Poprawka: kod błędu 0x80246017 podczas pobierania kompilacji podglądu systemu Windows 10

System Windows 10 jest już dostępny do pobrania w pierwszym formularzu podglądu technicznego. Mówi się, że co najmniej milion użytkowników zarejestrowało się w programie Windows Insider Program. Ale tutaj mamy pierwsze problemy.
0x80246017 Pobierz wersję zapoznawczą systemu Windows 10
Wielu użytkowników interesuje się funkcjami i funkcjami nadchodzącego systemu Windows 10, ale przeoczają fakt, że teraz mówimy o pierwszej wersji zapoznawczej, która oczywiście jest w połowie upieczona. Firma Microsoft wielokrotnie doradzała, aby zainstalować ją na komputerze, którego nie używamy często lub na maszynie wirtualnej.

Oto, co powiedział jeden z użytkowników, którego dotyczy błąd o kodzie błędu 0x80246017 podczas pobierania kompilacji podglądu systemu Windows 10:

Próbuję pobrać najnowszą kompilację podglądu, ale po naciśnięciu przycisku „Pobierz teraz” pojawia się kod błędu „0x80246017” z komunikatem „Nie udało się pobrać nowej kompilacji podglądu. Spróbuj ponownie później. 0x80246017 ”. Korzystam z wersji technicznej podglądu x64.

Jak naprawić błąd Error 0x80246017?

Oto, co powiedział przedstawiciel pomocy technicznej Microsoft:

Będziesz chciał zmienić klucze rejestru z powrotem na wartości, które rozpoznają publiczne serwery aktualizacji i udostępnią nowsze wersje, gdy staną się publicznie dostępne dla niejawnych testerów systemu Windows. Jeśli zmieniłeś klucze rejestru, odświeżenie ich odpowiedników powinno wyglądać następująco:

Komputer \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ SelfHostApplicability
BranchName = wydanie fbl
ThresholdRiskLevel = niski
ThresholdInternal =
ThresholdOptedIn =

Dodał również, że możesz używać tych poleceń i wiersza polecenia administratora (klawisz Windows + X, wybierz Wiersz polecenia (administrator))

reg dodaj „HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ SelfHostApplicability” / v „BranchName” / d „fbl_release” / t REG_SZ / f
reg dodaj „HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ SelfHostApplicability” / v „ThresholdRiskLevel” / d „niski” / t REG_SZ / f
reg usuń „HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ SelfHostApplicability” / v „ThresholdInternal” / f
reg usuń „HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ SelfHostApplicability” / v „ThresholdOptedIn” / f

Istnieje wiele innych rozwiązań, ale jest to jedno pochodzące od firmy Microsoft, dlatego polecam wypróbowanie tego i sprawdzenie, czy to rozwiąże twoje problemy.

Wyczyść komputer z poprzednich instalacji systemu Windows

Jeśli chcesz wypróbować inne rozwiązanie (nieoficjalne), możesz spróbować usunąć poprzednie pliki instalacyjne systemu Windows. Oto jak wykonać tę akcję:

  • Na pasku wyszukiwania wersji systemu Windows dotknij Wiersz polecenia
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, wybierz „Uruchom jako administrator” i otwórz go
  • W wierszu polecenia wpisz następującą komendę: rundll32.exe pnpclean.dll, RunDLL_PnpClean / DRIVERS / MAXCLEAN  i naciśnij „Enter”
  • Zamknij wiersz polecenia
  • Otwórz funkcję wyszukiwania
  • Wpisz „Oczyszczanie dysku” i otwórz narzędzie Oczyszczanie dysku
  • Usuń „Pliki tymczasowe” i „Poprzednie instalacje systemu Windows”
  • Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd nadal występuje podczas próby pobrania wersji zapoznawczej systemu Windows 10

Zostaw swój komentarz poniżej i daj nam znać, jak poszło.

Link do głównej publikacji