Jak naprawić problemy z drukowaniem w systemie Windows 10

Często korzystamy z drukarek, a ponieważ drukarki są bardzo przydatnymi urządzeniami, problemy z drukarką mogą być dość kłopotliwe, zwłaszcza jeśli codziennie drukujesz wiele dokumentów. Jeśli masz problemy z drukowaniem w systemie Windows 10, istnieje kilka rozwiązań, które możesz wypróbować.

problemy z drukowaniem w systemie Windows 10

Co zrobić, jeśli masz problemy z drukowaniem w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Rozwiąż problemy z drukarką

  1. Wyszukaj drukarki w polu wyszukiwania i wybierz Urządzenia i drukarki z listy.
  2. Znajdź swoją drukarkę w kategorii Drukarki lub w Nieokreślonej kategorii.
  3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu opcję Rozwiąż problemy.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 2 — Sprawdź, czy drukarka jest zainstalowana

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10 nie może rozwiązać problemu, być może drukarka nie jest zainstalowana. Aby sprawdzić, czy drukarka jest zainstalowana, wykonaj następujące czynności:

  1. Upewnij się, że drukarka jest podłączona i włączona.
  2. Kliknij Start i przejdź do Ustawienia> Urządzenia> Drukarki i skanery.
  3. Jeśli Twojej drukarki nie ma na liście, kliknij Dodaj drukarkę lub skaner i poczekaj, aż system Windows 10 spróbuje ją wykryć. W przypadku wykrycia drukarki postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację. Nie martw się o sterowniki, system Windows 10 powinien pobrać je automatycznie. Jeśli Twojej drukarki nie ma na liście, przejdź do kroku 4.
  4. Jeśli z jakiegoś powodu twoja drukarka nie zostanie wykryta, kliknij Drukarki, którą próbuję zainstalować, nie ma na liście.
  5. Wybierz Moja drukarka jest trochę starsza. Pomóż mi go znaleźć i kliknij Dalej.
  6. System Windows 10 wyszuka podłączone drukarki i otrzymasz powiadomienie, jeśli Twoja drukarka zostanie rozpoznana.

Rozwiązanie 3 — Zainstaluj swój drukarka ręcznie

W tym kroku musisz przejść do witryny producenta drukarki, znaleźć model drukarki i pobrać odpowiednie sterowniki. Spróbuj pobrać najnowszy sterownik, zwłaszcza jeśli jest zoptymalizowany dla systemu Windows 10, ale jeśli nie jest dostępny żaden sterownik dla systemu Windows 10, możesz również pobrać sterowniki dla systemu Windows 8. Ponadto, jeśli dostępny jest uniwersalny sterownik do wszystkich drukarek wyprodukowanych przez producenta, można go również pobrać.

Mamy nadzieję, że te rozwiązania były dla Ciebie pomocne, ale mogą wystąpić inne problemy z drukarkami, takimi jak drukarka offline w systemie Windows 10, ale już omówiliśmy ten problem w jednym z poprzednich artykułów.

Link do głównej publikacji