POPRAWKA: Karta Sound Blaster X-Fi Xtreme Music nie działa w systemie Windows 10

Wielu użytkowników systemu Windows 10 zaczęło narzekać, że ich karta dźwiękowa Sound Blaster X-Fi Xtreme Music już nie działa. Rzućmy okiem na to, co mówią.
Problemy z Windows 10 Sound Blaster X-Fi Extreme MusicJeśli jesteś właścicielem karty dźwiękowej Sound Blaster X-Fi Xtreme Music i planujesz aktualizację, myślę, że najpierw powinieneś przeczytać tę skargę od osoby, która ją już zainstalowała:

„Byłem w stanie używać tej karty ze kreatywnymi sterownikami win8.1 / x64, a karta i związane z nią kreatywne oprogramowanie i sterowniki działały bezbłędnie na dwóch poprzednich wersjach tej technologii. po aktualizacji do najnowszej wersji 9926, nie miałem dźwięku, ale patrząc na wszystko w panelu sterowania dźwiękiem itp. wydawało się, że mam dźwięk (pasek poziomu zielonego podskakuje podczas odtwarzania dźwięku).

kiedy sprawdzam menedżera urządzeń, pokazuje Creative SB X-fi i pokazuje sterowniki według kreatywności. Próbowałem wyciszyć i wyłączyć wyciszenie, co działało w przeszłości. brak zmiany. Odinstalowałem kartę w menedżerze urządzeń i uruchomiłem ponownie, pozwalając na jej ponowną instalację. tak! dźwięk! problem… Jestem ustawiony na dźwięk przestrzenny 5.1, ale cały dźwięk dochodzi tylko z 3 przednich kanałów jednocześnie.

Próbuję otworzyć panel sterowania kreatywnego, aby sprawdzić ustawienia miksowania i dźwięku przestrzennego, i pojawia się komunikat „urządzenie audio obsługiwane przez tę aplikację nie jest wykrywane”. Ponownie, gdy sprawdzam menedżera urządzeń, pokazuje Creative SB X- fi i pokazuje sterowniki według kreatywności.
Próbuję ponownie zainstalować sterowniki od strony kreatywnej. Znowu tracę dźwięk

jeśli odinstaluję urządzenie, sterowniki i usunę wszystko i uruchomię ponownie, pojawi się jako nieznane urządzenie multimedialne. jedynym sposobem na rozpoznanie urządzenia jest zainstalowanie kreatywnych sterowników, jednak znów nie mam dźwięku. jeśli usunę urządzenie, ale nie oprogramowanie lub sterowniki i zrestartuję się i pozwolę na automatyczną instalację, otrzymam dźwięk, ale jak wspomniano powyżej, nie rozdziela kanałów i żadne z kreatywnych programów nie rozpoznaje, że mam zainstalowaną kartę . twórcza automatyczna aktualizacja go wykrywa, ale nie są dostępne żadne aktualizacje. ”

Będę śledzić oryginalny wątek na forum, w którym problem został zgłoszony po raz pierwszy, i dam ci znać, czy słyszę pozytywne rozwiązanie tego problemu. Tymczasem, jeśli znasz rozwiązanie, jak zawsze, nie wahaj się i zostaw swój komentarz poniżej, abyśmy mogli pomóc również innym.

AKTUALIZACJA: Od pierwszego napisania tego artykułu znaleźliśmy dodatkowe rozwiązania, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Wymienimy je poniżej.

Jak naprawić problemy z Sound Blaster X-Fi Xtreme

  • Zaktualizuj sterowniki karty Sound Blaster X-Fi Xtreme dla systemu Windows 10

Firma Creative wydała wiele aktualizacji sterowników dla systemu Windows 10, aby karty dźwiękowe były zgodne z najnowszymi wersjami systemu operacyjnego. Wejdź na oficjalną stronę Creative i zainstaluj najnowsze sterowniki karty.

  • Uruchom narzędzia do rozwiązywania problemów związanych z dźwiękiem / sprzętem i urządzeniami

System Windows 10 zawiera szereg przydatnych wbudowanych narzędzi do rozwiązywania problemów, które pomogą Ci rozwiązać różne problemy techniczne, klikając prosty przycisk „Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów”. Aby korzystać z tych funkcji, nie potrzebujesz żadnego rozwiązywania problemów. Po prostu przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów> uruchom dwa wyżej wymienione narzędzia do rozwiązywania problemów.

Narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

  • Dodatkowe rozwiązania problemów

Jeśli dwa szybkie rozwiązania wymienione powyżej nie pomogły rozwiązać tego problemu z dźwiękiem, oto kilka dodatkowych wskazówek, których możesz użyć:

  1. Napraw problemy z dźwiękiem w systemie Windows 10
  2. Aktualizacja kwietniowa systemu Windows 10 psuje ustawienia dźwięku [FIX]
  3. Brzęczenie dźwięku w systemie Windows 10? Oto 9 sposobów, aby to naprawić
  4. Napraw problemy z kartą dźwiękową
Link do głównej publikacji