Poprawka: karta Sound Blaster Recon3D PCIe zepsuta w systemie Windows 10

Wiele osób korzysta z multimediów na swoich komputerach, a jeśli chcesz jak najlepiej korzystać z multimediów, zwykle wybierasz kartę dźwiękową obsługującą dźwięk 5.1.

Jeśli jednak korzystasz z systemu Windows 10, możesz mieć problemy z kartami dźwiękowymi Sound Blaster Recon3D PCIe.

Według niektórych użytkowników karta Sound Blaster Recon3D PCIe jest „zepsuta” w systemie Windows 10 i nie działa na niej tak dobrze, jak w innych systemach operacyjnych. Użytkownicy twierdzą, że po przejściu na system Windows 10 utracili obsługę dźwięku 5.0, a teraz ograniczają się tylko do dźwięku 2.0. Po przełączeniu na dźwięk 5.0 dźwięk ginie na kartach Sound Blaster Recon3D PCIe.

Jeśli występują te problemy, mamy rozwiązanie, które może Ci pomóc.

Rozwiązania naprawić Sound Blaster nie działa Windows 10

Metoda 1: Użyj trybu zgodności

Oto, co musisz zrobić:

  1. Pobierz najnowszy sterownik karty dźwiękowej.
  2. Kliknij pobrany plik sterownika prawym przyciskiem myszy.
  3. Kliknij Właściwości, a następnie przejdź do zakładki Kompatybilność.
  4. Znajdź i zaznacz „Uruchom ten program w trybie zgodności dla” iz listy wybierz Windows 8.1 lub inną starszą wersję systemu operacyjnego Windows
  5. Kliknij OK i zainstaluj sterownik.

Jest to obejście podane przez inżynierów oprogramowania Microsoft. Nie wiemy jednak, czy to obejście rozwiąże problem z dźwiękiem 5.0. Jeśli to nie pomoże, nie martw się. Firma Microsoft potwierdziła, że ​​zepsuła wielokanałowy dźwięk na niektórych kartach dźwiękowych Creative i wydała już kilka poprawek tego problemu. Zaktualizuj komputer, aby je zainstalować.

Jeśli karta dźwiękowa Sound Blaster Recon3D PCIe jest zepsuta w systemie Windows 10, prawdopodobnie jest to tylko problem ze zgodnością. Windows 10 to wciąż nowy system operacyjny, ponieważ Microsoft co roku wprowadza nowe wersje systemu operacyjnego. Niektóre problemy z niektórymi producentami sprzętu są powszechne w nowym systemie operacyjnym.

Metoda 2: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów związanych z dźwiękiem / sprzętem i urządzeniami

Ponieważ jest to problem z dźwiękiem, istnieją dwa wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10, z których można korzystać: Narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem oraz narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami. Aby uruchomić te narzędzia, wybierz Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Rozwiązywanie problemów

Jeśli chodzi o trwałe i najlepsze rozwiązanie, musimy tylko poczekać, aż producenci sprzętu opublikują najnowsze sterowniki, które będą obsługiwać system Windows 10.

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz skorzystać z jednego z naszych pełnych przewodników narzędzia do rozwiązywania problemów, w jaki sposób naprawić problemy z dźwiękiem.

  • Napraw problemy z kartą dźwiękową
  • Jak rozwiązać problemy z dźwiękiem komputera w kilka minut
  • Pełna poprawka: problemy z dźwiękiem w Windows 10, 8.1, 7

Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji