Jak naprawić problemy z programem Microsoft Excel 2002 po aktualizacji systemu Windows 10

Aktualizacja systemu Windows 10 kwietnia 2018 nie zdołała zapewnić płynnego działania, którego wszyscy się spodziewali. Wydaje się, że codziennie pojawiają się kolejne błędy i problemy, a najnowszy problem stanowi celowanie Microsoft Excel 2002. Nawet jeśli aplikacja jest stara, wielu użytkowników nadal ją lubi i działa na wielu systemach.

Problemy z programem Microsoft Excel 2002 w systemie Windows 10

Microsoft nie obsługuje już wersji Office 2002, ale nie uniemożliwia to użytkownikom jej dalszego uruchamiania. Aplikacja produktywności to stare oprogramowanie i niewiele osób jest zaskoczonych faktem, że ma kilka błędów po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 April 2018 Update.

Problem polega na tym, że program Microsoft Excel 2002 ulega awarii za każdym razem, gdy użytkownicy próbują wprowadzić nową formułę lub datę w komórce. Następnie aplikacja próbuje odzyskać i zastosować zmiany — wszystko bezskutecznie. Niestety ten problem powoduje nieskończone pętle ponownego uruchamiania aplikacji.

POPRAWKA: Microsoft Excel 2002 nie działa w systemie Windows 10

Wiemy już, że Microsoft Excel 2002 nie otrzymuje już poprawek i łatek, więc możemy spokojnie założyć, że firma nie planuje wydać żadnej poprawki.

Na szczęście istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu. Musisz zmienić formatowanie wszystkich komórek w arkuszach kalkulacyjnych i wyrównać je do lewej, prawej lub środkowej. Należy również pamiętać, że musisz to zrobić za każdym razem, gdy otwierasz nowy arkusz kalkulacyjny w programie Excel 2002.

Link do głównej publikacji