00001 w systemie Windows 10, 8.1

Niedawno rozmawialiśmy o problemach, z jakimi spotykają się użytkownicy systemu Windows 8, i przedstawiliśmy kilka sposobów ich rozwiązania. Jednym z takich przykładów był problem z paskiem zadań, w którym wspominaliśmy, że w niektórych przypadkach system Windows 8 nie pozwala użytkownikom poprawnie naprawić komputera, zwracając błąd 0xc00001. Dzisiaj zastanawiamy się, jak rozwiązać ten problem z Windows 8.

Zwykle kod błędu 0xc00001 oznacza brakujący plik na nośniku instalacyjnym systemu Windows 10 / 8.1. Nie musisz martwić się tym problemem, ponieważ można go łatwo ominąć. W niektórych przypadkach temu błędowi towarzyszy BSOD (niebieski ekran śmierci), ale znowu nie trzeba się martwić, ponieważ można go łatwo naprawić. W niektórych przypadkach potrzebny będzie dysk instalacyjny systemu Windows 8 lub dysk flash USB, aby ta poprawka zadziałała.

Jeśli następujący błąd systemu Windows 10 / 8.1 powoduje, że komputer nie nadaje się do użytku:

Twój komputer wymaga naprawy
Nie można załadować aplikacji lub systemu operacyjnego, ponieważ brakuje wymaganego pliku lub zawiera on błędy.
Plik: windowssystem32windload.efi
Plik: windowsSyse32windowsload.efi
Kod błędu: 0xc0000001

Następnie następujący przewodnik zawiera informacje o błędzie i kroki niezbędne do rozwiązania tego problemu.

Jak naprawić błąd systemu Windows 10 0xc00001

 1. Utwórz dysk odzyskiwania
 2. Zaawansowane uruchomienie
 3. Skopiuj plik SAM z folderu naprawy
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Uruchom DISM

Rozwiązanie 1 — Utwórz dysk odzyskiwania

Jeśli nie masz dysku instalacyjnego systemu Windows 8, możesz łatwo utworzyć nowy na dysku USB z dowolnego komputera z systemem Windows 8. Aby to zrobić, otwórz urok wyszukiwania i wyszukaj „dysk odzyskiwania”. Z wyników wybierz „Utwórz dysk odzyskiwania”. Po uruchomieniu kreatora upewnij się, że dysk USB jest podłączony i zaznacz pole wyboru „Skopiuj partycję odzyskiwania z komputera na dysk odzyskiwania” i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora. Więcej informacji na temat tworzenia dysku USB do przywracania systemu można znaleźć w tym artykule pomocy Microsoft.

Rozwiązanie 2 — Zaawansowane uruchamianie

Teraz, gdy masz dysk odzyskiwania USB / nośnik instalacyjny systemu Windows 8, możesz przejść do następnego kroku. Podłącz lub włóż nośnik i uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu komunikatu Post BIOS naciśnij klawisze Shirt i F8, aby przejść do trybu odzyskiwania. Stąd wybierz „Zobacz zaawansowaną opcję naprawy”. Stąd wybierz „Rozwiązywanie problemów”, a następnie przejdź do „Opcje zaawansowane”. Stąd możesz postępować na jeden z dwóch sposobów:

Metoda 1

Wybierz „Automatyczna naprawa” i pozwól, aby kreator instalacji zajął się twoimi problemami, skanując pliki systemowe i zastępując je. Ta opcja będzie działać w przypadku większej liczby błędów, nie tylko błędu Windows 8 0xc00001, więc dobrze jest o tym pamiętać i pamiętać o tym podczas naprawy komputerów z systemem Windows 8.

Metoda 2

Wybierz „Wiersz polecenia”, który uruchomi zbyt dobrze znany CMD. W konsoli wpisz następujące polecenia (pamiętaj, aby po każdym poleceniu nacisnąć klawisz „Return”):

 • Bootrec / fixmbr0xc00001 Błąd bootrec
 • Bootrec / fixboot
 • Bootrec / rebuildbcd
 • wyjście

Teraz uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Powinno to rozwiązać problemy, ale jeśli nie, ponownie otwórz system w trybie odzyskiwania i wykonaj kolejną automatyczną naprawę.

Rozwiązanie 3 — Skopiuj plik SAM z folderu naprawy

Jeśli nadal nie możesz się zalogować do systemu Windows, spróbuj skopiować plik SAM C: WINDOWSrepair do C: WINDOWSsystem32config. Oto jak to zrobić:

 1. Włóż dysk odzyskiwania i uruchom go z niego
 2. Otwórz wiersz polecenia (jak pokazano powyżej)
 3. Jeśli pojawi się monit, czy chcesz zastąpić oryginalny plik, potwierdź go (wpisz „Y”)

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Skanowanie SFC to wbudowane narzędzie Microsoft do rozwiązywania różnych problemów w systemie Windows. Może być również pomocny w przypadku błędu 0xc00001. Oto jak uruchomić skanowanie SFC:

 1. Otwórz wiersz polecenia
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow0xc00001 Błąd sfc
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (jest on długi)
 4. Zrestartuj swój komputer

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Jeśli coś jest nie tak z twoim dyskiem twardym, możesz napotkać kod błędu 0xc00001. Sprawdzimy, czy twój dysk twardy jest w porządku. A oto jak to zrobić:

 1. Włóż dysk instalacyjny USB lub DVD z systemem Windows
 2. Kliknij Napraw komputer po wybraniu odpowiedniego języka
 3. Wybierz dysk, na którym jest zainstalowany system Windows (zwykle C :), i kliknij Kolejny
 4. Wybierać Wiersz polecenia kiedy Opcje przywracania systemu pojawi się okno
 5. Wprowadź następujący wiersz i naciśnij klawisz Enter: chkdsk C: / f0xc00001 Błąd chkdsk
 6. Poczekaj na zakończenie procesu
 7. Zrestartuj swój komputer

Rozwiązanie 6 — Uruchom DISM

Podobnie jak skanowanie SFC, DISM (Microsoft Windows Deployment Image Service and Management) to wbudowane narzędzie do radzenia sobie z różnymi błędami systemowymi w systemie Windows. Jednak DISM ma większą moc niż skanowanie SFC, co oznacza, że ​​Twoje szanse na rozwiązanie tego problemu są większe dzięki DISM.

Możesz łatwo uruchomić DISM, nawet jeśli nie możesz uruchomić systemu. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Włóż instalacyjny dysk USB lub DVD i wpisz następujące polecenie:
   • DISM.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / Source: C: RepairSourceWindows / LimitAccess0xc00001 Błąd DISM
 2. Pamiętaj o zastąpieniu ścieżki „C: RepairSourceWindows” na dysku DVD lub USB.

To wszystko w tym artykule, mamy nadzieję, że przynajmniej jedno z tych rozwiązań pomogło ci poradzić sobie z tym irytującym problemem. Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji