Windows 10 Anniversary Update nie rozpoznaje napędów dodatkowych

Aktualizacja Anniversary powoduje wiele problemów z dyskami, dlatego użytkownicy żałują dnia, w którym zdecydowali się na aktualizację. Tysiące użytkowników narzeka, że ​​system Windows 10 w wersji 1607 usuwa partycje i pliki Dysku z ich komputerów.

Według ostatnich raportów użytkowników, Anniversary Update nie rozpoznaje również napędów dodatkowych. System operacyjny wykrywa dyski dodatkowe jako format surowy, zachęcając użytkowników do sformatowania ich. Jednak dyski działały idealnie dobrze przed aktualizacją.

Aktualizacja rocznicowa popsuła dyski dodatkowe

Podczas aktualizacji do systemu Windows 10 AU zainstalowałem go za pomocą metody aktualizacji systemu Windows. […] Mam 3 dyski […].

Kiedy poszedłem się zalogować, przebiegło przez proces instalacji i przyniosło mnie na pulpit. To skłoniło mnie do wybrania nowej ścieżki OneDrive. Dysk 2 miał moje rzeczy w OneDrive inne pliki na nim. System Windows wykrył, że mój system plików dysku 2 ma format RAW i że muszę go sformatować, zanim będę mógł go używać. Napęd działał dobrze sformatowany NTFS przed aktualizacją rocznicową

Poprawka: aktualizacja rocznicowa nie rozpoznaje napędów dodatkowych

Rozwiązanie 1 — Sprawdź dostępność aktualizacji sterowników

Jeśli komputer był w stanie rozpoznać drugi dysk twardy przed aktualizacją do Anniversary Update, możliwe, że obecne sterowniki dysku twardego nie są kompatybilne z najnowszym systemem operacyjnym.

  1. Rodzaj Menadżer urządzeń w polu wyszukiwania> naciśnij Enter
  2. Wybierz dysk dodatkowy> kliknij go prawym przyciskiem myszy> wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika

aktualizacja rocznica aktualizacji dysków

3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zaktualizować dysk.

Rozwiązanie 2 — Zmień literę dysku

  1. Uruchomić Ten komputer > kliknij Zarządzać

zarządzaj aktualizacją rocznicową dysków

2. Przejdź do Zarządzanie dyskami> wybierz dodatkowy dysk twardy

3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy> wybierz Zmień literę dysku i ścieżki

zmiana rocznicy aktualizacji litery dysku

4. Idź do Zmiana > Wybierz literę dla swojej partycji

5. Kliknij dobrze > uruchom ponownie komputer.

Wiemy, że dwa powyższe rozwiązania mogą nie działać dla wszystkich użytkowników. Na razie nie ma stałej poprawki, ponieważ Microsoft oficjalnie nie uznał istnienia tego problemu. Najprawdopodobniej istnieje problem ze zgodnością między rocznicową aktualizacją a sterownikami dysków, które gigant technologiczny musi naprawić we współpracy z producentami komputerów.

Jeśli dwie poprawki Ci nie pomogły, najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie poprzedniego systemu operacyjnego Windows w oczekiwaniu na rozwiązanie tego problemu przez firmę Microsoft.

Link do głównej publikacji