Windows 10 dla tabletów ARM: jakie są plany Microsoftu?

Wygląda na to, że Microsoft pokazał swoje plany dotyczące tabletów ARM, które okazują się obiecujące. Urządzenia ARM będą nadal obsługiwane przez nowy system operacyjny Windows 10, ale nie będą obsługiwać tabletów Microsoft Surface i Surface 2, które działają na ARM Technologies Windows RT, ponieważ nie będą one już dostępne w systemach Windows 10.
Windows 10 dla tabletów ARM
Do urządzeń ARM obsługiwanych przez nowy system Windows 10, który ma zostać wypuszczony na rynek jako stabilny system operacyjny, należą również telefony z technologią ARM i małe tablety o zasięgu 8 cali. Wersja Windows 10 Technical Preview nie została również wydana na telefony, ale Microsoft ciężko pracuje, aby to zrobić w jak najkrótszym czasie.

Tablety ARM z systemem operacyjnym Windows 10

Powodem, dla którego system operacyjny Windows 10 nie będzie dostępny dla tabletów większych niż 8 cali, jest fakt, że większość partnerów sprzętowych współpracujących z Microsoftem postanowiła zaprzestać działalności na chipach o niskiej mocy na tabletach zaraz po roku z 2012 r.

Jeden z najlepiej sprzedających się partnerów, jak Lenovo, przestał sprzedawać produkty Windows RT zaraz po ich pierwszym uruchomieniu, a powód, dla którego to zrobili, jest prosty; nowe układy Intela po prostu wyeliminowały konieczność korzystania z tabletów Windows z procesorem ARM.

Dell jest także jednym z głównych wykonawców, który przerwał działania dotyczące tabletów z systemem Windows RT na początku 2013 r., Pozostawiając tym samym Microsoft jako jedyną firmę, która nadal dostarczała tablety z systemem Windows RT.

Zasadniczo można śmiało powiedzieć, że w dotychczasowych dyskusjach Microsoft miał nowy system operacyjny Windows 10 będzie działał na niektórych tabletach ARM, ale nie większych niż 8 cali. Będziemy też musieli poczekać na dalsze ogłoszenia od Microsoft i zobaczyć, co jeszcze mają w planach dla tabletów ARM Technology używanych na rynku.

Przegląd techniczny Windows 10 zostanie wydany na rynku dla naszych smartfonów na początku marca 2015 r., Ale będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy na szczegółowe wyjaśnienie tabletów ARM z systemem Windows 10 i ustaloną datę, kiedy będzie dostępny, ale będzie głównie bardzo zbliżony do struktury i interfejsu używanego w systemie Windows 10 na smartfony.

Urządzenia i funkcje ARM systemu Windows 10 [aktualizacja 2018]

Oto nowe informacje o tabletach ARM z systemem Windows 10: są już w drodze! Jednym z pierwszych świetnych urządzeń opartych na ARM jest Lenovo Miix 630, którego można używać zarówno jako tabletu, jak i laptopa. HP wypuściło również świetny komputer PC / tablet oparty na Snapdragon 835 i możesz go tutaj szybko przeczytać.

Musimy również wspomnieć, że Windows 10 na ARM działa z aplikacjami x86, dzięki czemu może obsługiwać szeroką gamę urządzeń Chromebook zasilanych procesorami ARM. Mamy świetną wiadomość dla tych z Was, którzy chcą korzystać ze starych aplikacji Win 32 na swoich urządzeniach opartych na ARM — są one obsługiwane przez Windows 10 na ARM. Telefony z systemem Windows i urządzenia Surface oparte na ARM są wciąż w fazie rozwoju, ale zaktualizujemy nasz artykuł, gdy tylko niektóre informacje zostaną zaoferowane przez giganta z Redmond.

Tak więc, ludzie, macie teraz pewne informacje o tym, jak i kiedy Microsoft wyda system operacyjny Windows 10 dla tabletów ARM mniejszych niż 8 cali, a także dla smartfonów, z których tak chętnie korzystamy. Jeśli masz jakieś inne wiadomości na ten temat lub masz dodatkowe pytania, możesz zadać nam poniżej w sekcji komentarzy na stronie, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

CZYTAJ TAKŻE: Windows 10 na ARM jest testowany na Raspberry Pi 3B [WIDEO]

Zatwierdź

Link do głównej publikacji