POPRAWKA: Karta SD jest wyłączona w systemie Windows 10

Jak wiadomo, system Windows 10 jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak smartfony i tablety. Niestety niektórzy użytkownicy mają problem z gniazdem kart SD na swoich smartfonach. Jeśli masz ten problem, możesz sprawdzić niektóre z naszych rozwiązań.

Użytkownicy twierdzą, że „gniazdo kart SD jest wyłączone. Nie można używać kart SD w telefonie ze względu na zasady dotyczące serwerów ”. Może to być dużym problemem, jeśli przechowujesz wiele ważnych danych na karcie SD, ale istnieje kilka obejść. Użytkownicy już próbowali wykonać twarde resetowanie, ale to tylko tymczasowo rozwiązało problem.

Według użytkowników po wykryciu twardego resetu karty SD, ale zaraz po ponownym uruchomieniu telefonu problem zaczyna się od nowa. Wykonanie miękkiego resetu czasami pomaga i pokazuje kartę SD, ale nie jest to również trwałe rozwiązanie.

Jak rozwiązywać problemy z kartą SD w systemie Windows 10

Zanim zaczniemy od rozwiązań, nie będzie bolało sprawdzanie i pobieranie najnowszej wersji. Jeśli to nie pomoże, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań poniżej.

Rozwiązanie 1 — Wyłącz dostęp do pracy i przenieś Airwatch z karty SD do pamięci telefonu.

  1. Wyłącz dostęp do pracy, przechodząc do Ustawienia> Konta> Dostęp do pracy> Airwatch> Usuń. Musimy Cię ostrzec, że w ten sposób utracisz dostęp do e-maili i kontaktów przechowywanych na koncie służbowym.
  2. Uruchom ponownie telefon, a karta SD będzie teraz dostępna.
  3. Przenieś aplikację Airwatch z karty SD do pamięci telefonu.
  4. Jeśli potrzebujesz użyć Airwatch, uruchom go z pamięci telefonu.

Rozwiązanie 2 — Usuń swoje konto Exchange

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że usunięcie twojego służbowego konta Exchange z Twojego konta e-mail i kont rozwiązuje problem. Możesz więc spróbować usunąć swoje konto Exchange i używać tylko konta Outlook. Po usunięciu konta Exchange uruchom ponownie urządzenie, a karta SD powinna znów działać.

Jeśli Twój komputer nawet nie rozpoznaje karty SD, zapoznaj się z tym artykułem. Czy wiesz również, że możesz zainstalować aplikacje systemu Windows 10 bezpośrednio na karcie SD?

Aktualizacja: Jeśli chodzi o telefony z systemem Windows 10, Microsoft już stracił nadzieję na przyszłość tych urządzeń. Zamiast tego firma zdecydowała się skoncentrować na swoim systemie operacyjnym Windows 10 i usługach w chmurze.

Jeśli nie przełączyłeś się na inną platformę mobilną, obawiamy się, że wkrótce będziesz zmuszony. Windows 10 Mobile wkrótce stanie się przestarzały, nie będzie już otrzymywać nowych funkcji i oczywiście nie nadąża za najnowszymi modelami telefonów z Androidem lub iOS.

To tylko kwestia czasu, zanim telefon z systemem Windows 10 przejdzie do historii.

Link do głównej publikacji